صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۵
کد خبر: 2372
گزارشگر: 213
۱۳۱۴
۰
۰
۳
هشدار وزیر بهداشت ایران

فروپاشی نظام سلامت در ایران!

فروپاشی نظام سلامت در ایران!
وزیر بهداشت، در صفحه اینستاگرام خود احتمال فرو ریختن اقتصاد نظام سلامت در کشور هشدار داده است و گفته است اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمتگزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند.
سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مرگ ۱۱۸ نفر دیگر در کشور بر اثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
به گفته سیما لاری،  سخنگوی وزارت بهداشت ایران طی همین مدت، ۲۰۲۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا نیز شناسایی و ۱۰۷۳ نفر آنها در بیمارستان‌های سراسر کشور بستری شده‌اند.

براساس این خبر، با احتساب آمار اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت تا ظهر روز جمعه، ۱۴ شهریور ۹۹، شمار قربانیان کرونا در ایران، ۲۲ هزار و ۴۴ نفر و شمار مبتلایان، ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر است.

اعلام آمار روزانه کرونا در ایران در حالی ادامه می‌یابد که درستی این ارقام از سوی منابع رسمی هم مورد تردید واقع شده و آمار واقعی در مورد دست‌کم مرگ، چندین ‌برابر آمار دولتی تخمین زده می‌شود.در حال حاضر، ۳۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
 
خانم لاری با بیان این که ۹۹ شهرستان ایران در وضعیت قرمز هستند، افزود که استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
 
به گفته وی، همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
سیما لاری تاکید کرد که هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد.
 
 این در حالی است که روز جمعه سعید نمکی، وزیر بهداشت، در مورد احتمال فرو ریختن اقتصاد نظام سلامت در کشور هشدار داده است.
 
وی در اینستاگرام خود نوشت: «بزرگان اقتصاد یادتان نرود که در این بلوا اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمتگزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند، پس دریابید اجزای نظام بی‌بدیل را.»/
https://www.asianews.ir/u/1Hh
اخبار مرتبط
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست از بازگشایی حضوری همه مدارس در کلیه مناطق کشور جلوگیری کنند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در واکنش به ادعای مضر بودن مصرف شیر و لبنیات که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، ضمن رد این ادعا گفت: چنین اظهاراتی مغایر با سیاستهای نظام سلامت است و تضعیف سیاست‌های وزارت بهداشت برای سلامت مردم را سبب می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید