صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۸
کد خبر: 3139
گزارشگر: 213
۷۶۸
۰
۰
۱
اظهارات رئیس فراکسیون کارگری مجلس درباره بودجه 1400

افزایش 40 درصدی حقوق کارگران در سال آینده/پی گیری نماینده مجلس درباره لایحه بودجه

افزایش 40 درصدی حقوق کارگران در سال آینده/پی گیری نماینده مجلس درباره لایحه بودجه
دومین بار است که نمایندگان مجلس، عدد و رقم برای دستمزد سال آینده کارگران مشخص می‌کنند؛ هفته قبل، یک نماینده دیگر از افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مزد خبر داد و حالا رئیس فراکسیون کارگری می‌گوید: سال بعد باید مزد کارگران ۴۰ درصد افزایش یابد.

دومین بار است که نمایندگان مجلس، عدد و رقم برای دستمزد سال آینده کارگران مشخص می‌کنند؛ هفته قبل، یک نماینده دیگر از افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مزد خبر داد و حالا رئیس فراکسیون کارگری می‌گوید: سال بعد باید مزد کارگران ۴۰ درصد افزایش یابد.

سال بعد حقوق کارگران باید چقدر افزایش یابد؟

علی خدایی می‌گوید: نمایندگان مجلس به این راحتی، عدد و رقم برای سال بعد ندهند. لااقل قبل از اعلام آنها با نمایندگان کارگری مشورت کنند.
علی بابایی‌کارنامی (رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی) با اشاره به میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده اظهار کرد: حقوق کارگران طی سال‌های اخیر متناسب با نرخ تورم افزایش نیافته و این مسئله همواره شکاف‌های جدی از حیث درآمد و مخارج برای این قشر ایجاد کرده است.

وی همچنین از پیشنهاد جدید کمیسیون اجتماعی مجلس برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده خبر داد و گفت: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس در کمیسیون اجتماعی قوه مقننه خواهان افزایش بیش از ۴۰ درصدی حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده هستند، بر همین اساس نیز با ارائه این پیشنهاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشغول رایزنی با این وزارتخانه برای تحقق این امر هستیم.

سال بعد باید مزد کارگران ۴۰ درصد افزایش یابد

این دومین بار است که نمایندگان مجلس، عدد و رقم برای دستمزد سال آینده کارگران مشخص می‌کنند؛ هفته قبل، یک نماینده دیگر از افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مزد خبر داد و حالا رئیس فراکسیون کارگری می‌گوید: سال بعد باید مزد کارگران ۴۰ درصد افزایش یابد.

علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در ارتباط با این اظهارات ضمن تشکر از نمایندگان مجلس بابت دغدغه‌مندی در ارتباط با معیشت کارگران می‌گوید: نمایندگان مجلس باید به کارگران و دستمزد آنها کمک کنند اما باید به شان و جایگاه شورایعالی کار و نمایندگان کارگری نیز توجه داشته باشند.

به گفته وی، نباید نمایندگان با این سرعت و عجله برای مزد کارگران عدد و رقم اعلام کنند. حداقل قبل از اعلام عدد، با نمایندگان کارگری مشورت کنند تا داده‌ها و محاسبات خود را در اختیار آنها قرار دهیم.

خدایی اضافه می‌کند: متاسفانه شاهد تضعیف جایگاه شورایعالی کار هستیم. چه سالهای قبل که نهادهای دیگری آمدند و پروپاگاندا کردند که با پیگیری ما مزد تصویب شد چه امسال که چندین بار است نمایندگان مجلس ادعا می‌کنند در حال رایزنی با دولت برای افزایش مزد کارگران در سال بعد هستند؛ درحالیکه ما هیچ نشانه‌هایی از این رایزنی نمی‌بینیم! آیا مجلسی‌ها مستقل از نمایندگان کارگری می‌خواهند برای مزد کارگران تصمیم بگیرند؟! خب بیایند شورایعالی کار و نمایندگان کارگری را حذف کنند و خودشان یکجانبه مزد را تعیین کنند.

به گفته وی، این نوع اقدامات، موجب تضعیف جایگاه شورایعالی کار و نمایندگان کارگری می‌شود و تضعیف شورا در آینده به ضرر کارگران تمام خواهد شد.
این نماینده کارگری تصریح می‌کند: ما خواستار حمایت نمایندگان مجلس هستیم اما بحث بر سر نوع حمایت است؛ آقایان بعضاً خودشان را جلوتر از نمایندگان کارگری می‌دانند؛ به گونه‌ای از کارگران حمایت کنند که چانه‌زنی در مقوله دستمزد و حق مشارکت کارگران بیش از این تضعیف نشود./

افزایش 40 درصدی حقوق کارگران در سال آینده/پی گیری نماینده مجلس در بودجه سال آینده

 

اخبار مرتبط
امروز دولت لایحه بودجه سال بعد را به مجلس ارائه داد و افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان و همچنین پیشنهادِ افزایش ۲۵ درصدی دستمزد کارگران جزو این لایحه بود.
چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۹
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره مشکلات جامعه کارگری گفت: فشارهای اقتصادی از سنوات قبل و بنا به دلایلی مختلف تاکنون بر دهک‌های پایین جامعه تحمیل شده است و دستمزد نیاز به بازنگری دارد.
سه شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۲
​ مهمترین ضعف در لوایح بودجه این دوسال البته از منظر کارگران و بازنشستگان، عدم تعهد برای پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان بین ا‌لنسلی تامین اجتماعی، دیده نشدن اعتبار برای اجرای الزامات قانون اساسی از جمله اصل ۲۹ و ۳۱ (تامین مسکن و ارائه درمان رایگان)، دیده نشدن اعتبار علیحده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری و عدم الزام به رعایت کف حقوق بازنشستگان برای بازنشستگان کارگری و البته کم بودن بودجه اعتبارات عمرانی است.
دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۳
از یکسو با ترمیم مزد مخالفت می‌کنند و نمی‌خواهند مزد کارگران را به سبد معیشت برسانند و از سوی دیگر، می‌گویند قادر به کنترل تورم نیستیم؛ اما کارگرانی که در این چنبره اسیر شده‌اند، چه باید بکنند؟!
یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه ۲۰میلیون ایرانی در خطر فقر مطلق قرار دارند، گفت: اولویت نخست طرح توزیع اقلام اساسی که پرداخت های آن از دی آغاز می شود، متوجه کارگران فصلی، زنان سرپرست خانوار، افراد فاقد حقوق ماهانه، خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و سایر اقشار محروم جامعه است.
شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۱
بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس سازمان صداوسیما، درباره شیوه پوشش خبری مطالبات و اعتراضات خود در رسانه ملی اعتراض کردند.
جمعه / ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۱
براساس رای نهایی دیوان عدالت، دولت باید به‌روزرسانی بدهی خود به تامین اجتماعی را «بپذیرد» و نمی‌تواند با تصویب مصوبه، از زیر بار پرداخت بخشی از بدهی فرار کند.
چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸
بودجه سال آینده در حالی آخرین مراحل بررسی را پشت سر می‌گذارد که گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد بخش مهمی از اعداد و ارقام با اهمیت بودجه مشخص شده است.
دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی انتظار دارند در آذر ماه احکام جدید بازنشستگی آنها صادر شود؛ احکامی که متناسب‌سازی را جزو پایه حقوق در نظر بگیرد.
دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵
بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با به راه انداختن کارزاری در سایت کارزار، از رییس جمهوری تظلم‌خواهی کردند.
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید