صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۹
کد خبر: 2444
گزارشگر: 213
۱۸۲
۰
۰
۲
روند آغاز معاملات

23 شهریور؛ صعود نیم درصدی شاخص کل

شروع معاملات امروز بازار یورس با رشد بیش از نیم درصدی شاخص کل همراه بود.
 امروز با شروع معاملات بازار سهام شاخص کل نیم درصد رشد کرد و به یک میلیون و 592 هزار واحد رسید، این رشد نیم درصدی در حالی بود که شاخص هم‌وزن بازار روند منفی داشت.

همچنین امروز ارزش معاملات در گروه بانکی به رقم 744 میلیارد تومان رسیده است. نمادهای وبملت، وبصادر و وتجارت به ترتیب با حجم معاملات 837، 400 و 270 میلیونی در حال معامله روان هستند، همچنین در گروه بانکی نمادهای ونوین، وسینا، وپست و وملل نمادهایی هستند که در مدار منفی معامله می‌شوند.

نمادهای خودرویی هنوز هم بیشترین عرضه در بازار را دارند در حالی که نماد خودرو و خساپا هنو متوقف هستند.

همچنین نمادهای فارس، کگل و وبملت بیشترین تاثیر مثبت و نماد حکشتی بیشترین تاثیر منفی در بازار را داشته است.

همچنین علی صحرایی در رابطه با ادعای تخلف در مصوبه جدید شورای عالی بورس و اثر سرمایه‌گذاری بانک در بازار سهام گفت: طبق مواد ۱۶ و ۱۷ آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما مصوبه جدید می‌توانند بنابر تشخیص در بورس سرمایه‌گذاری کنند و این موضوع تاثیر تورمی هم ندارد.

به نقل از تجارت نیوز، پیش‌بینی می‌شد روند بازار سهام در این هفته رو به تعادل برود، اما به نظر می‌رسد نمای بازار به سبب معاملات مثبت بزرگان مثبت مانده است و کلیت بازار رشد چندانی ندارد./


اخبار مرتبط
وزیر امور اقتصادی و دارایی دیروز گفت: مشکلاتی ایجاد شد که عوامل واقعی، روانی و یک مقدار هیجانات صورت گرفته در پی این عوامل، نوسانات بورس را زیاد کرد.
چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵
امروز شاخص بورس با رشد ۴۲ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات همراه بود.
چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۰
مدیرعامل فرابورس گفت: قرار بود فشار موجود بر هسته معاملات مربوط به ایجاد گلوگاه‌هایی در میزان و حجم معاملات، کاسته شود و با تدابیری ظرفیت هسته معاملات ۷ برابر شد.
دوشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۶
بدلیل جلسه مقامات بورس با حقوقی های بزرگ بازار سرمایه در روز گذشته، سبب شد که با حمایت حقوقی ها، معاملات بورس امروز مجددا جان بگیرد، هر چند فشار فروش در بازار سرمایه بسیار زیاد است و نقدینگی بسرعت در حال خروج از بازار است و مشخص نیست تا کی ادامه خواهد داشت..
دوشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۲
استاد اقتصاد انشگاه الزهرا گفت: بورس آینه تمام‌نمای تولید در کشور است و یعنی ما در رکود عمیق به سر می‌بریم.
دوشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۳
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید