درب 11 هزار شعبه بانکی بسته می شود

چهارشنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۴
کد خبر: 304
گزارشگر: 1
۵۴۰
۲
۰
۰

طبق اعلام عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد بر اساس مطالعات صورت گرفته در وزارت امور اقتصادی و دارایی بر پایه شاخص‌های تولید ملی، وسعت و جمعیت کشور، تعداد شعب نظام بانکی کشور باید در مجموع ۱۲ هزار شعبه باشد.
معاون وزیر اقتصاد در همین ارتباط تاکید کرده است که تمامی بانک‌ها باید بهینه سازی شعب خود را در دستور کار قرار دهند.
این اظهارات عباس نژاد بار دیگر موضوع با اهمیت شعب سرسام آور بانکی را زنده کرد؛ در سال‌های قبل برخی از شعب بانکی به عنوان بمب‌های ساعتی یاد کرده بودند که هر لحظه امکان انفجارشان وجود داشت.
این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که در اختلاس‌های بزرگ تاریخ ایران، همواره فساد از یکی دو شعبه معمولی بانک آغاز شده بود که اختلاس ۳ هزار میلیاردی مثال بارز این حکایت است.
باتوجه به اظهارات جدید معاون وزیر اقتصاد مبنی بر ساماندهی شعب بانکی و رسیدن به ۱۲ هزار شعبه این احتمال وجود دارد که دور جدیدی از ساماندهی شعب بانک‌ها در آینده آغاز شود.
البته این درحالی است که طبق آمار حاضر در سایت بانک مرکزی در مجموع ۲۳ هزار و ۵۴۸ شعبه در کل کشور با مجوز رسمی، درحال فعالیت هستند؛ بنابراین اگر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی عزم جدی در ساماندهی شعب بانکی داشته باشند، باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ شعبه که هم اکنون در سراسر کشور فعال هستند، به کار خود پایان دهند.

اخبار مرتبط
علی
۱۳۹۷/۱۱/۰۴
5
0
1

کار درستی انجام شد

مدیر سایت
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
0
0
0

امیدواریم...


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید