صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
کد خبر: 2661
گزارشگر: 213
۲۱۷
۰
۰
۲
با یک فعال حوزه پوشاک درباره وضعیت صادرات لباس و پوشاک

کارگر ارزان؛ فرصت طلایی صادرات ایران؟!

سخنگوی گمرک ایران چندی پیش از صادرات پوشاک ایران به ۲۹ کشور جهان خبر داد و به آن دلیل که از کشورهای مانند سوییس، ایتالیا ‌و اسپانیا که خود مهد مُد و لباس هستند، به عنوان کشور وارد کننده در این خبر نام برده شد، واکنش هایی در برداشت.. در این باره با صدرا شریعتمداری، فعال صنعت پوشاک، تولید کننده، ایده پرداز برند و مُد و فشن نویس باسابقه صحبت کردیم.

سخنگوی گمرک ایران چندی پیش از صادرات پوشاک ایران به ۲۹ کشور جهان خبر داد و به آن دلیل که از کشورهای مانند سوییس، ایتالیا ‌و اسپانیا که خود مهد مُد و لباس هستند، به عنوان کشور وارد کننده در این خبر نام برده شد، واکنش هایی در برداشت.. در این باره با صدرا شریعتمداری، فعال صنعت پوشاک، تولید کننده، ایده پرداز برند و مُد و فشن نویس باسابقه صحبت کردیم که در ادامه می خوانید:

 

«یک فعال حوزه پوشاک گفت: در حال حاضر تولید کنندگان خوبی داریم که با استانداردهای جهانی کار می کنند و اگر مرزها و قوانین مالی اجازه دهند، این امکان وجود دارد و سابقا این گونه صادرات وجود داشته؛ حتی به ترکیه صادرات انجام می شد و این مساله دور از ذهن نیست»


شریعتمداری درباره اینکه آیا کشور ما می تواند ۳۵ میلیون دلار کالای پوشاک تولید کند یا خیر توضیح داد: بهتر است در وهله نخست به جای بررسی متن این خبر، درباره ساختاری که ممکن است در ذهنمان ایجاد کند، صحبت کنیم.

وی با برشمردن توانایی های صنعت پوشاک ایران اضافه کرد: صنعت پوشاک ایران توانایی آن را دارد که به کشورهای منطقه و گاها اروپای شرقی کالا صادر کند و این دور از ذهن نیست. در حال حاضر تولید کنندگان خوبی داریم که با استانداردهای جهانی کار می کنند و اگر مرزها و قوانین مالی اجازه دهند، این امکان وجود دارد. سابقا این گونه صادرات وجود داشته و حتی به ترکیه انجام می دادیم و این مساله دور از ذهن نیست. ولی اینکه این محصولات چه چیزی بوده و آیا تحت عنوان برند ایرانی صادر شده یا محصولی که با لایسنس برند خارجی تولید می شود، موضوعی است که به توضیحات تکمیلی در این خبر نیاز داشت.

 

«نرخ برابری ارز قیمت کارگری در ایران را به پایین ترین حد خود در دنیا رسانده است و بهر حال بخش عمده هزینه های تولید، رِیت کارگری و انرژی است که هر دو در ایران قیمت مناسبی پیدا کرده اند. البته خصوصا درباره کارگری، من آن را نابرابری می دانم»

 

این فعال حوزه پوشاک درباره تاثیر افزایش قیمت ارز بر سودآوری صادرات پوشاک تولید کنندگان و وارد کنندگان کشورهای منطقه اضافه کرد: در هر حال این نرخ برابری ارز که وجود دارد، قیمت کارگری در ایران را به پایین ترین حد خود در دنیا رسانده است و بهر حال بخش عمده هزینه های تولید، رِیت کارگری و انرژی است که هر دو در ایران قیمت مناسبی پیدا کرده اند. البته خصوصا درباره کارگری من آن را نابرابری می دانم ولی فرصت طلایی برای صادرات است؛ به شرط آنکه بتوانند در همین شرایط مواد اولیه را تامین کنند./

پروانه توکلی
اخبار مرتبط
کسب و کار طلا و جواهر هم مانند دیگر کسب و کارها و بدتر از دوران تحریم، با اوضاع نابسامانی دست و پنجه نرم می کنند و آن طور که رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران و نایب رییس این اتحادیه بارها گفته اند، کسب و کار جواهر فروشان چندان خوب نیست؛ در این خصوص با سعید رضوی، صاحب طلا و جواهرفروشی «الهام» واقع در پاساژ «میلاد نور» صحبت کردیم. خانواده رضوی بیش از ۸۰ سال پیش به این صنف وارد شده است. با وی که نسل سوم این خانواده است، گفت و گویی کوتاه انجام داده ایم:
شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۰
«موسسه جهانی نوروز» به بهانه روز جهانی صلح از پیکان زرین آرش کمانگیر رونمایی کرد.. به این بهانه با امیر عبدی پور، مدیرکل، بنیانگذار و دبیرکل موسسه جهانی نوروز گفت و گویی کوتاه انجام دادیم که در ادامه می آید:
سه شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۸
عراق حدود ۲۸ کالای خوراکی ایرانی را به کشورش ممنوع کرده است و به نظر می رسددر هفته های اخیر سعی کرده تا خود را با کشورهای دیگری که با ایران زاویه دارند، همسو کند؛ این در حالی است که در یکی دو سال اخیر صادرات مواد غذایی به عراق بسیار زیاد بوده..در این باره خواستیم از تاثیرات این موضوع بر فعالیت تولید کنندگان در ایران مطلع بشویم و آن را با غلامرضا عطاران در میان گذاشتیم ..وی دارای کارخانه های تولید مواد غذایی و شبکه بازاریابی خاورمیانه است..این گفت و گو را در ادامه بخوانید :
چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
نحوه ورود کاندیداها به صحنه های انتخاباتی و نوع لباس پوشیدن آنها، از نکاتی است که غیر از سوابق، پیشینه، چگونگی سخنرانی یا تحصیلات و خلق و خو، حایز اهمیت است و در نظر گرفته می شود.. در این باره و در خصوص حدود توجه به لباس پوشیدن دونالد ترامپ و جو بایدن، کاندیداهای انتخاباتی جدید آمریکا، با فرامرز فرمانی، طراح لباس و استایلیست گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:
یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۸
موضوع فروش و بازاریابی شبکه ای، مساله ای قابل توجه در عصر امروز به شمار می آید؛ چرا که فروش در تولید اهمیت بالایی دارد و تولیدکنندگانی هستند که قادر به فروش کالاهایشان نیستند. به همین بهانه با غلامرضا عطاران که سال هاست در عرصه بازاریابی شبکه ای در ایران فعالیت مستمر دارد و به گونه ای به «پدر» بازاریابی شبکه ای شهرت یافته است ، گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می آید:
چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۶
آغاز مُد در جهان از قرن بیستم پاریس بوده که با احداث خانه های مُد در جهان شروع شد و در ایران هم از زمان فتحعلی شاه قاجار...در این باره با امیر علی تویسرکانی، مترجم کتاب «همه چیز درباره مد» گفت و گو داشتیم. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و دکترا با موضوع سیاستگزاری عمومی است و کارشناس رشته طراحی مُد، «کت واک» و «فشن ران وی». تویسرکانی همچنین مجموع دوره های آموزشی فشن را در شهر نیویورک گذرانده است. این گفت و گو را در ادامه بخوانید:
دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۴
اتفاق های پرسر و صدای هفته گذشته و صلح اعراب و امارات و مراودات نزدیک به صلح چند کشور عربی با اسراییل، سبب شد با محسن فرشاد، سخنگوی جبهه ملی ایران گفت و گویی داشته باشیم..وی که عضو هیات رهبری و اجرایی جبهه ملی است، در رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده و سپس مدرک فوق لیسانس و دکترای دولتی حقوق خصوصی را از دانشگاه "اکس مارسی" فرانسه گرفته است. مدرس و مشاور دانشگاه ها و سازمان های مختلف، از جمله فعالیت ها در کارنامه کاری اوست.. این گفت و گو را در ادامه بخوانید:
شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۰
شیرین نوری؛ اقتصاددان و پژوهشگر، درباره دلایل تصمیم دولت مبنی بر پیش فروش اوراق نفتی و تبعات آن به موضوعاتی اشاره کرده است و عدم هماهنگی میان شورای عالی اقتصادی را نیز از اشتباهات دیگر چنین تصمیمی برشمرد.
چهارشنبه / ۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۷
اقتصاد موسیقی را در هفته های اخیر مروری کردیم و در بخشی هم به اقتصاد ساز رسیدیم که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.در هفته گذشته پارکی در تهران به نام «استاد ابراهیم قنبری مهر»نامگذاری شد. وی از استادان صاحبنام ویولون در ایران است و ویلن هایی که ساخته تا یک میلیون دلار در بازارهای دنیا به فروش رفته است..از شاگردان برجسته استاد قنبری مهر، هوشنگ اکبری را می شناسیم که غیر از به ساخت حرفه ای ویولون مشغول است.با وی در دفتر روزنامه آسیا گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:
یکشنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۵
دلبر نیروشک، متخصص مدیریت و تحول منابع انسانی و تنها ارزیاب و راه انداز مراکز توسعه و ارزیابی است. او که فارغ التحصیل مدرک دکترای روانشناسی بالینی با رویکرد تغییر و تحول از آمریکا است، درباره شیوه ای در حوزه مهارت های مدیریتی با عنوان «لیدر شیپ کوچینگ» سخن گفت. گفت و‌گوی ما با او درباره اختصاصات و فوائد این موضوع را بخوانید:
سه شنبه / ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۹
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید