صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۴
کد خبر: 3454
گزارشگر: 213
۲۴۴
۰
۰
۲
امروز

پیروزی جو بایدن در کنگره رسما تأیید شد

ساعاتی پس از آرام گیری تجمع هواداران دونالد ترامپ، ساعت ۳:۳۲ بامداد روز پنج‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه، کنگره ایالات متحده رسماً پیروزی جو بایدن و معاون او کامالا هریس در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ را تأیید کردند.
ساعاتی پس از بیرون راندن طرفداران دونالد ترامپ از ساختمان کنگره آمریکا، ساعت ۳:۳۲ بامداد روز پنج‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه، کنگره ایالات متحده رسماً پیروزی جو بایدن و معاون او کامالا هریس در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ را تأیید کردند.

در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده آرای کالج انتخاباتی خوانده شد و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، تاییدیه تمامی ۵۰ ایالت آمریکا را اعلام کرد.

در نشست سنای آمریکا نخست رای‌گیری برای بررسی نخستین اعتراض سناتورهای جمهوری‌خواه به نتیجه انتخابات در ایالت آریزونا برگزار شد. این اعتراض با ۹۳ رای مخالف در مقابل ۶ رای موافق رد شد.

در نهایت در ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شب نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان با تایید نتیجه مجمع گزینندگان (کالج انتخاباتی) ایالات مختلف آغاز شد.

در مجلس نمایندگان نیز اعتراض سناتورهای جمهوری‌خواه به نتیجه انتخابات در ایالت آریزونا با ۳۰۳ رای مخالف در مقابل ۱۲۱ رای موافق رد شد.

اما نمایندگان جمهوری‌خواه به نتیجه انتخابات در ایالت پنسیلوانیا اعتراض کردند. در ادامه نشست جداگانه دو مجلس آغاز شد تا به این اعتراض رسیدگی کند.

در حالی که برخی از اعضای مجلس نمایندگان به نتیجه انتخابات در جورجیا و نوادا اعتراض داشتند، به دلیل پس گرفتن امضای اعضای سنا، این اعتراض‌ها رد شد.

جو بایدن با ۳۰۶ رای کالج انتخاباتی در مقابل ۲۳۲ رای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر در مقابل دونالد ترامپ به پیروزی رسید.

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و جمهوری‌خواهان در ماه‌های اخیر ده‌ها اعتراض‌ به برگزاری انتخابات در ایالت‌های مختلف مطرح کردند. آنها شکایت خود را از طریق بازشماری آرا و دستگاه قضایی این کشور برای تغییر نتیجه انتخابات مطرح کردند اما در نهایت با شکست روبه‌رو شدند.

بعدازظهر روز چهارشنبه همزمان با آغاز نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان گروهی از هواداران رئیس‌جمهوری آمریکا پس از سخنرانی وی به ساختمان کنگره حمله کرده و با نیروهای پلیس محافظ ساختمان درگیر شدند.

معترضان هوادار دونالد ترامپ با ورود به ساختمان با پلیس درگیر شده و وارد صحن دو مجلس و دفاتر نمایندگان شدند.

نیروهای پلیس نمایندگان و همچنین مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را به محل دیگری منتقل شدند.

با این حال با اعمال مقررات منع تردد از ساعت شش عصر نیروهای پلیس تمامی مهاجمان را از ساختمان کنگره و اطراف آن بیرون راندند.

گزارش‌ها حاکی است که یک زن که در جریان هجوم طرفداران ترامپ به داخل کنگره به ضرب گلوله زخمی شده بود، در بیمارستان درگذشت.

آسوشیتدپرس به نقل از پلیس واشینگتن می‌گوید، سه نفر دیگر نیز در جریان حمله مهاجمان به کنگره کشته شدند.

رئیس پلیس واشینگتن هم گفته است٬ هوادار دونالد ترامپ از نوعی گاز اشک آور و سوزاننده علیه نیروهای محافظ کنگره استفاده کردند و به این طریق توانستند وارد ساختمان کنگره شوند./
اخبار مرتبط
به دنبال بیرون راندن هواداران دونالد ترامپ از ساختمان کنگره در واشینگتن، شامگاه چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌ جمهوری از سر گرفته شد.
پنج شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲
همزمان با برگزاری نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری، هواداران دونالد ترامپ عصر امروز 6 ژانویه وارد ساختمان کنگره شدند و حصار امنیتی آن را شکستند؛ در حالی که به گفته بسیاری از کارشناسان رخدادی کم نظیر در تاریخ آمریکا در حال شکل گیری است.
پنج شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۴
نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری هم اکنون با ریاست مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری، در جریان است؛ در حالی که هوادران نگران و خشمگین ترامپ بعد از سخنرانی وی در اعتراض به نتایج انتخابات پله های وروردی و بالکن کاخ سفید را احاطه کردند و سد امنیتی را شکستند.
چهارشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ۲۲:۱۳
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در تجمع هواداران خود در واشنگتن سخنرانی خواهد کرد.
چهارشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۲
انتخابات میاندوره‌ای جورجیا برای برگزیدن دو سناتور جدید مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه ۱۶ دی ماه برگزار شد.
چهارشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۳
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید