صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۲
کد خبر: 3085
گزارشگر: 213
۵۸۰
۰
۰
۱
تازه ترین اظهار نظر رییس جمهور آمریکا درباره نتایج انتخابات

ترامپ گفت تا تایید نهایی نتایج، اتفاقات بسیاری رخ می دهد!

دونالد ترامپ گفت: تا زمان تایید نهایی نتایج انتخاباتی «خیلی چیزها» اتفاق خواهد افتاد و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رخ داده است.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه ششم آذرماه گفت، چنانچه کالج انتخاباتی به طور رسمی پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری تایید کند، او کاخ سفید را ترک خواهد کرد، اما به تلاش برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ادامه خواهد داد.

یک خبرنگار از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پرسید، «در صورتی که کالج انتخاباتی جو بایدن را (پیروز) انتخاب اعلام کند، آیا شما کاخ سفید را ترک می‌کنید؟ »

دونالد ترامپ در پاسخ گفت: قطعا این کار را خواهم کرد و شما هم این را می‌دانید.

پیش از این مقام کاخ سفید و جمهوریخواهان در کنگره آمریکا گفته بودند در صورتی نتیجه انتخابات سوم نوامبر و کالج‌های انتخاباتی در ایالت‌ها به طور رسمی تایید شوند، دونالد ترامپ روز ۲۰ ژانویه کاخ سفید را ترک خواهد کرد. اما این نخستین بار پس انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است که دونالد ترامپ در این خصوص ابراز نظر می‌کند.

دونالد ترامپ در ادامه گفته است: اگر کالج انتخاباتی نتایج (موجود) انتخابات را رسمی کند، آنها مرتکب «اشتباه» شده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: پذیرش (نتایج) کار بسیار سختی خواهد بود.

براساس آمار منتشر شده از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن با کسب ۳۰۶ کالج انتخاباتی به پیروز می‌رسد و دونالد ترامپ ۲۳۲ کالج انتخاباتی کسب می‌کند. پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیازمند کسب ۲۷۰ کالج انتخاباتی است.

ترامپ تاکنون پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را به رسمیت نشناخته و بدون ارائه شواهد و مستندات، رقیب خود را به تقلب و دستکاری در آرا متهم کرده است.

کالج‌های انتخاباتی ایالت‌های آمریکا قرار است که در ۱۴ دسامبر (۱۸ روز دیگر) دیدار کرده و نتیجه نهایی آرا را اعلام کنند.

دونالد ترامپ با این حال تاکید کرد تا زمان تایید نهایی نتایج انتخاباتی «خیلی چیزها» اتفاق خواهد افتاد. آقای ترامپ بار دیگر ادعای خود در خصوص بروز تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تکرار کرد.

به رغم این که دونالد ترامپ هنوز به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری اذعان نکرده است، اما از سه روز پیش اداره خدمات عمومی ایالات متحده اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ آماده است تا فرایند انتقال قدرت را به طور رسمی آغاز کند.

با این اقدام اداره خدمات عمومی ایالات متحده، دسترسی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب به منابع دولتی برای انتقال قدرت فراهم شده است./


اخبار مرتبط
در پی گزارش نیویورک‌تایمز درباره طرح گزینه حمله نظامی به سایت هسته‌ای نطنز از سوی دولت دونالد ترامپ، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درباره امنیت بازرسان این آژانس ابراز نگرانی کرد.
جمعه / ۳۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۲۹
زمانی که این مقاله نوشته و آماده انتشار شده در ایالات متحده، انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به پایان رسیده ولی هیچ چیزی تا الان قطعی نیست و ترامپ شانس این را دارد با اثبات ادعای تقلب در برخی ایالت‌ها برای بار دوم رئیس جمهور ایالات متحده شود.
یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۰۱:۵۳
دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا،‌ در توییت‌‌هایی به کاهش فاصله آرای خود با جو بایدن در آریزونا اشاره کرد و ضمن انتقاد از طولانی شدن روند شمارش رای‌ها در کارولینای شمالی، گفت آرای او به ۷۳ میلیون رسیده است.
پنج شنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۹ / ۲۱:۴۶
با ادامه شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، خبرگزاری رویترز گزارش داد دونالد ترامپ در ایالت آلاسکا از رقیب خود پیشی گرفته و آرای مجمع برگزینندگان آن را به خود اختصاص خواهد داد.
پنج شنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۹ / ۰۱:۰۱
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد روسیه تا زمانیکه نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام نشده، از واکنش در این زمینه خودداری خواهد کرد.
دوشنبه / ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۸
ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا که تا کنون از قبول شکست در برابر رقیب انتخاباتی‌اش جو بایدن امتناع کرده، دادخواستی را در آریزونا، یکی از چند ایالتی که نتایح نهایی انتخابات در آن اعلام نشده، تنظیم کرده است.
یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۵
بر اساس جدیدترین آمار، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در ایالت‌های جورجیا و پنسیلوانیا از دونالد ترامپ پیشی گرفته است؛ این در حالی است که پیشتر، رییس جمهوری آمریکا، در توییتی نوشت در صورتی که فقط رای‌هایی که آنها را «قانونی» توصیف کرد، خوانده شوند، او «به راحتی» برنده انتخابات می‌شود.
جمعه / ۱۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۹
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، دموکرات‌ها را به «سرقت» نتایج انتخابات متهم کرد و تاکید کرد اگر شمارش آرا بر اساس قانون صورت گیرد «به راحتی» در این رقابت‌ها پیروز خواهد شد.
جمعه / ۱۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۵
روند شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در پی شکایت‌های حقوقی تیم دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور این کشور،‌ درباره مساله آرای پستی کند شده است.
پنج شنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۵
فاصله میان آرای دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا در حالی که فرایند شمارش به پایان خود نزدیک می‌شود،‌ کاهش یافته است.
پنج شنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۹
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید