صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ تیر ۱۴۰۳ / ۲۱:۳۸
کد خبر: 22908
گزارشگر: 2
۱۶۱
۰
۰
۲
دکتر گیلکی

ابوالفضل گیلکی: متفکری که مرزهای متافیزیک را جابجا کرد

ابوالفضل گیلکی: متفکری که مرزهای متافیزیک را جابجا کرد
ابوالفضل گیلکی، محقق مستقل متا فیزیک و فیلسوف معاصر، به واسطه نوآوری‌ها و ایده‌های بدیع خود در حوزه متافیزیک، به شهرتی فراگیر دست یافته و در میان اندیشمندان و علاقه‌مندان به این رشته، به عنوان چهره‌ای جنجالی و پرآوازه محسوب می‌شود.

ابوالفضل گیلکی کناری، که جوامع علمی ترک زبان به «دکتر آزاد گیلکی» نیز شهرت دارد زاده یکم تیرماه سال ۱۳۵۶ در فریدونکنار، فیلسوف و پژوهشگر مطرح حوزه متافیزیک است. گیلکی از سال ۲۰۱۴ عضو رسمی در سطح حرفه‌ای انجمن جهانی پزشکان متافیزیک می‌باشد، توانسته با رویکرد خلاقانه و عمیق خود در مسائل متافیزیک، نظر منتقدان علمی را سطح بین‌المللی به خود جلب کند.
گیلکی با رویکردی خلاقانه و عمیق به مسائل متافیزیکی، چشم‌انداز این حوزه را متحول کرده و مرزهای آن را گسترش داده است. کاوش‌های ژرف او در ماهیت هستی، معنای زندگی و رابطه انسان با جهان هستی، بار دیگر بر اهمیت فلسفه در درک دنیای پیرامون ما تأکید می‌کند.

نظریه‌های گیلکی

تأثیر نظریه‌های گیلکی فراتر از حوزه آکادمیک بوده و به پرسش‌های بنیادینی می‌پردازد که هویت و تجربه انسانی را تعریف می‌کنند. ایده‌های او دریچه‌ای نو به سوی فهم عمیق‌تر وجود و جایگاهمان در هستی می‌گشاید.
نظریه‌های پیشگامانه ابوالفضل گیلکی، چشم‌انداز اندیشه متافیزیکی مدرن را به طور قابل توجهی تحت الشعاع قرار داده است. تاثیر گیلکی فراتر از حوزه متافیزیک بوده و به حوزه‌های ادبیات عرفانی فارسی و تاریخ اندیشه جهان ایرانی نیز تسری یافته است. او در ادغام کاوش‌های متافیزیکی با مطالعات فرهنگی و تاریخی نقشی محوری ایفا کرده است. این رویکرد نوآورانه، درک عمیق‌تر مفاهیم متافیزیکی را تسهیل کرده و آنها را برای مخاطبان گسترده‌تری قابل دسترس و مرتبط ساخته است.
گیلکی در سال ۲۰۲۲ موفق به دریافت جایزه "بهترین کارشناس متافیزیک سال" در فستیوال سالانه افراد تاثیرگذار معاصر در بشیکتاش ترکیه شد.

متافیزیک

دست آوردهای پزشکی و درمانی

پژوهش‌های گیلکی به طور بالقوه می‌تواند منجر به توسعه روش‌های مستقیم‌تر و مؤثرتر برای درمان اختلالات روانی شود. این پژوهش‌ها از پتانسیل تحریک مغزی به عنوان جایگزینی برای داروهای ضدافسردگی حمایت می‌کند. داروهای ضد افسردگی اغلب نیازمند مصرف ترکیبی و آزمایش برای یافتن نوع مؤثر هستند. این رویکرد نوآورانه می‌تواند امید تازه‌ای برای افراد مبتلا به این اختلالات روانی شایع ایجاد کند و در عین حال، کارایی کلی روش‌های درمانی در این حوزه را ارتقا دهد.
فایننشیال تریبون در سال ۲۰۱۷ طی مقاله‌ای عنوان کرد: دکتر گیلکی، در فرآیندهای کارآزمایی بالینی، موفق به ابداع مدل محلی امواج اولتراسوند متمرکزی شده که که این امواج توان درمان افسردگی را دارا هستند.

امواج اولتراسوند متمرکز

دکتر گیلکی به دلیل کسب موفقیت‌های متعدد در حوزه متافیک، از سوی دانشگاه آریزونا مورد تقدیر قرار گرفته است.

https://www.asianews.ir/u/eQp
اخبار مرتبط
گفتگو با مهندس طاها حبیب، موسس و کارآفرین موفق ایرانی و مدرس در حوزه موفقیت فردی از کشور آمریکا
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید