صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / ۲۳:۴۶
کد خبر: 22939
گزارشگر: 464
۴۲۴
۰
۰
۲۹
سخنی تازه با رئیس جمهور تازه

انتصاب مدیران لایق، اولویت دولت چهاردهم

انتصاب مدیران لایق، اولویت دولت چهاردهم
انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری به پایان رسید و حالا وقت آن است تا انتظارات از رییس‌جمهور جدید مطرح شود.


آسیانیوز -
متاسفانه در بسیاری از مناصب و مدیریت‌ها و انتخاب و انتصاب مدیران در دولت قبل برمبنای شایسته سالاری صورت نگرفت و این موضوع سبب شد تا مشکلات عدیده‌ای در بخش‌های مختلف دولت به وجود آید.

این مساله درحالی اتفاق افتاد که بسیاری از شایستگان و نخبگان از گردونه مدیریتی کشور کنار گذاشته شده و جای آنان را افرادی گرفتند که با رانت و رابطه برسر کار آمده و فجایع مدیریتی بسیاری را رقم زدند. 
 
در این زمینه انتظار از دکتر پزشکیان که با شعار تغییر و تحول به میدان اداره کشور آمده‌اند این است که ضمن ارزیابی و بازنگری در انتخاب مدیران دولتی، شرایطی را فراهم آورد تا علاوه بر استفاده از تجارب ارزشمند مدیران کارآمد، نگاه ویژه‌ای نیز به جوانان صورت گیرد تا شاهد تغییرات اساسی در رویکرد و کارکرد مدیریت‌های مختلف دولت باشیم.

نکته‌ای که در دولت قبل به آن بی‌توجهی شد، استفاده از مدیرانی بود که از تخصص لازم در حوزه کاری خود برخوردار نبودند و به‌واسطه روابط و بدون رعایت ضوابط بر مسند کار قرار گرفتند، درحالی که بسیاری از مشاغل حساس دولتی نیازمند استفاده از متخصصان کارآزموده بود ، اما افراد ناتوان و بدون تخصص در راس آن قرار گرفتند و مشکلات عدیده ای را برای کشور به وجود آوردند.  

در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، مشارکت بخش قابل‌توجهی از مردم با تردید و ابهام همراه شد که بخش زیادی از آن شامل جوانانی می‌شد که به تغییر امیدوار نبودند، اما بخش دیگری هم هنوز به استقرار حاکمیت مردم‌سالاری و تغییر روند و رویکرد حاکمیت اعتقاد داشتند و پای صندوق‌های رای حاضر شدند. این مساله باید برای دولت جدید بسیار حایز اهمیت باشد که به نیازهای جامعه و نسل جوان توجه شود و در بکارگیری آنان در بدنه دولت بیش از گذشته اهتمام صورت گیرد؛ وگرنه همانگونه که بسیاری از جوانان با صندوق‌های رای قهر کرده بودند، اگر روند عدم بکارگیری آنان در امور اجرایی کشور تداوم یابد، شاهد دوری آنان از حاکمیت و به مرور تضعیف مشروعیت نظام خواهیم بود.

شیدا آریایی پور، پژوهشگر و حقوقدان
https://www.asianews.ir/u/eQU
اخبار مرتبط
مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب ایران با انتشار یک استوری در اینستاگرام از مردم تشکر کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید