صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۰۰:۴۵
کد خبر: 2702
گزارشگر: 213
۲۳۰
۰
۰
۱
آیا قرنطینه در پایتخت اجرا می شود؟

تهران همچنان در محدودیت کرونایی و پذیرش نشدن بیماران غیراورژانسی

تعطیلی‌ها و محدودیت‌هایی که برای مهار کرونا در تهران وضع شده به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است و از سویی تراکم بیماران در بیمارستان‌ها باعث شده پذیرش بیماران غیراورژانسی ممنوع شود.

بنا به اعلام سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته هم ۲۱۰ نفر دیگر از بیماران کرونا درگذشته‌اند.

در روزهای اخیر آمار رسمی از شمار درگذشتگان کرونا به بالای ۲۰۰ نفر در روز رسیده و بالاترین آمار رسمی از درگذشتگان و مبتلایان از زمان آغاز شیوع ثبت شده است.
پیش از این گزارش‌های ثبت احوال از کل آمار مرگ‌ومیر در ایران، در کنار اطلاعاتی که به بی‌بی‌سی درز کرد، حاکی از آن بود که درباره آمار واقعی پنهانکاری کرده‌اند. آمار واقعی درگذشتگان تا پایان تیر ماه نزدیک سه برابر آمار رسمی بود.

از آغاز همه‌گیری کرونا در جهان، کارشناسان بهداشت عمومی درباره خطر پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها در صورت مهار نشدن شیوع هشدار داده‌اند.

توصیه کارشناسان این بوده که با اقداماتی چون قرنطینه، تعطیلی برخی فعالیت‌ها، محدودیت رفت‌وآمد و تشویق به فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک از سرعت شیوع کاسته شود تا ظرفیت نظام درمانی برای پاسخگویی به مراجعان پر نشود.

وزارت بهداشت در واکنش به افزایش آمار مبتلایان به کووید-۱۹ و برای کاستن از فشار بر ظرفیت مراکز درمانی، بستری بیماران غیر اورژانسی را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: "با توجه به افزایش مراجعان سرپایی و بستری مبتلا به کرونا، بستری دیگر بیماران غیر اورژانسی در بیمارستان‌ها تا اطلاع بعدی ممنوع شد."

حریرچی همچنین گفته است که با دستور رهبری تمام ‌های بیمارستان های نیروهای مسلح ایران به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص می‌یابد.

سفر شهری بدون ماسک در تهران ممنوع

با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در تهران علیرضا زالی، مسئول مقابله با کرونا در تهران، خواهان تمدید تعطیلی‌ پایتخت ایران شد.

محسن بندپی، استاندار تهران گفته تمام محدودیت‌های تهران تا جمعه ۲۵ مهرماه تمدید می‌شود و ساکنان تهران باید از هنگام خروج از خانه ماسک بزنند.

زالی به همراه چند مقام دیگر بهداشتی پنجشنبه شب جلسه‌ای با ستاد کل فرماندهی سپاه پاسداران داشته است.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، گفته قرارگاه سپاه در تهران تمامی ظرفیت‌هایش را در اختیار ستاد مقابله با کرونا در تهران می‌گذارد.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم اعلام کرده است که از روز شنبه، ۱۹ مهر، ورود افراد بدون ماسک در تمامی وسایل حمل‌ونقل عمومی تهران ممنوع است./

اخبار مرتبط
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در شهر تهران، در نامه ای به وزیر بهداشت خواستار تمدید محدودیت های کرونایی در این شهر به مدت حداقل یک هفته دیگر تا ۲۵ مهرماه شد.
پنج شنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۰
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، خواستار تعطیلی یک هفته‌ای برخی مشاغل تهران با هدف مهار کرونا در پایتخت شد.
شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
معاون دانشجویی وزیر بهداشت گفت: ۱۵۸ شهر کشور در شرایط قرمز کرونا قرار دارند و فوتی در دانش‌آموزان به ندرت اتفاق افتاده اما آنچه که مهم است این بوده که دانش آموزان ناقلان خوبی هستند.
پنج شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۴
رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: پایتخت ایران در وضعیت کاملا بحرانی قرار دارد و باید محدودیت‌های یک‌هفته‌ای اعمال شود.
شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
افرادی که شرایط خانوادگی طبیعی و مناسب و ارتباطات خانوادگی دوستانه و سازنده دارند، خانه نشینی اجباری و دور شدن از محیط کار، دوستان، تفریح و معاشرت ها سخت است و انتخاب مشاغل خانگی یا کسب و کار خانگی برای گذران وقت و کسب درآمد و حفظ ارتباطات اجتماعی بسیار مفید خواهد بود.
دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۶
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از برگزاری نماز جمعه این هفته این استان، در همه نقاط و شهرستان‌ها جز ورامین خبر داد.
جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۸
معاون کل وزارت بهداشت ایران،به مردم هشدار داد که بیمارستان جای مقابله با ویروس کرونا نیست، بلکه بیمارستان ته خط و انتهای رودخانه است.
پنج شنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۱
وزیر بهداشت، در صفحه اینستاگرام خود احتمال فرو ریختن اقتصاد نظام سلامت در کشور هشدار داده است و گفته است اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمتگزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند.
جمعه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۵
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست از بازگشایی حضوری همه مدارس در کلیه مناطق کشور جلوگیری کنند.
جمعه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۴
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید