صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۵ تیر ۱۴۰۳ / ۲۲:۴۱
کد خبر: 22889
گزارشگر: 464
۱۳۶
۰
۰
۳
پس از ۱۴ سال حاکمیت؛

پایان استیلای محافظه‌کاران بر سیاست بریتانیا

پایان استیلای محافظه‌کاران بر سیاست بریتانیا
انتخابات بریتانیا برندگانش را شناخت و حزب محافظه‌کار پس از ۱۴ سال حاکمیت، قدرت را به حزب کارگر واگذار کرد.

به گزارش آسیانیوز؛ کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر در نطق پیروزی خود پس از کسب اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان توسط حزبش، از پایان هرج و مرج و آغاز فصل جدیدی از تغییرات در بریتانیا خبر داد.

با قطعی شدن پیروزی حزب کارگر در انتخابات قانونگذاری بریتانیا که از پیش انتظار آن می‌رفت عملا بساط حکمرانی محافظه‌کاران برچیده شد. حزب محافظه‌کار بدین ترتیب پس از ۱۴ سال زمامداریِ پرفراز و نشیب، توام با سرخوردگی‌های ناشی از برکسیت و بحران‌های متعددی چون مدیریت نامناسب همه‌گیری کووید-۱۹، افزایش قیمت‌ها و فقر فزاینده، تنگناها و مشکلات در بخش بهداشت و فشار مضاعف به بیمارستان‌های عمومی و تغییرات پی‌درپی نخست‌وزیران، قدرت را به رقیب دیرین خود واگذار می‌کند.

همانطور که از پیش انتظار می‌رفت حزب چپ میانه خیلی زود موفق به کسب حد نصاب ۳۲۶ کرسی لازم برای به دست گرفتن اکثریت پارلمان شد. این حزب در پایان شمارش آرا، بر اساس نتایج رسمی انتخابات موفق شد ۴۱۲ کرسی را در پارلمان از آن خود کند که دستاورد بسیار بزرگی برای این حزب چپ میانه به حساب می‌‌آید.

https://www.asianews.ir/u/eQ6
اخبار مرتبط
دولت بریتانیا در قالب مجموعه اقدام‌های طراحی‌شده برای کاهش مهاجرت به این کشور از برنامه خود برای افزایش حداقل دستمزد لازم برای صدور ویزای کار پرده برداشت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید