صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۳
کد خبر: 3233
گزارشگر: 213
۹۳۳
۰
۰
۲
در نامه‌ به مدیرعامل تامین اجتماعی مطرح شد:

بازنشستگان سال ۹۹ به نحوه اجرای همسان سازی اعتراض کردند

بازنشستگان سال ۹۹ به نحوه اجرای همسان سازی اعتراض کردند
بازنشستگان سال ۹۹ تامین اجتماعی که مشمول اجرای متناسب‌سازی نشده‌اند، با ارسال نامه‌ای به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خواستار اجرای قانون از ابتدای سال شدند.
متن نامه بازنشستگان سال ۹۹ تامین اجتماعی که به وزیر رفاه و رئیس مجلس رونوشت شده، به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سالاری

مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی

با سلام؛

احتراما به استحضار می‌رساند که در جریان مطالبه دیرین بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین متناسب‌سازی بازنشستگان این سازمان که سرانجام پس از کش و قوس‌های بسیار، در مرداد ماه سال جاری به شیوهای نامعمول اجرا گردید، جایگاهی برای افرادی که از اول فروردین ۹۹ مشمول بازنشستگی گردیده‌اند، در نظر گرفته نشده است.

لذا استدعا داریم به منظور اجرای صحیح و کامل متناسب‌سازی و جلوگیری از تضییع حقوق بازنشستگان سال ۹۹، با عنایت به ماده ۱۲ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مصوبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۴مجلس شورای اسلامی و لازم الاجرا بودن آن از تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۰۱، این بازنشستگان نیز شامل طرح فوق گردیده و لزوما فرآیند متناسب‌سازی حقوق و مزایا در مورد این افراد نیز انجام پذیرد.

لازم به ذکر است که در طرح همسان‌سازی بازنشستگان لشکری و کشوری در مهر ماه سال جاری، این امر در خصوص بازنشستگان سال ۹۹ آنان نیز محقق گردیده است.

لذا بازنشستگان تامین اجتماعی علی الخصوص بازنشستگان سال ۹۹ این سازمان، مکرر مراتب اعتراض خود را به این قبیل تبعیضات اعلام نموده و خواهان اجرای آن برای بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی نیز می‌باشند.

با احترام- بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

رونوشت:

۱- جناب آقای دکتر شریعتمداری-وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی

۲- جناب آقای دکتر قالیباف-ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

اخبار مرتبط
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش حقوق ۴۰درصدی کارگران از سوی مجلس به دولت خبر داد.
سه شنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۷
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حقوق کارگران فقط به میزان حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد در ابتدای سال و فقط یک بار افزایش یافته است، اما نرخ تورم و قیمت کالاهای اساسی روز به روز افزایش یافته است.
یکشنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره مشکلات جامعه کارگری گفت: فشارهای اقتصادی از سنوات قبل و بنا به دلایلی مختلف تاکنون بر دهک‌های پایین جامعه تحمیل شده است و دستمزد نیاز به بازنگری دارد.
سه شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۲
​ مهمترین ضعف در لوایح بودجه این دوسال البته از منظر کارگران و بازنشستگان، عدم تعهد برای پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان بین ا‌لنسلی تامین اجتماعی، دیده نشدن اعتبار برای اجرای الزامات قانون اساسی از جمله اصل ۲۹ و ۳۱ (تامین مسکن و ارائه درمان رایگان)، دیده نشدن اعتبار علیحده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری و عدم الزام به رعایت کف حقوق بازنشستگان برای بازنشستگان کارگری و البته کم بودن بودجه اعتبارات عمرانی است.
دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۳
از یکسو با ترمیم مزد مخالفت می‌کنند و نمی‌خواهند مزد کارگران را به سبد معیشت برسانند و از سوی دیگر، می‌گویند قادر به کنترل تورم نیستیم؛ اما کارگرانی که در این چنبره اسیر شده‌اند، چه باید بکنند؟!
یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۸
براساس رای نهایی دیوان عدالت، دولت باید به‌روزرسانی بدهی خود به تامین اجتماعی را «بپذیرد» و نمی‌تواند با تصویب مصوبه، از زیر بار پرداخت بخشی از بدهی فرار کند.
چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید