صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۳ / ۱۲:۳۷
کد خبر: 22950
گزارشگر: 464
۱۰۷
۰
۰
۲
نامه‌ای به سرپرست ریاست جمهوری

گلایه وزیر از عدم اجرای مطلوب قانون بهبود محیط کسب‌وکار

گلایه وزیر از عدم اجرای مطلوب قانون بهبود محیط کسب‌وکار
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به سرپرست ریاست جمهوری اعلام کرد: «با گذشت بیش از سه ماه از ابلاغ آیین‌نامه اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب و کار و تأکید مکرر دولت مبنی‌بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات، این سیاست‌های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه‌های اجرایی به‌نحو مطلوب اجرا نمی‌شود.»


به گزارش آسیانیوز، براساس اعلام مرکزی ملی بهبود و پایش فضای کسب و کار، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی نامه‌ای به محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری بر لزوم ضرورت اجرای مفاد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب‌وکار تاکید کرد.

 

در نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی به سرپرست ریاست جمهوری آمده است:

«همان‌گونه که مستحضرید، ثبات و پیش‌بینی‌پذیر کردن اقتصاد با منع تغییرات ناگهانی مقررات، یکی از برنامه‌ها و وعده‌های رییس‌جمهور شهید بوده است که برای پیگیری و تحقق آن سال گذشته (۱۴۰۲) آیین‌نامه‌های اجرایی مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به ترتیب در نهم اردیبهشت و سیزدهم اسفند به تصویب هیأت محترم وزیران رسید و برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

با وجود گذشت بیش از ۳ ماه از ابلاغ آیین‌نامه در این زمینه و تاکید مکرر دولت مبنی‌بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات این سیاست‌های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه‌های اجرایی به‌نحو مطلوب اجرا نمی‌شود.

از جمله این موارد می‌توان به تغییرات مکرر در سیاست‌های تجارت خارجی اشاره نمود که وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل آن‌ را تغییر در میزان ارز تخصیص یافته از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است. در این خصوص ۲ نمونه از شکایات واصله از طرف بخش خصوصی در حوزه‌های تجارت خارجی و کشاورزی به‌پیوست ایفاد می‌گردد.

نظر به اهمیت موضوع، خواهشمند است در صورت صلاح‌دید دستور فرمایید با وجود محدودیت‌های ارزی کشور همه مراجع صدور بخشنامه‌های مرتبط با کسب و کار، به احکام مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و آیین‌نامه‌های مربوطه با جدیت تمکین نمایند. »

https://www.asianews.ir/u/eR3
اخبار مرتبط
احتمالاً با اصطلاح "تفکر استراتژیک" آشنا هستید. اما آیا اهمیت آن را در دنیای تجارت کاملا درک می کنید؟ چرا تفکر استراتژیک برای موفقیت در کسب و کار حیاتی است. تفکر استراتژیک به کسب و کارها اجازه می دهد تا آینده را پیش بینی و برنامه ریزی کنند. این شامل تجزیه و تحلیل نتایج بالقوه، توسعه برنامه های احتمالی و شناسایی فرصت های رشد است. بدون تفکر استراتژیک، کسب‌وکارها ممکن است در برابر چالش‌های غیرمنتظره غافلگیر شوند، فرصت‌های بالقوه را از دست بدهند یا نتوانند با شرایط متغیر بازار سازگار شوند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید