صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۳ / ۰۸:۵۰
کد خبر: 22990
گزارشگر: 464
۱۵۷
۰
۰
۳
طبق نظرسنجی از سوی شرکت افکارسنجی

آیا دموکرات‌ها به جانشینی برای جو بایدن می‌اندیشند؟

آیا دموکرات‌ها به جانشینی برای جو بایدن می‌اندیشند؟
نتایج نظرسنجی انجام شده از سوی یک شرکت افکارسنجی دموکرات نشان داده احتمال شکست خوردن جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا بیشتر شده، در حالی که اقبال رای‌دهندگان به چهره‌های دموکرات دیگری که می‌توانند جای بایدن را به عنوان نامزد ریاست جمهوری حزب بگیرند، افزایش پیدا کرده است.


به گزارش آسیانیوز؛ نظرسنجی که از سوی شرکت افکارسنجی «بندیکسن و آماندی» درباره اولین مناظره ریاست‌جمهوری جو بایدن و دونالد ترامپ انجام شده و از سوی نشریه «پالتیکو» منتشر شده است، مشخص کرده که جو بایدن در رقابت با ترامپ با نتیجه ۴۲ درصد در برابر ۴۳ درصد شکست خواهد خورد.

طبق نتایج این نظرسنجی از مجموع ۸۶ درصد رای‌دهنده احتمالی که همه یا بخشی از این مناظره را تماشا کردند تنها ۲۹ درصد گفتند رئیس‌جمهور فعلی آمریکا از ظرفیت ذهنی و بنیه جسمی لازم برای آن‌که چهار سال دیگر به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا خدمت کند برخوردار است.

طبق این نظرسنجی، کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت بر سر ریاست‌جمهوری با دونالد ترامپ با نتیجه ۴۲ درصد در برابر ۴۱ درصد برتری دارد.

از سوی دیگر طبق نتایج این نظرسنجی هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا هم که در سال ۲۰۱۶ رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری بود، با وجود آنکه نامش به عنوان یک گزینه جدی جانشینی بایدن در مقام کاندیدای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها به صورت جدی مطرح نشده، در رقابت فرضی با ترامپ با نتیجه ۴۳ درصد به ۴۱ درصد برتری می‌یابد.

https://www.asianews.ir/u/eRI
اخبار مرتبط
دموکرات‌ها نسبت به توانایی رئیس‌جمهور ایالات متحده برای ارائه عملکرد بهتر در طول نشست نگران هستند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید