صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۳
کد خبر: 2343
گزارشگر: 213
۵۶۰
۰
۰
۳
افت معاملات در بازار سرمایه

12 شهریور در آغاز معاملات؛ سقوط 2.5 درصدی بورس

12 شهریور در آغاز معاملات؛ سقوط 2.5 درصدی بورس
آغاز معاملات امروز بورس، شاخص کل با بیش از ۲٫۴ درصد افت همراه بود و به کانال یک میلیون و ۶۴۳ هزار واحدی سقوط کرد.
در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 41 هزار واحدی در کمتر از 60 دقیقه مواجه شد. فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز معاملات منفی این نمادها موجب شده که شاخص کل بیش از 2.4 درصد سقوط کند. این در حالی است که در این مدت افت شاخص کل هم‌وزن کمتر از یک درصد بوده که دلیل اصلی آن کم معامله‌شدن نمادهای کوچک و عدم افت زیاد قیمت پایانی این نمادها بوده است.

در 60 دقیقه ابتدایی معاملات تعداد کل معاملات بورس کمتر از 310 هزار معامله بوده که در این میان یک میلیارد و 710 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال داد و ستد شده است. سه نماد فارس، فولاد و شستا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشته‌اند.

فرابورس نیز وضعیت خوبی در آغاز معاملات امروز نداشته و اکثر نمادهای این بازار نیز در محدوده منفی و صف فروش دادوستد می‌شوند. کگهر، آریا و مارون نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص این بازار داشتند.

به نقل از تجارت نیوز، معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که روز گذشته نیز شاخص کل بورس 2.5 درصد افت کرد ولی پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم بازار امروز حقوقی‌ها بار دیگر وارد میدان شده و صف‌های فروش نمادهای بزرگ را از بین ببرند. بورس در حالی معاملات خود را پیگیری می‌کند که روز گذشته نیز شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم. همچنین دیروز جلسه شورای عالی بورس برگزار شد که در آن قالیباف رئیس سازمان بورس از پیگیری وضعیت سهامداران آکنتور خبر داد./ 
اخبار مرتبط
بازار بورس فردا هیجانی است.
سه شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۴
بیشتر شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا ریزش کردند.
سه شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۲
متقاضیان با خرید "پالایشی یکم" نیز به عنوان دومین ETF دولت به بازار سرمایه می توانند در چهار پالایشگاه سهیم باشند و برای خرید آن مانند دارایکم فعلا نیازی به کد بورسی نیست و خرید با ارایه کد ملی امکان پذیر است.
یکشنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۲
بازار سرمایه که در روزهای گذشته برمدار نزول بود با اتفاقاتی که از دو روز گذشته در بورس افتاد به نظر می رسدبا اتمام اصلاح قیمت ها و برگزاری مجامع عمومی برخی از شرکت های اثرگذار حقوقی در بورس و بازگشایی نمادهای متوقف شده، بار دیگر روند صعودی شاخص از سرگرفته خواهد شد.
سه شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۹:۴۱
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید