صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۲
کد خبر: 3096
گزارشگر: 213
۲۰۹
۰
۰
۱
وکیل پایه یک دادگستری:

والدین خواهان تولدهای تقویمی مجرم هستند!

اگر پزشک، ماما و والدین با وجود اینکه می‌دانند تاریخ زایمان را جابجا کنند جنین آسیب می‌بیند و حتی ممکن است مُرده به دنیا بیاید، اما به بهانه به دنیا آمدن در یک تاریخ رُند این کار را انجام دهند، مجازات می شوند.
مصطفی ترک همدانی، وکیل پایه یک دادگستری گفت: والدینی که اصرار به تولدهای تقویمی دارند منتظر مجازات شدید باشند. اینگونه پرونده‌ها در دادسرای رسیدگی به جرائم پزشکی زیاد است اما رسانه‌ای نمی‌شوند.

وی افزود: اگر پزشک، ماما و والدین با وجود اینکه می‌دانند تاریخ زایمان را جابجا کنند، جنین آسیب می‌بیند و حتی ممکن است مُرده به دنیا می‌آید، اما به بهانه به دنیا آمدن در یک تاریخ رُند این کار را انجام دهند، مجازات می شوند که در این شرایط پزشک و ماما مباشر جرم و پدر و مادر معاون جرم هستند.

این وکیل توضیح داد: اگر جنین مُرده به دنیا بیاد قتل محسوب می‌شود و پدر و مادر باید دیه بپردازند و اگر جنین با آسیب به دنیا بیاید یا بعدا دچار آسیبی شود که ناشی از اقدام چنین کاری بوده است باز هم دیه تعیین شده است که والدین باید بپردازند.

به گفته وی، در این پرونده ها دادستان (مدعی العموم) یا ضابط مربوط یعنی وزارت بهداشت و درمان شاکی هستند./
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید