صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۳
کد خبر: 3320
گزارشگر: 213
۵۴۸
۰
۰
۲
به دلیل انتقال نوع جدید ویروس کرونا

عراق پروازها را به روی ایران بست

عراق پروازها را به روی ایران بست
دولت عراق اعلام کرد که این کشور رفت و آمد به هشت کشور از جمله ایران را به منظور ممانعت از انتقال گونه جدید ویروس کرونا ممنوع کرده است.
عراق رفت‌وآمد به ایران را به دلیل شیوع نوع جدید کرونا ممنوع کرد

به گزارش رویترز ،دولت عراق روز سه‌شنبه، دوم دی‌ماه، اعلام کرد که این کشور رفت و آمد به هشت کشور از جمله ایران را به منظور ممانعت از انتقال گونه جدید ویروس کرونا ممنوع کرده است.

این ممنوعیت دو هفته‌ای که از روز پنج‌شنبه هفته جاری آغاز می‌شود به جز ایران شامل کشورهای بریتانیا، آفریقای جنوبی، استرالیا، دانمارک، ژاپن، بلژیک و هلند می‌شود و با توجه به شیوع نوع جدید ویروس کرونا در این کشورها می‌تواند تمدید شود.

شهروندان عراقی از این کشورها می‌توانند به عراق بازگردند، مشروط بر آن که به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند.

دولت عراق همچنین دستور به تعطیلی دو هفته‌ای رستوران‌ها، مراکز خرید و دیگر اماکن اجتماعی داده است.

بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی، کسانی که به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا می‌شوند به طور متوسط آن را به ۱.۵ نفر انتقال می‌دهند، حال آن که این میزان در مورد ویروس قبلی کرونا ۱.۱ نفر بود.

این نهاد وابسته به سازمان ملل اما می‌گوید هیچ نشانه‌ای به دست نیامده که نوع جدید ویروس کرونا از نوع قبلی شدیدتر یا کشنده‌تر باشد.

تاکنون در عراق بیش از ۵۸۶ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند./

https://www.asianews.ir/u/1VW
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید