صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ تیر ۱۴۰۳ / ۱۲:۵۷
کد خبر: 22903
گزارشگر: 306
۱۰۰
۰
۰
۴
در جمع مدیران بخشهای ذیل وزارت راه و شهرسازی استان یزد مطرح شد

اقدامات قابل توجه طرح بزرگ نهضت ملی مسکن در یزد

اقدامات  قابل توجه  طرح بزرگ نهضت ملی مسکن در یزد
یزد - مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت : در طرح بزرگ نهضت ملی مسکن و سایر بخشهای ذیل وزارت راه و شهرسازی در استان در سه سال گذشته اقدامات قابل توجهی انجام شده است

 

 

«احسان خواجه رضایی» مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد در نشست شورای هماهنگی مدیران وزارت راه و شهرسازی در استان یزد با اصحاب رسانه استان که به منظور بیان دستاوردها و عملکرد هر یک از دستگاه‌های مربوطه در دولت سیزدهم برگزار شد با بیان اینکه هم اکنون ۲۲ هزار و ۹۵ واحد نهضت ملی استان در حال آماده سازی است ؛ اظهار داشت :  تاکنون ۶۰ هزار و ۲۹۱ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان تایید نهایی شده اند .

وی با اشاره به اینکه در حوزه جوانی جمعیت نیز تمام متقاضیان تعیین تکلیف شده‌اند افزود :هفت هزار و ۸۸۲ واحد به صورتهای مختلف تحویل متقاضیان شده است .

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد  با بیان اینکه یزد اولین استان در حوزه شهرک سازی است که در همین رابطه ۷۰ هزار هکتار تامین زمین شده است وضعیت ساخت مسکن در استان از نظر سرعت و سبک شهرسازی به ویژه با ویلایی سازی در شهرک ۳۷۷ هکتاری را بی سابقه و بی نظیر عنوان کرد .

خواجه رضایی گفت: هفت هزار و ۸۸۲ واحد به صورت‎‌های مختلف تحویل متقاضیان شده است و در حوزه جوانی جمعیت نیز تمام متقاضیان در پنج مرحله تعیین تکلیف شده‌اند که شامل ۹ هزار و ۹۲۵ نفر است.

رئیس شورای هماهنکی مدیران وزارت راه و شهرسازی در استان با اشاره به اینکه به اندازه چهار برابر برنامه ای که داشته ایم کارسازی انجام شده است  اظهار داشت : در این مدت ۱۰۴ جلسه شورای مسکن به ریاست شخص استاندار یزد تشکیل شده و برنامه چهارساله را طی حدود سه سال انجام دادیم.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه استان یزد در حوزه شهرک سازی ؛ هشت شهرک مسکونی با ظرفیت چهار هزار و ۶۶۲ هکتار و قابلیت ساخت و تأمین ۷۰ هزار زمین مسکونی کارسازی کرده است از رتبه اول  استان در اخذ اولین مجوز تأسیس و بهره‌برداری از شهرک‌های مسکونی خبر داد .

وی در ادامه با بیان اینکه استان یزد رتبه‌ دوم کشور از نظر کارسازی و رتبه سوم در تحویل مسکن دراین بخش قرار گرفته است ؛ افزود : از پنج هزار و ۱۱۹ واحد که برنامه‌ وزارت راه و شهرسازی در حوزه بافت‌های فرسوده و بافت‌های هدف است، چهار هزار و ۸۳۴ واحد عملیاتی شده است .

«محمد غفوریان» مدیریت شعب بانک مسکن استان یزد در این نشست با بیان اینکه  ۶۰ هزار یزدی در طرح نهضت ملی مسکن، تایید نهایی شدند سهم بخش مسکن از تسهیلات استانی را بیش از ۷۰ درصد خواند که صرفاً توسط بانک مسکن پرداخت شده است و اظهار امیدواری کرد در تامین مالی این بخش و تداوم این مسیر به خوبی ایفای نقش شود.

به گفته این مقام مسئول تسهیلات پرداختی مربوط به طرحهای نهضت ملی مسکن قریب هفت هزار و ۹۰۰ واحد مسکن با رقم ۳۵ هزار میلیارد تومان بوده است که البته تاکنون۲۴ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی براساس پیشرفت فیزیکی طرح‌ها به متقاضیان پرداخت می‌شود.

غفوریان با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این بانک را همراهی و هم‌سویی با دولت سیزدهم و منویات شهید آیت الله رئیسی خواند که نمونه بارز آن اقدامات مشهود صورت گرفته در مورد طرح نهضت ملی مسکن است ؛ از انعقاد قریب به ۳۰ هزار قرارداد به مبلغ ۶۳ هزار میلیارد تومان در حوزه مسکن طی سه سال اخیردر استان خبر داد.

«علیرضا نادریان زاده» مدیر کل بنیاد مسکن استان یزد نیز در این نشست تصریح داشت : در این سالها حجم بی‌سابقه‌ای از طرح‌ها ساخت مسکن را در استان شاهد بودیم به طوری که هرچند در بهترین سال‌ها ساخت ۱۵۰۰ واحد را شاهد بودیم، هم اکنون عملیات ساخت ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد در حال اجراست.

وی با بیان این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و در روستای محمدآباد این طرح را در ۵۸۰ هکتار زمین برعهده گرفت، از اجرای این طرحها در مساحت ۱۱۴۰ هکتار با ۲۲ هزار مورد تملک زمین در شهرها و روستاهای استان خبر داد و گفت: در همین رابطه ۴۵۰۰ قطعه زمین تحویل متقاضیان روستایی شده است.

به گفته نادریان زاده در طول این سه سال در قالب طرح نهضت ملی علاوه برانجام 130 طرح هادی روستایی  برای ۶۶۸۰ واحد روستایی و دو هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر سند صادر و تسلیم  شده است.

 

«کمال دهقان منشادی» مدیر کل فرودگاه‌های استان یزد نیز در این نشست از تلاش برای جذب سرمایه‌های بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه‌ای حمل و نقل هوایی استان خبر داد و مهمترین دستاوردهای این بخش از استان را ایجاد شرکت هواپیمایی «یزد ایر» و اختصاص زمین‌های مجاور فرودگاه یزد برای توسعه این مجموعه عنوان کرد .

وی به انجام مطالعات شش طرح عمرانی در بخش فرودگاهی استان به ارزش دو هزار میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی این طرحها و همچنین از نصب راه اندازی سیستم‌های کمک ناوبری جدید، توسعه باند فرودگاه یزد، خرید دوربین های مداربسته و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و نیز خرید سیستم‌های X-RAY‌ به عنوان دیگر اقدام صورت گرفته در سال جاری خبر داد .

 

«سید حسین محمدی» معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان نیز ازانعقاد 122 قرارداد به ارزش ۱۲۴ هزار میلیارد تومان در حوزه نگهداری راه‌های فرعی استان طی دولت سیزدهم و تامین ۵۸۰  هزار تن آسفالت برای مرمت ۵۵۰ کیلومتر از راهها و محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود: در بخش ابنیه فنی، تعداد ۱۹۱ پل در محورهای استان با اعتبار ۳۷۰ میلیارد تومان تعمیر و بهسازی شده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه رفع نقاط حادثه خیز استان، گفت: در این مدت از ۱۵۵ نقطه حادثه خیر در استان تعداد ۱۲۷ نقطه رفع حادثه شده و یزد را در کاهش تصادفات جاده ای به جایگاه نخست ارتقا داده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۹ درصد روستاهای استان از راه روستایی برخوردارند از افزایش اعتبارات این بخش از پنج میلیارد تومان در سال ۹۹ به دو هزار میلیارد تومان در حال حاضر و ساخت ۳۰ کیلومتر راه روستایی در استان طی این مدت

خبر داد .

«حسین منصوری» مدیر کل راه‌آهن یزد هم در این نشست با اشاره به برخی از طرحهای اجرا شده در دولت شهید جمهور از جمله توسعه ایستگاه ارژنگ و بهره برداری خط ارژنگ عفدا به طول ۲۹ کیلومتر، بهسازی ۵۰ کیلومتر خطوط ریلی و  بازسازی کامل بیش از ۵ کیلومتر خط ریلی استان، همه روز شدن قطار یزد – مشهد و راه‌اندازی مجدد قطار ترانست یزد – تهران، میزان سرمایه گذاری در این طرحها را جمعاً حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ؛ تکمیل و افتتاح طرح ملی راه‌آهن یزد – اقلید(شیراز) به طول ۲۷۰ کیلومتر را از مهمترین اقدامات دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه حمل و نقل ریلی عنوان کرد .

وی با بیان این که ۲۴۰ کیلومتر از این مسیر در حوزه ریلی استان یزد واقع شده است، ارزش امروز این طرح را بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 

«رضا برهانی» مدیر کل هواشناسی یزد نیز طی سخنانی از ایجاد امکان پایش جو تا ارتفاع بالای ۳۰ کیلومتری زمین در استان خبر داد و با اشاره به توسعه ایستگاههای هواشناسی استانف گفت: در دولت سیزدهم ۱۳ ایستگاه هواشناسی ایجاد شده و دو ایستگاه نیز در حال تکمیل است.

وی اظهار کرد: هواشناسی استان در طی سال‌های گذشته هشدارهای متعددی در مورد آلودگی و بروز طوفانهای ‌گرد و خاک را مورد توجه قرار داده و هم اکنون امکان دسترسی برخط و با کیفیت به دادههای هواشناسی به صورت شبانه روزی در تمام ایام سال فراهم شده است.

برهانی یکی از اقدامات برجسته در این حوزه را نصب و راه اندازه سامانه کمک ناوبری فرودگاه برای تامین سلامت و امنیت پروازها عنوان کرد .

سید محمد جواد عرفانفر

 

اقدامات  قابل توجه  طرح بزرگ نهضت ملی مسکن در یزد ، احسان خواجه رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد

https://www.asianews.ir/u/eQk
اخبار مرتبط
ثبات نسبی بازار مسکن و کاهش انتظارات تورمی باعث کسادی بازار خرید و فروش شده و به گفته واسطه‌های ملکی، برای آپارتمان‌هایی که با قیمت‌های اعلامی جدید عرضه می‌شوند مشتری چندانی وجود ندارد.
یزد - در قالب تور رسانه ای و با حضور مسئولین و کارگزاران مرتبط ؛ خبرنگاران استان از روند احداث پروژه‌های نهضت ملی مسکن بازدید بعمل آوردند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید