صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / ۰۸:۵۳
کد خبر: 22918
گزارشگر: 464
۱۵۰
۰
۰
۳
در حالی نهمین ماه جنگ؛

چشم‌انداز آتش‌بس غزه؛ نزدیکتر از همیشه

چشم‌انداز آتش‌بس غزه؛ نزدیکتر از همیشه
جنگ غزه در حالی نهمین ماه خود را سپری می‌کند که بیش از ۳۸ هزار فلسطینی تاکنون قربانی این جنگ ویرانگر شده‌اند.

به گزارش آسیانیوز؛  از طرف دیگر در این مدت، تلاش‌های بسیاری برای رسیدن به آتش‌بس ناکام مانده است، با این‌حال، به‌نظر می‌رسد اکنون بیش از هر زمان دیگری، ممکن است این آتش‌بس محقق شود.

به نقل از یورونیوز، یک مقام بلندپایه حماس روز شنبه به خبرگزاری رویترز گفت که این گروه، پیشنهاد آمریکا برای آغاز مذاکرات بر سر آزادی گروگان‌های اسرائیلی از جمله سربازان و مردان، آن هم «۱۶روز پس از اجرای مرحله اول توافق» را پذیرفته است.

به ادعای این منبع که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرده، به این ترتیب حماس درخواستش را که اسرائیل قبل از امضای هر توافقی در این‌باره باید متعهد به آتش‌بس دائمی شود، کنار گذاشته است و اجازه داده که مذاکرات در این‌باره، در همان ۶ هفته‌ای که مرحله اول توافق اجرا خواهد شد، آغاز شود.

یک مقام فلسطینی نزدیک به تلاش‌های بین‌المللی برای صلح در این منطقه نیز ابراز امیدواری کرد که بتوان از مسیر این پیشنهاد، به توافقی دست یافت که به جنگ ۹ ماهه اسرائیل و حماس پایان دهد. یک منبع ناشناس در تیم مذاکره کننده اسرائیل نیز گفت که اکنون شانس واقعی برای دستیابی به توافق وجود دارد.

با این وجود سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل حاضر به اظهارنظر در این باره در روز شنبه نشد.
دفتر نخست‌وزیری نیز صرفا در روز جمعه اعلام کرد که مذاکرات هفته آینده ادامه خواهد یافت و تأکید کرد که اختلافات میان طرفین همچنان باقی است.

https://www.asianews.ir/u/eQA
اخبار مرتبط
طبق گزارش خبرگزاری سما، مک گورک به نقل از مقامات اسرائیلی افزود، درگیری ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید