صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۱ تیر ۱۴۰۳ / ۰۰:۱۶
کد خبر: 23008
گزارشگر: 464
۱۴۵
۰
۰
۳
معرفی میوه‌های خوشمزه استوایی به روایت سفیر مالزی

فرصتی برای تقویت همکاری‌های تجاری و کشاورزی ایران و مالزی

فرصتی برای تقویت همکاری‌های تجاری و کشاورزی ایران و مالزی
خیری عمر (Khairi omar) سفیر مالزی در تهران، در سخنرانی خود میوه‌های خوشمزه استوایی مالزی را به حاضران معرفی کرد.به گزارش خبرنگار آسیا، در این مراسم که نمایندگان و سفرای کشورهای خارجی، نمایندگان وزارت امور خارجه، وزارت کشاورزی، اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت حضور داشتند، سفیر مالزی گفت: «دوریان به‌عنوان جواهر و پادشاه میوه‌ها شناخته می‌شود و به دلیل طعم منحصربه‌فرد خود مورد توجه مردم بسیاری از کشورها قرار گرفته است.»
کشاورزی ایران و مالزی
وی افزود: «تنها در سال ۲۰۲۳ مالزی تقریبا ۴۳/۲ میلیون رینگیت میوه گرمسیری صارد کرده که دوریان سهم قابل‌توجهی از آن را به خود اختصاص داده است. همچنین در سال ۲۰۲۲ مالزی۱۸۸۰ متریک دوریان به ارزش ۷۵ میلیون رینگیت صادر کرده است.»
کشاورزی ایران و مالزی
سفیر مالزی در ادامه سخنانش گفت: «حضور نمایندگان سازمان‌های کلیدی اقتصادی ایران در این جمع، فرصتی برای تقویت همکاری‌های تجاری و کشاورزی ایران و مالزی به‌شمار می‌آید که مورد حمایت سازمان کشاورزی فدرال مالزی است. سازمانی که متعهد به ترویج و معرفی محصولات کشاورزی در سراسر جهان است.»
کشاورزی ایران و مالزی

https://www.asianews.ir/u/eS0
اخبار مرتبط
گیاهان و درختان برای رشد نیاز به دریافت مواد معدنی و مغذی از خاک را دارند. بهترین کودها برای درختان میوه به منظور رشد سریع و باردهی، باید عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم را داشته باشند. از همین رو؛ کشاورزان و باغداران، به دنبال بهترین کود برای درختان خود هستند. پیدا کردن کود مناسب برای افزایش محصول و گلدهی میوه‌هایی مانند خیار و گوجه فرنگی نیاز به شناخت انواع کودها دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید