صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۲
کد خبر: 3024
گزارشگر: 213
۲۰۳
۰
۰
۱
عضو اتاق بازرگانی ایران:

تبعات ممنوع شدن تبلیغ در اینستاگرام چیست؟

رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: تنها نتیجه ممنوعیت طرح ممنوعیت تیلیفات در اینستاگرام این است که راه ارتباطی با کسب و کار از دست می‌رود و برقراری ارتباط بین مشتری و کسب‌کار سخت‌تر می‌شود ولی تاثیری به مراجعه مردم به شبکه اجتماعی نخواهد داشت. در بهترین حالت یک قانون تصویب می‌شود اما کارکرد مدنظر قانون‌گذار تامین نمی‌شود.
رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: تنها نتیجه ممنوعیت طرح ممنوعیت تیلیفات در اینستاگرام این است که راه ارتباطی با کسب و کار از دست می‌رود و برقراری ارتباط بین مشتری و کسب‌کار سخت‌تر می‌شود ولی تاثیری به مراجعه مردم به شبکه اجتماعی نخواهد داشت. در بهترین حالت یک قانون تصویب می‌شود اما کارکرد مدنظر قانون‌گذار تامین نمی‌شود.

افشین کلاهی در مورد ابلاغیه مرکز فضای مجازی پیرامون ممنوعیت تبلیغ صفحات اینستاگرام و تاثیر آن بر کسب‌وکارها اظهار داشت: من فکر می‌کنم این قانون درست نیست چون جلوی یکی از راه‌های ارتباطی کسب و کارها گرفته می‌شود. معمولا مقررات سلبی جواب نمی‌دهند، فرض کنید در یک آگهی در صدا و سیما راه ارتباط با یک کسب و کار مثلا رسانه اجتماعی آن را نشان ندهند تاثیری روی استفاده از آن شبکه اجتماعی ندارد.

وی افزود: تنها نتیجه این طرح این است که راه ارتباطی با کسب و کار از دست می‌رود و برقراری ارتباط بین مشتری و کسب‌کار سخت‌تر می‌شود ولی تاثیری به مراجعه مردم به شبکه اجتماعی نخواهد داشت. در بهترین حالت یک قانون تصویب می‌شود اما کارکرد مدنظر قانون‌گذار تامین نمی‌شود.

به نقل از ایلنا، رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: جای سیاست‌های سلبی می‌شود از سیاست‌های ایجابی و تشویقی استفاده کرد. به جای اینکه جلوی بقیه را بگیریم باید کیفیت خود را بهتر کنیم. ضمن اینکه برای بعضی چیزها نیازی به جایگزین وجود ندارد؛ نمی‌دانم نیازی وجود دارد که برای یک شبکه اجتماعی موفق که همه دنیا از آن استفاده می‌کنند یا خیر؛ اما اگر می‌خواهیم جایگزینی هم برای آن بگذاریم باید یک شبکه اجتماعی داخلی خود را جا بیاندازد و بتواند با نمونه خارجی رقابت کند، در این صورت نیازی به وضع مقررات هم نیست.

وی با اشاره به یک مثال خاطرنشان کرد:‌ فرض کنید اگر اوبر علاقه داشت وارد ایران شود و ما تپ سی یا اسنپ را داشتیم که پاسخ نیاز مردم را می‌داد و مردم از آنها راضی بودند، آیا نیازی بود که ما ورود اوبر را به کشور ممنوع کنیم؟ من فکر نمی‌کنم اینطور باشد./

اخبار مرتبط
روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت پس از گزارش‌ اخیرش درباره سوء رفتارهای جنسی آیدین آغداشلو،‌ هنرمند مشهور ایرانی، علاوه بر محدودیت‌های اینستاگرام برای حساب کاربری او، نمایشگاه آثارش در تهران نیز لغو شده است.
دوشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۲
رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در اتاق بازرگانی ایران با اشاره به بازار «پنج هزار میلیارد تومانی» اینستاگرام در سال گفت: فیلترینگ اینستاگرام باعث اثرات مخرب مستقیم و غیرمستقیم بر فضای اقتصادی حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی و کل اقتصاد خواهد بود.
شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۱
در سال‌های اخیر ارتباط بین فضای مجازی و پورنو گرافی، یکی از عرصه‌های مهم تحقیق در بین محققان رسانه بوده است و ظاهراً نظارت درونی در جامعه ایرانی روزبه‌روز ضعیف‌تر شده است که کامنت هایی بی‌محابای دعوت از زنان متاهل به مسایل جنسی در زیر تصاویر نوشته می‌شوند.
جمعه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۴
وزیر بهداشت، در صفحه اینستاگرام خود احتمال فرو ریختن اقتصاد نظام سلامت در کشور هشدار داده است و گفته است اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمتگزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند.
جمعه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۵
از جمله اخبار تثبیت فرهاد مجیدی در سمت سرمربیگری تیمش را، مجید نامجو مطلق، امشب با به اشتراک گذاشتن یک پست در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد.
جمعه / ۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۵
وزیر بهداشت در اینستاگرام خود نوشت: ای کاش توانی، اختیاری، ابزاری یا مددی فراتر از تمنا و خواهش و التماس داشتم تا با این ترددهای بی رویه برای روزهای سخت خیز مجدد بیماری و زحمت و گرفتاری همکارانم مضطرب نمی‌شدم و تا این حد از مظلومیت، خستگی و بردباری‌شان شرمسار نمی‌گشتم.
جمعه / ۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۳
مشکلات اقتصادی کشور بخصوص در یک سال گذشته باعث شد که چشم سیاستگذاران دولتی نسبت به بازار سرمایه بخصوص بورس بازتر شود، اما متاسفانه این بازار نیز در دو هفته گذشته با چالش هایی روبرو بود که سبب ریزش بی سابقه بورس شد.
شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۴
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید