صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۱ آذر ۱۳۹۹ / ۲۰:۱۲
کد خبر: 3215
گزارشگر: 213
۴۰۲
۰
۰
۳
در کمیسیون گردشگری اتاق ایران و رونمایی کتاب «نگین ولگا» مطرح شد

حذف روادید گردشگری و افزایش مناسبات تجاری

حذف روادید گردشگری و افزایش مناسبات تجاری
شهرام خاصی پور، نماینده معاونت بین‌الملل اتاق ایران در نشست کمیسیون گردشگری اتاق ایران و رونمایی از کتاب «نگین ولگا» ضمن تأکید بر اهمیت توسعه روابط گردشگری بین ایران و روسیه، این اقدام را در راستای تقویت مناسبات تجاری بین دو کشور ارزیابی کرد و گفت: حذف روادید گردشگری یکی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه رشد روابط گردشگری را فراهم کند و بستری باشد برای افزایش مناسبات تجاری و سرمایه‌گذاری در مناطقی از دو کشور که کمتر شناخته شده است.

در نشست اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران با حضور نمایندگان سفارت روسیه در ایران، از کتاب «نگین ولگا» نوشته پگاه نیکبخت رونمایی شد و توسعه همکاری و تعامل بین دو کشور مهم‌ترین هدفی بود که در این نشست مورد تأکید قرار گرفت همچنین در این برنامه موضوع وابستگی به نفت مطرح شد که اجازه نداد از ظرفیت‌های گردشگری استفاده شود. موضوع مهم مورد توجه دیگر در این جلسه نبود هماهنگی بین متولیان حوزه گردشگری و موانع توسعه آن بود.

کتاب "نگین ولگا" راهنمای سفر به کازان، منطقه تاتارستان، در تازه‌ترین نشست کمیسیون گردشگری اتاق ایران رونمایی شد. به اعتقاد رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و ادبی، بستری برای توسعه همکاری‌های گردشگری بین کشورها است.

علی‌اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران نگارش این کتاب را اقدامی با ارزش در راستای توسعه روابط گردشگری و به دنبال آن همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری بین ایران و روسیه به ویژه منطقه تاتارستان دانست و تصریح کرد: جام جهانی 2018 نقطه عطفی برای تعاملات بین دو کشور بود و موجب شد دو کشور آشنایی بیشتری با فرهنگ و رسوم یکدیگر پیدا کنند.

وی همچنین از رایزنی برای حذف ویزای گردشگری بین ایران و روسیه خبر داد و افزود: به‌طور قطع این اقدام می‌تواند به رشد گردشگری بین دو کشور کمک کند.

این نشست با حضور محمد شیرکوند، رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران ایتالیا برگزار شد. همچنین «سرگی ایوانف»، رئیس کمیته گردشگری ایالت تاتارستان نیز به صورت آنلاین حضور داشت.

ایوانف همکاری بین ایران و روسیه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: انتشار این کتاب بدون شک به افزایش اطلاعات ایرانیان از منطقه تاتارستان روسیه کمک می‌کند و زمینه رشد همکاری‌ها را مهیا می‌سازدو امروز علی‌رغم محدودیت‌ها به آینده امیدواریم.

شهرام خاصی پور، نماینده معاونت بین‌الملل اتاق ایران در این نشست نیز ضمن تأکید بر اهمیت توسعه روابط گردشگری بین ایران و روسیه، این اقدام را در راستای تقویت مناسبات تجاری بین دو کشور ارزیابی کرد و گفت: حذف روادید گردشگری یکی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه رشد روابط گردشگری را فراهم کند و بستری باشد برای افزایش مناسبات تجاری و سرمایه‌گذاری در مناطقی از دو کشور که کمتر شناخته شده است.

کتاب «نگین ولگا» راهنمای سفر به کازان نوشته پگاه نیکبخت در بهار سال جاری به چاپ رسیده است./

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید