صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۳ / ۲۱:۱۲
کد خبر: 23003
گزارشگر: 464
۱۱۵
۰
۰
۲
در چارچوب بند موسوم به «نفرت پراکنی»

ممنوعیت استفاده از کلمه «صهیونیست» در متا

ممنوعیت استفاده از کلمه «صهیونیست» در متا
شرکت متا پلتفرم اعلام کرد که از این لحظه تصمیم گرفته است پست‌هایی را که حاوی واژه «صهیونیست» است، حذف کند و این اقدام در چارچوب بند موسوم به «نفرت پراکنی» در چارچوب سیاست این شرکت صورت گرفته است.

به گزارش آسیانیوز؛ شرکت «متا پلتفرم» مالک «فیس‌بوک» و «اینستاگرام» در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پست‌های حاوی واژه «صهیونیست» را حذف می‌کند.

شرکت متا پلتفرم اعلام کرد که از این لحظه تصمیم گرفته است پست‌هایی را که حاوی واژه «صهیونیست» است، حذف کند و این اقدام در چارچوب بند موسوم به «نفرت پراکنی» در چارچوب سیاست این شرکت صورت گرفته است.

این شرکت ابراز عقیده کرد: واژه «صهیونیستی» تعبیر دیگری دارد و به یهودیان و اسرائیلی‌ها اشاره می‌کند.

شرکت متا پلتفرم بهمن ماه ۱۴۰۲ اعلام کرده بود که قوانین و مقررات سختگیرانه ای را برای استفاده از واژه «صهیونیست» در پلتفرم های فیس بوک و اینستاگرام بررسی می کند. این شرکت گفته بود واژه «صهیونیست» باید به عنوان یکی از کلمات «نفرت افکنی» به شمار آید. شرکت متا همچنین ادعا کرده بود که در جریان جنگ جاری ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، «یهودی‌ستیزی آنلاین» افزایش یافته است.

شرکت متا پلتفرم همچنین ابراز عقیده کرده بود که واژه «صهیونیست» جایگزینی نامناسب و غیراخلاقی برای دو واژه «یهودی» یا «اسرائیلی» است.

این درحالی است که کارشناسان حقوق بشر این اقدام متا پلتفرم را حمایت از رژیم صهیونیستی و تلاش برای خاموش کردن صدای منتقدان جنایات ارتش این رژیم در نوار غزه می دانند.

«علیاء الغصین» پژوهشگر و مشاور بخش هوش مصنوعی و حقوق بشر سازمان عفو بین‌الملل پیشتر اعلام کرده بود که ممنوع کردن کامل انتقاد کردن از «صهیونیسم» یا «صهیونیست‌ ها» از سوی شرکت متا پلتفرم باعث محدود شدن آزادی بیان افرادی می شود که بدنبال توجه دادن افکار عمومی به جنایت های وحشیانه ارتش اسرائیل در غزه هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲) حملات همه جانبه خود به نوار غزه را آغاز کرده و جنایت های بیشماری را مرتکب شده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز سه شنبه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که تعداد شهدای نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ و همزمان با آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون به ۳۸ هزار و ۲۴۳ نفر و تعداد مجروحان به ۸۸ هزار و۳۳ نفر رسیده است.

https://www.asianews.ir/u/eRT
اخبار مرتبط
شرکت «متا پلتفرم»، با ۱۱ شکایت بر سر تغییرات پیشنهادی روبرو شد که اجازه می دهد داده های شخصی کاربران بدون دریافت رضایت آنها، برای آموزش مدلهای هوش مصنوعی استفاده شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید