صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۳ / ۱۱:۴۳
کد خبر: 22948
گزارشگر: 464
۱۶۷
۰
۰
۳
هوش مصنوعی؛ دستیار یا رقیب انسان؟

نگاهی به برگزاری نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» در شانگهای چین

نگاهی به برگزاری نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» در شانگهای چین
نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد.

 به گزارش آسیانیوز؛ در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت کردند. شرکت‌های چینی هوش مصنوعی آخرین پیشرفت‌های خود را در این عرصه در این نمایشگاه سالانه که شش سال پیش آغاز به کار کرد عرضه می‌کنند. چین پس از آمریکا دومین کشور از لحاظ تعداد برنامه‌نویسان و عرضه برنامه‌های کامپیوتری است و رشد سریعی را در این حوزه تجربه می‌کند. بدین ترتیب، بیش ۱۵۰ محصول عمدتاً چینی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

به نقل از یورونیوز، در اواخر ماه ژوئن سال جاری میلادی، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده قانون پیشنهادی را تصویب کرد که سرمایه‌گذاری ایالات متحده در چین در حوزه هوش مصنوعی، تراشه‌های کامپیوتری و محاسبات کوانتومی را محدود و بر آن نظارت برقرار می‌کند. قانون پیشنهادی نتیجه فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه اوت سال ۲۰۲۳ در رابطه با دسترسی «کشورهای نگران‌کننده» به سرمایه‌های آمریکایی و دلار در زمنیه فناوری‌های پیشرفته است که به گفته دولت آمریکا می‌تواند قابلیت‌های نظامی، اطلاعاتی، نظارتی و سایبری این کشورها را افزایش دهد.

این فرمان، چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را به عنوان کشورهای «نگران‌کننده» معرفی کرد. به‌رغم چنین فرمانی روند رشد هوش مصنوعی در این کشورها بسیار سریع است و بعید نیست در چند سال آینده، چین خود را به‌عنوان پیشتاز این عرصه تثبیت کند.

https://www.asianews.ir/u/eR1
اخبار مرتبط
آنها با به کارگیری یک سیستم هوش مصنوعی ذهن‌خوان بهبودیافته می‌توانند نزدیک‌ترین بازسازی تصاویر را از افکار، به ویژه در هنگام استفاده از ضبط مستقیم فعالیت مغز تولید کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید