صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۷
کد خبر: 3574
گزارشگر: 213
۶۳۶
۰
۰
۱
برپایی مراسم تحلیف با تمهیدات شدید نظامی

ترامپ مردم ایالات متحده را حول ارزش‌های مشترک فرا خواند/جو امنیتی بی سابقه در تاریخ آمریکا برای مراسم تحلیف

ترامپ مردم ایالات متحده را حول ارزش‌های مشترک فرا خواند/جو امنیتی بی سابقه در تاریخ آمریکا برای مراسم تحلیف
دونالد ترامپ در سخنرانی خداحافظی خود در روز تحلیف ضمن آرزوی موفقیت برای دولت آینده، از همه مردم آمریکا خواست با تکیه بر ارزش‌های مشترک این کشور با هم متحد شوند؛ در حالی که مراسم تحلیف جو بایدن، با شرایطی بسیار متفاوت و منحصر به فرد در تاریخ آمریکا برگزار می‌شود، برخلاف عرف همیشگی رئیس جمهور قبلی برای انتقال قدرت حضور ندارد، نگرانی‌های امنیتی به شدت بالاست و ظاهرا فقط نیروهای امنیتی حاضران در مراسم تحلیف را تشکیل می‌دهند.

مراسم تحلیف جو بایدن، چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا با شرایطی بسیار متفاوت و منحصر به فرد در تاریخ آمریکا برگزار می‌شود، برخلاف عرف همیشگی رئیس جمهور قبلی برای انتقال قدرت حضور ندارد، نگرانی‌های امنیتی به شدت بالاست و ظاهرا این نیروهای امنیتی هستند که حضار مراسم تحلیف را تشکیل می‌دهند و ترس از تکرار حادثه کنگره و درگیری‌های مسلحانه حامیان ترامپ تدابیر امنیتی را تشدید کرده است.

جو امنیتی شدید در آمریکا

 

دونالد ترامپ در سخنرانی خداحافظی خود ضمن آرزوی موفقیت برای دولت آینده، از همه مردم آمریکا خواست با تکیه بر ارزش‌های مشترک این کشور با هم متحد شوند.

ترامپ در پیام ویدیویی خود گفت: «اکنون باید بیش از هر زمان دیگری با تکیه بر ارزش‌های مشترکمان متحد شویم، از اختلافات دو حزب عبور کنیم و سرنوشت خود را بسازیم.»

او اعتماد را منبع اتحاد و پویایی مردم آمریکا خواند و گفت: «ما باید همیشه برای همه جهان سرزمین امید، نور و افتخار باشیم.»

ترامپ بدون اشاره به نام جو بایدن گفت: «این هفته دولت جدیدی را تحلیف می‌کنیم و برای آن دعا می‌کنیم تا در امن و مرفه نگه داشتن آمریکا موفق باشد.»

او افزود: «باید به یاد داشته باشیم اگرچه ما مردم آمریکا همیشه اختلاف‌نظرهای خود را داریم، ملت ما شهروندانی بسیار باوقار، با ایمان و صلح‌دوست هستند که همگی خواستار موفقیت، رونق و پیشرفت شگرف آمریکا هستند.»

رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به خشونت‌های هفته اخیر در ساختمان کنگره گفت: «همه آمریکایی‌ها از حمله به ساختمان کنگره ما وحشت‌زده شدند. خشونت سیاسی یعنی حمله به همه آنچه که به عنوان مردم آمریکا آنها را عزیز می‌داریم. این امر قابل تحمل نیست.»

او افزود: «برنامه کار ما به راست‌گرایی یا چپ‌گرایی یا به جمهوری‌خواه و دموکرات بودن ارتباطی نداشت، بلکه صلاح ملت را در نظر داشت، یعنی همه ملت.»


ترامپ با تاکید بر اینکه در آمریکا «این دولت است که به مردم پاسخگو است» گفت: «من وارد نبردهای سخت شدم و سخت‌ترین تصمیم‌ها را گرفتم، زیرا شما برای همین مرا انتخاب کردید.»

او ضمن تشکر از اعضای خانواده خود، مایک پنس و خانواده‌اش، مارک مدوز رییس دفتر رییس‌جمهوری، کارکنان کاخ سفید، اعضای کابینه و دولت، نیروهای امنیتی و نظامی و مردم آمریکا، گفت: «کار کردن به عنوان رییس‌جمهوری شما افتخاری غیر قابل وصف بود.»

ترامپ همچنین به برشمردن برخی از دستاوردهای دولت خود، از جمله تصویب «بزرگ‌ترین طرح کاهش مالیات و اصلاحات مالیاتی در تاریخ آمریکا»، لغو موانع قانونی اشتغال‌زایی، اصلاح توافق‌های تجاری با شرکای مختلف آمریکا و خروج از توافق مقابله با تغییرات اقلیمی پاریس، پرداخت.

ترامپ همچنین با اشاره به برخی از سیاست‌های خارجی دولت خود گفت: «ما خلافت داعش را نابود کردیم و به زندگی شوم بنیانگذار و رهبر آن، البغدادی، پایان دادیم. ما علیه رژیم ایران ایستادیم و اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم.»

ترامپ در ادامه افزود: «جهان دوباره دارد به ما احترام می‌گذارد. لطفا این احترام را از بین نبرید. ما با دفاع از آمریکا در سازمان ملل استقلال خود را پس گرفتیم و از توافق‌های جهانی یک‌طرفه‌ای که هیچ‌گاه به نفع ما نبوده خارج شدیم.»

او گفت: «هم‌اکنون در ناتو کشورهای عضو نسبت به زمانی که من چند سال پیش کارم را شروع کردم صدها میلیارد دلار بیشتر هزینه می‌کنند. بسیار غیرمنصفانه بود. ما داشتیم هزینه‌های جهان را می‌دادیم.اکنون جهان به کمک ما آمده است.»

او با اشاره به موفقیت‌های دولتش در شکل‌دهی به توافق‌های عادی سازی روابط اسرائیل با برخی کشورهای عربی گفت: «امکان چنین چیزی را هیچ کس باور نمی‌کرد. پیمان ابراهیم دری را به سوی صلح و تعادل باز کرد، نه به سوی خشونت و خونریزی. این طلوع یک خاورمیانه جدید است و ما سربازان خود را به خانه بازمی‌گردانیم.»

ترامپ همچنین از اینکه طی چند دهه اخیر اولین رییس‌جمهوی آمریکا بوده که هیچ جنگی را آغاز نکرده گفت به این امر افتخار می‌کند.

او با اشاره به انتقال قدرت به دولت آینده در ظهر روز چهارشنبه گفت: «می‌خواهم بدانید جنبشی را که ما آغاز کردیم تازه شروع شده است. هیچ وقت چنین چیزی وجود نداشته است. این فکر که یک کشور باید به شهروندانش خدمت‌رسانی کند هیچ‌گاه ضعیف نشده، بلکه تا امروز رو به تقویت بوده است.»

در حالی که مراسم تحلیف چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا بسیار متفاوت برگزار شد.

این پرچم‌ها نمایانگر آمریکایی‌هایی هستند که نمی‌توانند برای شرکت در مراسم تحلیف به صورت حضوری در واشنگتن دی.سی حاضر شوند. پاندمی کرونا تاکنون حدود ۲۴ میلیون آمریکایی را مبتلا کرده و جان حدود ۴۰۰ هزار تن را گرفته است.

عکس مراسم تحلیف آمریکا
 عکس مراسم تحلیف آمریکا
https://www.asianews.ir/u/1ZQ
اخبار مرتبط
بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها با ارایه چند توصیه به جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا و بیان ادعاهایی درباره ایران، از او خواسته‌اند که سیاست «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران را به شیوه موثرتری ادامه دهد.
پس از حمله ششم ژانویه شماری از طرفداران دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری، به ساختمان کنگره حالا سطح حفاظت از کنگره و ساختمان‌های دولتی بیشتر شده است. با وجود آن‌که همه مقام‌های ارشد ایالات متحده حمله به کنگره را محکوم کردند و حتی خود دونالد ترامپ هم این حمله را غیر قابل قبول خواند، اما حالا شهردار و پلیس واشینگتن ترجیح داده‌اند که با استقرار نیروهای گارد ملی سطح حفاظت را بالاتر ببرند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه روز جمعه در یک حرکت تکراری برای بیستمین بار صنعت فولاد کشور را نشانه گرفت و حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه را به لیست تحریم ها اضافه کرد.
مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین‌بار ظرف ۱۳ ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور را به اتهام «تحریک به شورش» استیضاح کرد.دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا است که دو بار توسط مجلس نمایندگان استیضاح می‌شود.
وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۲ فرد و ۱۶ نهاد ایرانی را به فهرست «اتباع و افراد خاص تحریم شده» (SDN) این وزارتخانه اضافه کرد.
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با انتقاد از تلاش نمایندگان دموکرات کنگره برای استیضاح او اعلام کرد که این اقدام موجب خشم بسیار خواهد شد.
اقدام توییتر و فیس‌بوک در بستن حساب کاربری دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور آمریکا،‌ با انتقاد تند مقام‌های ارشد فرانسه و آلمان، حامیان آزادی بیان و برخی فعالان رسانه مواجه شد.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اطلاعات مربوط به نقض کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی توسط ایران از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده است.این گزارش که درباره میزان پایبندی کشورهای مختلف جهان به «کنسواسیون منع سلاح‌های شیمیایی است»، تابستان سال ۲۰۱۹ توسط وزارت خارجه آمریکا تهیه شده است.
در حمایت از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، طرفدارانش حساب‌های توییتری خود را حذف کردند و خداحافظ توییتر ترند اول ایالات متحده آمریکا شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید