صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۰۱:۴۸
کد خبر: 3496
گزارشگر: 213
۶۶۲
۰
۰
۲
اعتراض مقامهای اروپایی به محدودیت های رسانه ای رییس جمهور آمریکا

انتقاد تند فرانسه و آلمان به بسته شدن توییتر ترامپ/مرکل گفت بستن حساب کاربری رییس‌جمهور مشکل‌ساز است/«فناوری‌های بزرگ» به تهدید علیه دموکراسی تبدیل شده اند!

انتقاد تند فرانسه و آلمان به بسته شدن توییتر ترامپ/مرکل گفت بستن حساب کاربری رییس‌جمهور مشکل‌ساز است/«فناوری‌های بزرگ» به تهدید علیه دموکراسی تبدیل شده اند!
اقدام توییتر و فیس‌بوک در بستن حساب کاربری دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور آمریکا،‌ با انتقاد تند مقام‌های ارشد فرانسه و آلمان، حامیان آزادی بیان و برخی فعالان رسانه مواجه شد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان،‌ ضمن انتقاد از تصمیم رسانه‌های اجتماعی برای حذف حساب کاربری رییس‌جمهور آمریکا اشاره کرد قوانین مربوط به حاکمیت «آزادی بیان» باید توسط قانون‌گذاران و نه شرکت‌های فناوری وضع شود.

سخنگوی ارشد مرکل در این زمینه گفت: «صدراعظم بستن کامل حساب کاربری یک رییس‌جمهور منتخب را مشکل‌ساز می‌داند.»

او افزود حقوقی مانند آزادی بیان می‌تواند با قانون و در چارچوبی که قانونگذار تعریف کرده و نه با «تصمیم شرکت» مورد تداخل قرار گیرد.

همزمان برونو لو مِر، وزیر دارایی فرانسه، هم موضعی مشابه اتخاذ کرد و گفت مسئول وضع مقررات دولت‌ها و نه «الیگارشی دیجیتال» هستند. او همچنین فناوری‌های بزرگ را یکی از «تهدیدها» علیه دموکراسی عنوان کرد.

توییتر هفته گذشته به صورت کامل حساب کاربری دونالد ترامپ را در پی حمله هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا و با عنوان نقض قوانین این رسانه مسدود کرد. در پی آن، فیس‌بوک نیز تصمیم مشابهی گرفت و همین اقدام را انجام داد.

در این زمینه مارک زوکربرگ، موسس و مدیر اجرایی فیس‌بوک، اعلام کرد پست‌های اخیر ترامپ نشان می‌داد او می‌خواهد از روزهای باقی‌مانده از دولتش برای تضعیف روند انتقال قدرت مسالمت‌آمیز و قانونی استفاده کند.

پایگاه خبری بلومبرگ در همین زمینه اشاره کرده اروپا به طور فزاینده‌ای به دنبال عقب راندن نفوذ روزافزون شرکت‌های بزرگ فناوری است.

بلومبرگ نوشته اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال تنظیم مقرراتی است که می‌تواند به آن اجازه دهد بسترهای رسانه‌ اجتماعی را در صورت عدم پیروی از قوانین مسدود کند.

بر همین اساس، شرکت‌های بزرگ فناوری تحت فشار قانونگذاران، حامیان حقوق مدنی و کارکنان خود قرار گرفته‌اند تا محتواهایی را که منجر به خشونت یا فعالیت غیرقانونی می‌شود محدود کنند.

با این حال تصمیم توییتر و فیس‌بوک برای بستن حساب کاربری ترامپ از سوی حامیان آزادی بیان و برخی فعالان رسانه هم با واکنش انتقادآمیز مواجه شده است./

https://www.asianews.ir/u/1YD
اخبار مرتبط
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اطلاعات مربوط به نقض کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی توسط ایران از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده است.این گزارش که درباره میزان پایبندی کشورهای مختلف جهان به «کنسواسیون منع سلاح‌های شیمیایی است»، تابستان سال ۲۰۱۹ توسط وزارت خارجه آمریکا تهیه شده است.
در حمایت از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، طرفدارانش حساب‌های توییتری خود را حذف کردند و خداحافظ توییتر ترند اول ایالات متحده آمریکا شد.
به دنبال بیرون راندن هواداران دونالد ترامپ از ساختمان کنگره در واشینگتن، شامگاه چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌ جمهوری از سر گرفته شد.
همزمان با برگزاری نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری، هواداران دونالد ترامپ عصر امروز 6 ژانویه وارد ساختمان کنگره شدند و حصار امنیتی آن را شکستند؛ در حالی که به گفته بسیاری از کارشناسان رخدادی کم نظیر در تاریخ آمریکا در حال شکل گیری است.
نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری هم اکنون با ریاست مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری، در جریان است؛ در حالی که هوادران نگران و خشمگین ترامپ بعد از سخنرانی وی در اعتراض به نتایج انتخابات پله های وروردی و بالکن کاخ سفید را احاطه کردند و سد امنیتی را شکستند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در تجمع هواداران خود در واشنگتن سخنرانی خواهد کرد.
نماینده ایالت آلاباما گفت ۵۰ قانون‌گذار جمهوری‌خواه در کنفرانس تلفنی با ترامپ، ابطال پیروزی بایدن در جلسه ششم ژانویه کنگره را به بحث گذاشتند؛ این در حالی است که ۱۱ سناتور جمهوری‌خواه در 6 ژانویه به تایید پیروزی بایدن در کنگره آمریکا اعتراض می‌کنند.
رییس‌جمهور آمریکا گفت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تعداد آرا بسیار بیشتر از تعداد رای‌دهندگان بود و اجازه نمی‌دهیم این نمایش نادرست و تحریف شده از انتخابات آمریکا پایدار بماند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید