رفت و آمد پولی در پایتخت

سه شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۵
کد خبر: 270
گزارشگر: 1
۹۲
۰
۰
۰

گفته می شود که قرار است تردد در تو نل های شهری،بزرگراه ها و محدوده زوج و فرد در پایتخت پولی شده و خودروهایی که در این تونل ها و مناطق تردد می کنند باید هزینه ای بپردازند. روشی که شهرداری تهران در پیش گرفته و با هدف درآمدزایی برای شهرداری و بالابردن هزینه زندگی در پایتخت صورت می گیرد با خدماتی که این سازمان به مردم پایتخت نشین ارائه می کند هم خوانی نداشته و نشان از فرصت طلبی و یا افزون خواهی شهرداری و شورای شهر تهران دارد.
مواضع و سخنان مسئولان شهری در مدتی که شاهد تغییراتی در شهرداری بودیم گویای این واقعیت است که آنها در تلاش هستند برای برطرف کردن کمبودها ی مالی و درآمدی شهرداری، دست در جیب مردم کرده و با گران کردن هزینه زندگی در پایتخت مشکلات خود و سازمانشان را برطرف سازند.
اگر هدف درآمدزایی است باید ابتدا گام های اساسی در راه شفاف سازی قانونی دریافت مالیات و وصول مطالبات برداشته و راه های سواستفاده و اختلاس مسدود شود تا ضمن جلب اعتما د مردم، زمینه مساعدی برای مشارکت آنها در پرداخت عوارض فراهم گردد در حالی که همگان معترف هستند که فرار مالیاتی و مطالبات وصول نشده بانکی به یک اصل انکار ناپذیر در کشور تبدیل شده و اختلاس های میلیاردی لطمات جبران ناپذیری بر اقتصاد و اعتماد مردم وارد آورده است لذا در این شرایط، پولی کردن تردد در تونل های پایتخت و یا بزرگراه ها و محدوده زوج و فرد نه تنها مفید و راهگشا نیست بلکه مشکل ساز خواهد شد.
گفته می شود 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد و بانک هابا 130 هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه مواجه هستند . لذا اگر هدف درآمدزایی است بهتر است ابتدا توجهی به چگونگی واگذاری ها و خصوصی سازی ها شود هم چنین راه های فرار مالیاتی مسدود شده و بانک ها موفق به دریافت مطالبات معوقه خود شوند سپس هزینه زندگی در پایتخت را افزایش دهید. در غیر این صورت مشکلی بر مشکلات مردم افزوده و نارضایتی ها را چند برابر خواهید کرد.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید