صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / ۱۵:۵۲
کد خبر: 22932
گزارشگر: 2
۱۶۶
۰
۰
۱
تجهیزات اتوماسیون ورزشی

اتوماسیون باشگاه ورزشی چیست + آشنایی با تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز

اتوماسیون باشگاه ورزشی چیست + آشنایی با تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز
یکی از راه حل های مدیریت بهتر و مکانیزه نمودن مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی و باشگاهی استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاه ورزشی می باشد. اتوماسیون باشگاه ورزشی، مجموعه‌ای از نرم افزار های ورزشی و تجهیزات باشگاهی بوده که شامل دستگاه های خدمات ورزشی، گیت ورودی باشگاه، دستگاه های اعتباری، قفل آنلاین باشگاهی و نرم افزار حضور غیاب باشگاهی می شود.

اتوماسیون ورزشی یا باشگاهی چیست؟

اتوماسیون باشگاهی یا ورزشی یک ابزار نوین برای مدیریت کلیه امور مجموعه های ورزشی مانند کنترل تردد افراد مجاز یا غیرمجاز، نظارت بر دسترسی به سالن‌‌های مختلف ورزشی و شهریه، ارائه گزارشات مختلف مالی، مانده جلسات ورزشکاران و... می‌باشد.
به طور کلی کسب و کارهای فعال در حوزه باشگاهی، نیاز به هوشمند نمودن باشگاه ورزشی خود با امکاناتی همچون کنترل تردد و هزینه های دریافتی، اطلاع رسانی قدرتمند، مراقبت از لوازم شخصی و... دارند. با استفاده از اتوماسیون باشگاهی علاوه بر دسترسی به امور ذکر شده، قادر به مدیریت بخش های مختلف باشگاه مانند لوازم شخصی ورزشکاران، کمد، بوفه و... نیز خواهید بود.

تجهیزات اتوماسیون ورزشی شامل چه مواردی می شوند؟

در صورتی که می خواهید یک باشگاه یا مجموعه ورزشی تمام هوشمند و مدرن داشته باشید و همچنین بتوانید راحت تر به امور مختلف رسیدگی کرده و دسترسی های لازم را ایجاد کنید، می توانید از تجهیزات اتوماسیون ورزشی زیر استفاده کنید:

قفل کمد باشگاهی آنلاین

قفل های باشگاهی آنلاین یا قفل برقی کمد باشگاهی دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک بسته به استفاده و نیاز محیط، دارای کاربردهای متفاوتی هستند و متناسب با هر سلیقه‌ای طراحی شده اند.
قفل های برقی کمد باشگاهی به این شکل عمل می کنند که زمانی که قفل بر روی درب یا کمد باشگاه نصب می شود، به چند شکل مختلف بسته به نوع قفل، هویت فرد را تایید کرده و قفل را باز می کند.
این قفل‌های الکترونیکی باشگاهی دارای انواع مختلفی شامل قفل باشگاهی اثر انگشتی، قفل رمز، قفل کارتی، قفل مچ بند، قفل تشخیص چهره، قفل تگ خودرو، قفل موبایل از راه دور، قفل با تگ دسته کلید و قفل آنلاین می باشند.
قفل های الکترونیکی باشگاهی به عنوان قفل باشگاهی و استخری نیز شناخته می شوند. برخی از این قفل های باشگاهی به صورت آنلاین هستند و با استفاده از اینترنت و برق پشتیبانی می شوند. در صورتی که می خواهید در زمان نبود برق و اینترنت نیز از قفل های باشگاهی استفاده کنید، می توانید مدل های آفلاین قفل های باشگاهی را نصب کنید.
برای خرید انواع تجهیزات برای راه اندازی اتوماسیون باشگاه ورزشی و همچنین خرید قفل باشگاهی با شماره 09905280155 تماس بگیرید.

قفل کمد باشگاه

دستبند باشگاهی

دستبند های باشگاهی دارای سیستم ضد آب و ضد رطوبت هستند و اغلب در مجموعه‌های ورزشی، سالن و استخرها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستبندها با تماس بر سطح قفل، درب کمد را باز می کنند و امنیت مناسبی دارند.

گیت باشگاهی

گیت باشگاهی به شکل یک سه شاخه اهرمی با بدنه فلزی با کیفیت می باشد که برای استفاده درب ورودی مجموعه ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. گیت تردد به دستگاه‌های اکسس کنترل وصل می شود و در صورت مجاز بودن شخصی برای تردد، دستگاه فرمان باز شدن گیت صادر شده و گیت اجازه تردد به افراد مجاز را می دهد. به منظور کنترل تردد در باشگاه های ورزشی می توانید از این دسته از اتوماسیون های ورزشی استفاده کنید.

نرم افزار باشگاهی

نرم افزار های باشگاهی، یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که با استفاده در مراکز ورزشی مختلف، بسیاری از امور را آسان تر می کنند. امروزه با کمک این نرم افزارها، مدیران می توانند کنترل و نظارت کامل تر و بهتری بر روی مجموعه ورزشی خود داشته باشند. نرم افزارهای باشگاهی دارای امکانات ویژه مختلفی مانند امکان محاسبه شهریه و تعداد جلسات باقی‌مانده برای هر ورزشکار، ارائه گزارشات مالی و… هستند که در ادامه بیشتر بررسی می کنیم.

قفل کابینتی

قفل های کابینتی با هدف افزایش امنیت و نگهداری وسایل مراجعین مورد استفاده قرار می گیرند. نگهداری و حفاظت از اطلاعات، مدارک، پول، موبایل و… دغدغه بسیاری از افراد است که در صورت بهره‌گیری از یک سیستم امنیتی مدرن، نیاز مصرف کننده و ورزشکاران نیز برطرف می شود.
این قفل های کابینتی برای کمد سالن‌های ورزشی و بدنسازی، باشگاه‌ها، استخرها و حتی ادارات و سازمان‌ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه اکسس کنترل

دستگاه های اکسس کنترل دارای سنسور اثر انگشت، تشخیص چهره و کارت می باشند و به صورت رومیزی یا دیواری قابل استفاده هستند. مدیران می توانند به صورت آنلاین از طریق شبکه، تردد اعضا مجموعه را کنترل نمایند.

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

از دستگاه حضور و غیاب با هدف کنترل تردد پرسنل و مشتریان استفاده می شود تا مدیران بتوانند بسیاری از دسترسی ها را به موقع مسدود یا کنترل نمایند.

قابلیت های اتوماسیون ورزشی

 • ثبت نام و درج اطلاعات ورزشکاران با قابلیت تمدید عضویت با همان شماره عضویت
 • امکان شارژ مبلغ
 • نمایش تاریخ انقضا و تعداد دفعات با شیفت بندی
 • کنترل هزینه ها
 • ثبت نام چند ورزش برای یک ورزشکار
 • مدیریت صندوق و موجودی
 • ثبت با چهره، انگشت و کارت با توجه به دستگاه اکسس کنترل
 • اطلاع‌رسانی از طریق پیامک
 • نمایش شارژ باقی‌مانده روی دستگاه و نرم افزار باشگاهی
 • تعریف چند تعرفه و چند کارت به یک شخص
 • مدیریت کمدها به صورت آنلاین
 • مدیریت بوفه
 • تعریف گروه های مختلف از جمله : ورزشی، آموزشی، سرگرمی و ...
 • تعریف سالن های مختلف، فعالیت ها و ورزشهای مختلف در یک مرکز
 • ثبت و مشاهده تمامی اطلاعات مالی
 • تعریف تقویم ورود به مراکز فرهنگی ورزشی برای هر عضو
 • امکان ثبت اعضا در ۳ گروه آزاد، قراردادی، عضویت
 • تهیه خروجی اطلاعات به سایر نرم افزارهای دیگر مانند EXCEL , WORD , CSV , TXT
 • امکان تعریف سانس های مختلف در هر سالن
 • کاربری کاملا زیبا و کاربر پسند
 • امکان تهیه پشتیبان از اطلاعات
 • دارای راهنمای کامل فارسی
 • دارای ماژول حسابداری پایه و پیشرفته
 • دارای ماژول ارسال پیامک و ایمیل
 • دارای ماژول برنامه تمرینی و غذایی
 • دارای ماژول مدیریت کمد آنلاین
 • دارای ماژول رزرو آنلاین
 • دارای ماژول پارکینگ
 • امکانات سخت افزاری
 • اپراتور صوتی به زبان فارسی
 • قابلیت نصب در ورودی های مختلف بدون نیاز به کامپیوتر در محل نصب شده

گیت تردد

مزایا و امکانات استفاده از نرم افزارهای باشگاهی

استفاده از نرم افزارهای مدیریت باشگاهی بسیار لازم و ضروری است چرا که باعث کاهش استفاده از نیروهای انسانی و افزایش دقت و کنترل در مجموعه ورزشی می شود. یکی از امکانات نرم افزار باشگاهی، تعیین محدوده دسترسی هر یک از کاربران و پرسنل باشگاه یا مجموعه ورزشی می باشد. چنانچه می خواهید برخی گروه یا پرسنل قسمتی از مجموعه ورزشی را بررسی کنید، می توانید برای هر یک تعریف سطح دسترسی مجزا انجام دهید و امکان نظارت بر عملکرد هر یک از کاربران را فراهم کنید.

نرم افزار باشگاه مشتریان

برای داشتند یک مدیریت بی‌عیب و نقص، نیاز به ابزاری دقیق و کاربردی است؛ چرا که تردد افراد در طول روز و امکان محاسبه شهریه هر فرد، مانده حساب و یا گزارش پرداختی ها به صورت سنتی یا دستی دیگر امکان پذیر نیست و درصد خطای بسیار بالایی وجود دارد. همچنین هوشمندسازی باشگاه ورزشی و یکپارچه‌سازی اتوماسیون باشگاهی که شامل سخت افزار و نرم افزارها می شود، می تواند نقش مهمی در افزایش رضایت مراجعین و ورزشکاران داشته باشد.
با استفاده از این نرم افزارهای باشگاهی می‌توان به آسانی رژیم غذایی، برنامه‌ تمرینی و ورزشی اعضای باشگاه را بر اساس هدف و سطح ورزشی آن‌ها تنظیم کرد و پیشرفت آن‌ها را در طول زمان پیگیری و نمایش داد. همچنین می‌توان سیستم حضور و غیاب اعضای باشگاه را به صورت آنلاین مدیریت کرده و به راحتی اطلاعات ثبت شده را بررسی کرد. همچنین به منظور مدیریت مالی باشگاه و بهبود آن و دریافت دقیق‌ترین گزارش‌های مالی می توان از این تکنولوژی بهترین استفاده را کرد.

معرفی انواع مختلف نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزارهای باشگاه مشتریان در انواع مختلفی ارائه می شوند که به طور کلی این نرم افزارها شامل سه دسته زیر هستند:

نرم افزارهای تحت وب

این نرم افزارها در بستر اینترنت اجرا شده و از طریق مرورگر وب قابل دسترسی هستند. از مزیت این نوع نرم افزارها می توان به عدم نیاز به نصب و راه اندازی و قابلیت استفاده در هر مکان و زمانی اشاره کرد.

نرم افزارهای تحت موبایل

این نرم افزارها به صورت اپلیکیشن موبایل استفاده شده و بر روی گوشی های هوشمند قابل نصب هستند. مزیت این نوع نرم افزارها سهولت در استفاده و دسترسی آسان می باشد.

نرم افزار های تحت ویندوز

این نرم افزارها بر روی بستر ویندوز نصب شده و بدون نیاز به اینترنت عمل می کنند. با توجه به سرعت اینترنت در ایران و امنیت بیشتر اطلاعات مشتریان، پیشنهاد شده که از این نرم افزارها برای مجموعه های ورزشی استفاده شود.

قیمت اتوماسیون باشگاهی

قیمت هر یک از تجهیزات اتوماسیون ورزشی با توجه به امکانات جانبی مورد نیاز و امکانات فعلی موجود در باشگاه ورزشی تعیین شده و تعداد مراجعین در طول روز، مدل انتخابی گیت باشگاهی، امکانات مورد نیاز باشگاه و سیستم ثبت نام باشگاه ورزشی نیز در تعیین قیمت نهایی این تجهیزات و اتوماسیون باشگاهی تاثیر می گذارد. بعد از نصب و راه‌اندازی این تجهیزات مدیران می توانند با خاطری آسوده و با کمک نرم‌افزار های هوشمند مختلف، کلیه امور مربوط به اتوماسیون ورزشی را مدیریت کنند.

https://www.asianews.ir/u/eQO
اخبار مرتبط
قفل استخری در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی تولید می‌شود و هرکدام از آنها قابلیت‌های مختص به خود را دارند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با انواع قفل استخری (قفل باشگاهی) آشنا کنیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید