صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۳ / ۰۰:۰۱
کد خبر: 22960
گزارشگر: 2
۲۲۵
۰
۰
۵
مجله ادبیات متعهد

اطلاعیه اعطای جایزه‌ی نشان ادبیات متعهد به نویسندگان فارسی زبان

اطلاعیه اعطای جایزه‌ی نشان ادبیات متعهد به نویسندگان فارسی زبان
پارسا نظری، مدیرمسئول و سردبیر مجله ادبیات متعهد از اعطای نخستین جایزه‌ی نشان ادبیات متعهد در سال جاری خبر داد.

پارسا نظری، مدیرمسئول و سردبیر مجله ادبیات متعهد از اعطای نخستین جایزه‌ی نشان ادبیات متعهد در سال جاری خبر داد.
نظری گفت: "با توجه به رویکرد مجله‌ ادبیات متعهد در تشویق و هدایت نویسندگان و شاعران به سوی تعهد به دو اصل مهم صورت و معنا در ادبیات، یعنی رعایت اصول زبان نگارشی و تعهد به بیانِ مسائل مهم اجتماعی(مسئولیت اجتماعی)، با هدف استفاده از قلم برای کمک به رشد و شکوفایی زبان و رفع و تسکین آلام بشری، جایزه‌ی نشان ادبیات متعهد نیز پایه‌گذاری شده است."
این مجله بدون هرگونه وابستگی به نهاد‌های داخلی و خارجی به صورت تخصصی و مستقل در حوزه ادبیات فعالیت می‌نماید.
دبیرخانه‌ی مجله ادبیات متعهد پس از بررسی و نیازسنجی‌های ادبی جامعه، تصمیم به پایه‌گذاری و اعطای سالانه‌ی نشان ادبیات متعهد گرفته است، این جایزه‌ی ادبی به نویسنده یا شاعر برتر فارسی زبان هر سال از بین آثار دریافتی مجله ادبیات متعهد اعطا می‌شود.

لازم به ذکر است، این جایزه محدود به کشور ایران نخواهد بود و تمامی فارسی‌زبانان گرامی از کشورهای گوناگون جهان امکان ارسال اثر به دبیرخانه را خواهند داشت.
نشان ادبیات متعهد یک مدال با شماره ثبت رسمی به همراه لوح یادبود تقدیر می‌باشد که به نویسنده برتر هر سال تقدیم خواهد شد.
نظری در خصوص تغییر دوره انتشار نشریه از ماهنامه به سالنامه گفتند با توجه به مدنظر قرار دادن شرایط کنونی ادبیات کشور و اهداف کمی و کیفی مناسب، پس از بررسی و مشورت با صاحب نظران ادبی کشور، اقدام به تغییر دوره‌ی انتشار مجله از ماهنامه به سالنامه نمودیم و روند دریافت آثار، بررسی و داوری آن‌ها چنین است که هرسال پذیرش آثار از فروردین تا شهریور به صورت پیوسته ادامه خواهد داشت، از شهریورماه تا دی‌ماه داوری آثار دریافتی انجام می‌شود، عنوانِ آثار راه یافته به دور دومِ داوری اعلام شده و در اسفند‌ماه نیز آثار نهاییِ پذیرش شده به ‌همراه نامِ برنده‌ی جایزه‌ی ادبی نشان ادبیات متعهد به صورت رسمی اعلام می‌گردد.

https://www.asianews.ir/u/eRF
اخبار مرتبط
ماجرای فروغ فرخزاد و ابراهیم گلستان از آن ماجراهاست که از جمع‌های هنری و ادبی به بیرون درز کرد و حالا همه می‌دانند که ماجراهای زیادی میان این غول‌های بزرگ ادبی رخ داده است. اما اصل ماجرا چه بود؟ چه شد که فروغ، این دختر جوان ۲۴ ساله توانست دل از ابراهیم گلستان ببرد؟ مردی که هسته مرکزی تمام جمع‌های روشنفکری و ادبی آن زمان بود و عملاً سینما و ادبیات معاصر کشور را پایه‌گذاری کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید