صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۲
کد خبر: 3078
گزارشگر: 213
۲۲۱
۰
۰
۱
امروز؛ 5 آذز

پاسخ معاون مستعفی وزیر بهداشت به برخی از انتقادات/مخالف ایمنی جمعی بودم

رضا ملک‌‌زاده، معاون مستعفی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ایران، در اولین واکنش به انتقادات اخیر از خود در خصوص توصیه به ایمنی دسته‌جمعی،‌ این موضوع را «تهمت آشکار» خواند و داروهای مورد استفاده در دوران تصدی معاونت این وزارتخانه را استاندارد و مطابق با پروتکل ملی درمان کرونا عنوان کرد.
رضا ملک‌‌زاده، معاون مستعفی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ایران، در اولین واکنش به انتقادات اخیر از خود در خصوص توصیه به ایمنی دسته‌جمعی،‌ این موضوع را «تهمت آشکار» خواند و داروهای مورد استفاده در دوران تصدی معاونت این وزارتخانه را استاندارد و مطابق با پروتکل ملی درمان کرونا عنوان کرد.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی روز دوم آذر در بیانیه‌ای اعتراضی، سوالاتی را در مورد عملکرد و اظهارات ملک‌زاده مطرح کرده بود.

در این بیانیه به مواردی چون «پژوهش‌های بی‌فایده در حوزه بهداشت»، «توصیه غیراخلاقی ایمنی دسته‌جمعی به رئیس جمهور»، «تمسخر طب سنتی» و «تأسیس شرکت دارویی» اشاره شده بود.

به گزارش پایگاه خبری جماران، رضا ملک‌‌زاده روز چهارشنبه، ۵ آذر، در پاسخ به سوالات مطرح‌شده از سوی بسیج دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور درخصوص عملکرد خود، توضیحاتی را ارائه داد.

ملک‌‌زاده در واکنش به سؤالی مبنی بر طرح نظریه ایمنی گله‌‌ای با تاکید بر وجود متن کامل سخنرانی خود در دو جلسه حضور در ستاد ملی کرونا گفت که به طور کامل با آن مخالفت و توصیه کرده ‌‌است که باید پیشگیری، برنامه اصلی باشد.

او در پاسخ به انتقاد درباره بی‌توجهی به اولویت نظام تحقیقات و فناوری و ارائه «نظریات غلط و هزینه‌ساز در زمینه کرونا» اعلام کرد که همه داروهای مورد استفاده در کارآزمایی استاندارد بوده و به‌طور همزمان و گسترده در ایران و در سایر کشورهای جهان در حال استفاده بوده‌اند و در پروتکل ملی درمان کرونا هم وجود داشته یا دارند.

 رضا ملک‌زاده روز ۳۰ آبان سال جاری در واکنش به سخنرانی وزیر بهداشت در مورد ناکارآمدی تحقیقات در نظام سلامت، با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت استعفای خود را اعلام کرد.

وی در اعتراض به وزیر بهداشت، مدیریت او را «بسیار غلط و پر نقص» دانسته بود.

وزیر بهداشت در کمتر از یک روز پس از استعفای ملک زاده در حکمی فرید نجفی را به‌عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت منصوب کرد و در نامه مفصلی، هم پاسخ انتقادها را داد و هم انتظارات از سرپرست جدید را مشخص کرد.

واکنش ها به استعفای معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ایران به مجلس شورای اسلامی هم کشیده شد.

اول آذر نماینده تهران در مجلس از وصول شکایاتی از معاون مستعفی وزارت بهداشت درباره آزمایش دارویی نامتعارف کرونا، ارائه اطلاعات به بیگانگان، استفاده از رانت برای شرکت دارویی و مانع‌تراشی برای طب ایرانی ــ اسلامی خبر داد./
اخبار مرتبط
معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای دلایل استعفای خود را مدیریت بسیار غلط و پرتناقض در پاندمی کرونا، اظهارات غیرعلمی و معرکه‌گیری وزیر بهداشت درباره تولید واکسن کرونا و ادعاهای بی‌اساس مبنی بر تاثیر داروهای گیاهی و طب سنتی بر کرونا عنوان کرده است.
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۷
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید