صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۱
کد خبر: 2472
گزارشگر: 213
۲۴۳
۰
۰
۱
هیئت عمومی دیوان عالی کشور اعلام کرد

محمد علی نجفی قتل عمد کرده است

هیئت عمومی دیوان عالی کشور در نشست روز سه‌شنبه خود اتهام قتل عمد علیه محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران را تأیید کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نشست روز سه‌‌شنبه ۱۵ شهریور هیئت عمومی این دیوان، ۳۹ نفر از قضات دیوان عالی رای دادگاه کیفری در مورد قتل عمد بودن اتهام آقای نجفی را تأیید کردند. ۲۷ قاضی هم رای شعبه ۴۱ دیوان عالی مبنی بر قتل شبه عمد را تأیید کردند.

پس از این رای‌گیری احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور اعلام کرد که اتهام آقای نجفی قتل عمد است.

محمدعلی نجفی ابتدا با رای شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران به قتل عمد محکوم شد، با این حال شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور «عمدی‌بودن» قتل را رد کرد و بدین ترتیب پرونده به هیات عمومی دیوان عالی کشور برای تصمیم‌گیری ارسال شد.

محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران و از سیاستمداران اصلاح طلب به قتل میترا استاد، همسر دومش در روز ۷ خرداد سال گذشته اعتراف کرده‌ است.

آقای نجفی و وکلایش اتهام قتل عمد را رد کرده و می‌گویند تیرها حین حین درگیری وی با میترا استاد شلیک شده‌ است.

در این پرونده با توجه به اینکه محمدعلی نجفی با پرداخت ۱۰ میلیارد تومان از خانواده مقتول رضایت گرفته است، دادگاه بدوی حکم قصاص را به شش سال و شش ماه حبس کاهش داد. آقای نجفی همچنین به اتهام نگهداری غیرقانونی اسلحه به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد.

به نقل از صدا و سیمای جمهوری اسلام ایران، به گفته دادستان کل کشور، با توجه به گذشت خانواده مقتول، «قصاص منتفی است» و قرار است با توجه به رای نهایی هیات عمومی این دیوان، امروز درباره «جنبه عمومی» اتهام آقای نجفی «تعیین تکلیف» شود./
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید