صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۲
کد خبر: 3242
گزارشگر: 213
۳۶۱
۰
۰
۲
اعتراض به اصلاحات ناچیز همسان‌سازی

بازنشستگان از رسانه ملی انتقاد کردند/صدا و سیما صدای ما را نمی‌شنود!

بازنشستگان از رسانه ملی انتقاد کردند/صدا و سیما صدای ما را نمی‌شنود!
در روزهای گذشته، بازنشستگان سخت و زیان‌آور در اعتراض به اصلاحات ناچیز همسان‌سازی اعتراضاتی صورت دادند و نمایندگان این بازنشستگان می‌گویند: صدای ما شنیده نمی‌شود.
سیداحمد حسینی (فعال صنفی بازنشستگان سخت و زیان‌آور اهوازی) در این رابطه می‌گوید: ما ۳۰۰ هزار بازنشسته سخت و زیان‌آور، چندین روز است که در حال اعتراض و رایزنی با مسئولان هستیم اما رسانه ملی به هیچ وجه اخبار و مطالبات ما را پوشش نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه بازنشستگان سخت و زیان‌آور، همگی سال‌ها در معادن و در کارگاه‌های پرخطر، چرخ‌های صنعت و تولید را گردانده‌اند، می‌گوید: خواسته ما این بود که صداوسیما لااقل یک گزارش از خواسته‌ها و اعتراضات ما تهیه می‌کرد؛ مگر ما شهروندان این مملکت نیستیم؛ چرا صدای ما را نمی‌شنوند؟!

به گفته او، صداوسیما به اعتراضات کارگران در کشورهای دیگر می‌پردازد اما وقتی پای کارگران ایران در میان باشد، سکوت پیشه می‌کند و هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد.

به گزارش آسیانیوز به نقل از ایلنا، حسینی ادامه می‌دهد: بازنشستگان سخت و زیان‌آور از عملکرد رسانه ملی مایوس شده‌اند؛ به نظر می‌رسد معیشت و دغدغه‌های یک کارگر بازنشسته برای هیچکس مهم نیست؛ چراکه اگر اهمیتی داشت، به این همه دادخواهی واکنش نشان می‌دادند./

اخبار مرتبط
بازنشستگان تامین اجتماعی با ارسال نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، خواسته‌های خود را در ۱۰ بند بیان کردند.
یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۴
بازنشستگان سال ۹۹ تامین اجتماعی که مشمول اجرای متناسب‌سازی نشده‌اند، با ارسال نامه‌ای به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خواستار اجرای قانون از ابتدای سال شدند.
یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۳
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش حقوق ۴۰درصدی کارگران از سوی مجلس به دولت خبر داد.
سه شنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۷
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حقوق کارگران فقط به میزان حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد در ابتدای سال و فقط یک بار افزایش یافته است، اما نرخ تورم و قیمت کالاهای اساسی روز به روز افزایش یافته است.
یکشنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
امروز دولت لایحه بودجه سال بعد را به مجلس ارائه داد و افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان و همچنین پیشنهادِ افزایش ۲۵ درصدی دستمزد کارگران جزو این لایحه بود.
چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۹
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره مشکلات جامعه کارگری گفت: فشارهای اقتصادی از سنوات قبل و بنا به دلایلی مختلف تاکنون بر دهک‌های پایین جامعه تحمیل شده است و دستمزد نیاز به بازنگری دارد.
سه شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۲
​ مهمترین ضعف در لوایح بودجه این دوسال البته از منظر کارگران و بازنشستگان، عدم تعهد برای پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان بین ا‌لنسلی تامین اجتماعی، دیده نشدن اعتبار برای اجرای الزامات قانون اساسی از جمله اصل ۲۹ و ۳۱ (تامین مسکن و ارائه درمان رایگان)، دیده نشدن اعتبار علیحده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری و عدم الزام به رعایت کف حقوق بازنشستگان برای بازنشستگان کارگری و البته کم بودن بودجه اعتبارات عمرانی است.
دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۳
از یکسو با ترمیم مزد مخالفت می‌کنند و نمی‌خواهند مزد کارگران را به سبد معیشت برسانند و از سوی دیگر، می‌گویند قادر به کنترل تورم نیستیم؛ اما کارگرانی که در این چنبره اسیر شده‌اند، چه باید بکنند؟!
یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید