صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۳
کد خبر: 2427
گزارشگر: 213
۳۸۹
۰
۰
۷
مایکروسافت اعلام کرد:

فعالیت هکرهای ایران، روسیه و چین برای انتخابات 2020 آمریکا

فعالیت هکرهای ایران، روسیه و چین برای انتخابات 2020 آمریکا
شرکت مایکروسافت اعلام کرد که هکرهایی از ایران، روسیه و چین در تلاش هستند که افراد و سازمان‌های فعال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را هدف قرار دهند.
شرکت مایکروسافت اعلام کرد که هکرهایی از ایران، روسیه و چین در تلاش هستند که افراد و سازمان‌های فعال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را هدف قرار دهند.

تام برت، معاون رئیس مایکروسافت ، در مطلبی در وب سایت این شرکت تاکید کرده است: فعالیت این هکر‌ها نشان می‌دهد، گروه‌های خارجی تلاش‌های خود را برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تشدید کرده‌اند.

وی در ادامه گفته است: آنچه که ما شاهد آن هستیم، به الگوی حملات قبلی شبیه است که نه تنها نامزدها و کارمندان ستاد انتخاباتی آنها ، بلکه مشاوران این افراد نیز هدف قرار گرفته‌اند.

تام برت همچنین تصریح کرده است که گروه مرتبط با بخش اطلاعات نظامی روسیه که مسئول هک ستاد مبارزات انتخاباتی حزب دموکرات در سال ۲۰۱۶ بود، اینک اقدامات خود را حملات سایبری به اهداف مرتبط با انتخابات آمریکا از سر گرفته و کوشیده است تا به کامپیوترهای ۲۰۰ نهاد از جمله ستادهای انتخاباتی و مشاوران آنها نفوذ کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید٬ به رغم این که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته گفته بودند که روسیه به دونالد ترامپ و چین به جو بایدن تمایل دارند، اما مایکروسافت می‌گوید هکرهای چینی افراد نزدیک به ستاد انتخاباتی جو بایدن را نیز هدف قرار داده‌اند.

این مقام مایکروسافت در ادامه گفته است٬ هکرهای مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران بین ماه‌های مه و ژوئن تلاش‌هایی برای حملات سایبری به مقام‌های ستاد انتخابات دونالد ترامپ داشتند.

در همین حال مقام‌های امنیت سایبری در آمریکا به «سی ان ان» گفته‌اند، مایکروسافت توانسته فعالیت هکرهای برای دستیابی به ایمیل‌های افراد مرتبط با ستادهای انتخاباتی را رصد کند، اما شواهدی در دست نیست که مجموعه‌های مرتبط با سیستم انتخابات در آمریکا هدف قرار گرفته باشند./
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید