صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
کد خبر: 3315
گزارشگر: 213
۱۰۱۹
۰
۰
۳
در ادامه وعده ها برای واریز وام

وام سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

وام سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟
هفت ماهی می‌شود که قرار است به سهامداران سهام عدالت به پشتوانه سهامشان وام پرداخت شود، با این که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام آمادگی کرده اما بانک مرکزی ابلاغیه اجرای این طرح را برای بانک‌ها صادر نکرده است.
مسئولان به پشتوانه سهام عدالت طرح‌های بسیاری را مطرح کردند از خرید خودرو تا ضمانت‌نامه وام ودیعه مسکن، اما هیچ کدام اجرا نشده است.

اولین بار در روز 9 خرداد ماه حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای عالی بورس از تبدیل سهام عدالت به کارت اعتباری خبر داد. قرار بود با این طرح سهامداران تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزش ‌دارایی سهام ‌عدالتشان اعتبار خرید کالا از فروشگاه‌ها دریافت کنند.

به جز او در ماه‌های اخیر مسئولان بارها از اعطای کارت اعتباری یا وام سهام عدالت گفته‌اند اما هنوز که هنوز است خبری نیست و وام سهام عدالت هنوز اجرایی نشده است.

حالا در این هفته هم خبری منتشر شد که وام سهام عدالت از روز اول دی ماه پرداخت می‌شود اما این موضوع توسط شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی تکذیب شد.

شرکت سرمایه‌گذاری استانی اعلام کرده که آماده ارائه سرویس‌های لازم به بانک‌ها برای اعطای کارت‌های اعتباری به سهامداران سهام عدالت است و بانک‌ها می‌توانند بر مبنای ارزش روز دارایی افراد برای اعطای اعتبار بر اساس مکانیزم‌های اعتباری خود اقدام نمایند.

بنابراین برای این که سهامداران به بانک‌ها مراجعه کنند از نظر زیرساختی و سرویس‌های اطلاعاتی مشکلی نیست و اگر بانک‌ها بخواهند پرداخت وام را آغاز کنند مشکلی سیستمی در شناسایی و تخصیص وام به سهامداران وجود ندارد.

اما چرا با این که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام آمادگی کرده بانک‌ها فرایند پرداخت وام را آغاز نمی‌کنند؟ بانک‌ها در پاسخ به این پرسش می‌گویند که برای اجرای این طرح، بانک مرکزی باید ابلاغیه‌ای را برای بانک‌ها بفرستد که هنوز این کار را انجام نداده است.

به گزارش آسیانیوز به نقل از تجارت‌نیوز،علاوه بر این ممکن است بانک‌ها برای اجرای این طرح با مشکل کمبود نقدینگی مواجه باشند که هنوز آن را عملیاتی نکرده‌اند./


اخبار مرتبط
درحالی که دولت در لایحه بودجه برای پیش‌فروش نفت برنامه‌ریزی کرده، خیلی از سهامداران نگران اتفاق مشابه امسال در سال بعد برای بازار سهام بودند. اما به نظر می‌رسد این پیشنهاد مورد موافقت مجلس نیست.
سه شنبه / ۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۵
طبق آخرین عملکرد نمادهای در سبد سهام عدالت، ارزش سبد سهام عدالت 500 هزار تومانی به 13.1 میلیون تومان رسیده است ولی فروش سهام عدالت مدتی است که متوقف شده است.
جمعه / ۲۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۵
در پایان هفته آخر آذر ماه ارزش سهام عدالت بیش از یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ریزش گرد و به کانال ۱۳ میلیون تومان بازگشت.
پنج شنبه / ۲۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۱
روز چهارشنبه عرضه اولیه اپال انجام می‌شود و هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۷۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۴۰۰ تا ۱۴۸۰ تومانی ثبت سفارش انجام دهد.
دوشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۹
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید