صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۸
کد خبر: 3034
گزارشگر: 213
۶۳۵
۰
۰
۱
وضعیت بازار سرمایه در روزهای آینده

پیش بینی بورس در دو هفته نخست آذر و تزریق انرژی به بازار

پیش بینی بورس در دو هفته نخست آذر و تزریق انرژی به بازار
بورس اوراق بهادار خود را برای دو هفته خاص آماده می کند، دو هفته‌ای که پیش بینی می‌شود با تعطیلی بازارهای موازی و غیره سرمایه‌های سرگردان برای ورود به بورس آماده شوند.

بورس اوراق بهادار در آخرین هفته آبان، هفته ای سراسر سبز را پشت سر گذاشت اما این سبزپوشی ۵ روزه نتوانست از زیان سرمایه گذاران در بورس پیشگیری کند . میزان عقب نشینی شاخص بورس در آبان ماه برابر با دو درصد گزارش شده است اما شاخص بورس توانست به مدد رشد ۵ روزه شاخص یک میلیون و سیصد هزار واحد را بار دیگر بازپس گیرد.

 مصوبات جدید شورای عالی بورس

محمد خبری زاده تحلیلگر بازار سرمایه درباره شرایط پیش روی بازار سرمایه در هفته اول آذرماه تاکید کرد:هر چند هفته خوبی را بورس اوراق بهادار پشت سر گذاشت اما پیش بینی هفته بعد کمی دشوار است، بازارها جهانی نیز این روزها مترصد تغییرات قیمتی هستند و همین امر می تواند بازار سرمایه ایران را نیز متاثر کند .

این کارشناس اضافه کرد: اگر اتفاق جدیدی رخ ندهد و شرایط سیاسی خاصی نیز در دنیا رخ ندهد، تصور می‌کنم فردا ، اول آذر ماه نیز بازار مانند هفته گذشته شرایط مثبتی را داشته باشد.

وی گفت: البته روزهای پیاپی بازار منفی بوده و در نتیجه ممکن است که برخی سهامداران شرایط را برای خروج از بازار سرمایه مهیا ببینند و ترجیح دهند که از این فرصت برای خروج استفاده کنند، اگر این اتفاق رخ دهد ، احتمال دارد اواخر روز شنبه یا نهایت روز یکشنبه بازار با شرایط پرعرضه‌ای روبرو شود که این وضعیت بازار را متزلزل خواهد کرد.

بورس

وی با اشاره به اینکه در کل با عبور از فشار عرضه بازار مجددا وارد فاز رشد ملایم می‌شود،در توضیح دلایل مثبت شدن روند حاکم بر بازار گفت: از یک سو به دلیل ریزش قیمت‌ها ،بحث ارزندگی سهم‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، به هر حال افت زیاد قیمت‌ها در کنار ثبات قابل پیش‌بینی در اقتصاد و به نتیجه رسیدن انتخابات آمریکا علامت‌های مثبتی است که به بازار سرمایه داده می‌شود. در کنار این‌ها چندبازگشایی خوب توسط سازمان بورس انجام شد، از جمله پالایش نفت اصفهان و شستا که با حمایت‌های خوبی همراه بود.

او ادامه داد:مصوبات شورای عالی بورس هم انرژی خوبی به بازار تزریق کرد و همه امیدواریم این فرایندها ادامه دارد باشد و با اولین موج عرضه‌ای که هفته بعد اتفاق می‌افتد ، بازار متشنج نشود.

به گزازش آسیانیوز به نقل از خبرآنلاین، وی با اشاره به وضعیت اقتصادی تاکید کرد: سیگنال‌های مثبتی که در حوزه سیاست وجود دارد و صحبت امریکا و تیم جدید کاخ سفید برای بازگشت به برجام این امیدواری را ایجاد می‌کند که بازار با شرایط مساعد مواجه گردد .

او در پاسخ به این سئوال که کاهش قیمت دلار چه تاثیری بر بورس دارد؟ گفت: فکر نمی کنم دلار کاهش زیادی داشته باشد و به نظر من نرخ ها بین ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان قرار خواهد گرفت . طبیعی است ثبات قیمت ها در بازار ارز به سود بازار سرمایه تمام خواهد شد./

https://www.asianews.ir/u/1RJ
اخبار مرتبط
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بیش از یک درصد در ۱۵ دقیقه رشد کرد.
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل تقاضای زیاد در نمادهای شاخص‌ساز بیش از ۱/۵ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۲۶۶ هزار واحد رسید.
شاخص بورس علیرغم تلاش نمادهای شاخص‌ساز، در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۰ آبان ۳ هزار و ۲۴۴ واحد افت کرد و به ۱ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۹۱۹ واحد رسید.
اگرچه از زمان کاهش شدید شاخص بازار سرمایه تا به امروز گوش‌ همه از جمله «نوسان ذات بازار است» پر شده، اما آیا اکنون دوران سختی های بازار سهام به سر آمده است؟
این روزها با توجه به تحولات سیاسی و بین المللی بخصوص انتخابات آمریکا و پیروزی احتمالی دموکراتها بر جمهوریخواهان در ایران شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود از جمله اینکه نقشه بسیاری از افراد که بسوی دلالی و به بهانه تحریم سعی در افزایش نرخ ارز و احتکار کالاهای اساسی و کمبود و گرانی کالاها را در بر داشت نقش بر آب خواهد شد.
شروع معاملات اولین روز بازار سهام شاخص کل بازار سهام در ۲۰ دقیقه ابتدایی حدود ۱٫۵ درصد صعود کرد و به یک میلیون و ۲۸۰ هزار واحد رسید.
عضو ناظر شورای عالی بورس با تاکید براینکه دولت میزبان خوبی نبود و پشت مردم را در بورس خالی کرد، گفت که مردم پول جیب خود، طلای همسران، خانه و اتومبیل خود را فروختند وارد بورس شدند اما حالا متضرر شده‌اند.
دست برداشتن از سودهای کلان کار آسانی نیست و همه می‌دانند که وقتی بازار سهام با سرعتی بی‌محابا بالا می‌رود، ممکن است همه‌چیز ناگهان فروبپاشد، ولی خیلی‌ها ترجیح می‌دهند بختشان را محک بزنند. نمونه‌ای بسیار شاخص، آیزاک نیوتون، بزرگترین ریاضی‌دان عصر خودش و مظهر عقلانیت و هوش بود که علی‌رغم هشدارها، تمام ثروتش را پای سودای سود بیشتر در بازار سهام از دست داد.
مرحله پیش گشایش بازار امروز با افزایش تقاضا در نمادهای فلزی از جمله کاوه، فولاد و معدنی هم‌چون کگل همراه استد و نیز بازارگردان‌های فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت و در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.
اقتصاددانان بنام کشور معتقدند ۷۰ درصد مشکل عظیم اقتصادی کشور بدلیل تصمیمات و ساختارهای نادرست اقتصادی است و تنها ۳۰ درصد آن به تحریم ها مربوط می شود و در غیر اینصورت حتی اگر تمام ثروت دنیا را داشته باشیم وضعیت همین است که هست.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید