صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۵
کد خبر: 3205
گزارشگر: 213
۷۲۴
۰
۰
۱
مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران:

هفت عرضه اولیه در راه است

هفت عرضه اولیه در راه است
مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران گفت: برنامه‌ای که تا پایان سال داریم این است که هر هفته یک شرکت را بنا به شرایط بازار عرضه اولیه کنیم و در حال ‌حاضر ۷ شرکت درج نماد شده‌اند و آماده عرضه اولیه هستند.

علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با انتشار اوراق تبعی اظهار کرد: با توجه به تصمیمی که در شورای‌عالی بورس شکل گرفته شد اوراق تبعی وظیفه کمک به بازار سرمایه را دارد اما تعدادی از شرکت‌ها به منظور تضمین دهی در این امر مشارکت نکردند اما در مجموع می‌توان گفت تصمیماتی که در شورای‌عالی بورس گرفته شد؛ اعم از امر بازار گردانی، انتشار اوراق تبعی و سایر موارد توانست به تثبیت بورس کمک کند.

او افزود: انتشار اوراق تبعی الزامی نیست، وظیفه شرکت بورس و اوراق بهادار این است که تخلف در امور الزامی را به سازمان بورس گزارش دهد اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد در ذهن سهامدار باقی می‌ماند این است که کدام شرکت در زمان منفی بودن بازار اوراق تبعی منتشر کرده است.

۱۷ شرکت در مرحله درج نماد

محمد امین قهرمانی مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با برنامه شرکت بورس و اوراق بهادار تهران برای عرضه‌های اولیه بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون حدود ۶۲ شرکت در بورس پذیرش شدند که از این تعداد ۴۰ شرکت درج نماد شدند و از بین این۴۰شرکت تاکنون ۳۵ شرکت عرضه اولیه شده‌اند.

او بیان کرد: برنامه‌ای که تا پایان سال داریم این است که هر هفته یک شرکت را بنا به شرایط بازار عرضه اولیه کنیم، درحال‌حاضر ۷ شرکت درج نماد شده‌اند و آماده عرضه اولیه هستند.

مدیر پذیرش شرکت بورس و اوراق گفت: همچنین ۱۷ شرکت دیگر نیز اقدامات لازم را برای درج نماد در بورس انجام داده‌اند.

او در رابطه با زمان عرضه اولیه شرکت هلدینگ ستاره خلیج‌فارس، بیان کرد: در رابطه با عرضه شرکت ستاره خلیج‌فارس باید یک سری اقدامات به منظور درج نماد انجام شود، اکنون نمی‌شود زمان دقیقی برای عرضه این سهام اعلام کرد./


اخبار مرتبط
در نیمه دوم معاملات دیروز عرضه در بازار سهام بیشتر شد و امروز نیز شاخص کل تحت تاثیر عرضه زیاد در نمادهای بنیادین نزولی شد، اما بازگشایی فملی تاثیر مثبت زیادی بر بورس امروز داشت.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نخستین ساعت بازار ۱.۹درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز ۱.۷درصد صعود کرد.
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه بوعلی طی روزهای آینده خبر داد و گفت: سه شرکت بوعلی، اروند و بندر امام آماده ورود به بورس هستند.
نحوه دریافت سفارش در مرحله پیش گشایش معاملات بورس و فرابورس تغییر کرد.
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در بازار سهام زیاد شد و شاخص کل نزولی شد اما در ادامه روند معاملات تقاضا به کلیت بورس بازگشت و روند بازار صعودی شد.
شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز ۳۸۶۵۶ واحد رشد کرد.
کارگزاری‌ها در اطلاعیه خود درخصوص عرضه اولیه چخزر، جزئیاتی را در این باره منتشر کرده‌اند.
در حالی که در مرحله سفارش‌گیری بازار سهام امروز تقاضای زیادی وجود نداشت اما شاخص کل با شروع معاملات بیش از دو درصد رشد کرد.
بورس فردا فعالیت خود را در حالی آغاز می‌کند که دو هفته مثبت را پشت سر گذاشته است و پیش بینی ها بر تداوم این روند در هفته پیش رو دلالت دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید