صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۱
کد خبر: 3651
گزارشگر: 213
۲۳۸
۰
۰
۲
بنا بر گفته مقامات صادرات واردات ایران

موز می آید؛ سیب می رود!/معاون گمرک وعده ارزان شدن داد

موز می آید؛ سیب می رود!/معاون گمرک وعده ارزان شدن داد
معاون گمرک از ترخیص کامیون‌های حاوی موز از گمرکات مرزی خبر داد و گفت: در جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار هم موضوع دپوی کامیون‌های حاوی موز در گمرکات مرزی کشور و لزوم تعیین تکلیف این کامیون‌ها مطرح شد و نهایتا با مصوبه این کارگروه اجازه ترخیص موزهای وارد شده و دپو شده در گمرکات و محموله‌های آتی به شرط صادرات سیب و تایید منشا ارز حاصل از صادرات تصویب و ابلاغ شده است.

به گزارش آسیانیوز ، مهرداد ارونقی در گفت و گو با ایلنا از ترخیص ۶۰ کامیون حاوی موز از مرز بازرگان خبر داد و گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از گمرکات مرزی به ویژه گمرک بازرگان، در حال حاضر کانتینر موز معطلی برای انجام تشریفات گمرکی یا ترانزیت آن به گمرکات داخلی وجود نداشته و نسبت به ترخیص کامیون‌های حاوی موز در گمرک بازرگان با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده است.

واردات موز ارزانی موز
وی افزود: با توجه به تمدید ثبت سفارش‌های صادره از سوی وزارت صمت و تایید منشا ارز توسط بانک‌های عامل نسبت به استعلام برای اطمینان از نحوه ترخیص این کالا، اقدام شد که وزارت صمت در پاسخ استعلام گمرک، با توجه به تایید منشا ارز توسط بانک عامل، حقوق مکتسبه‌ای که برای صاحبان کالا ایجاد شده و صادرات سیب و واردات موز در قبال آن، موافقت کرده و مراتب بلامانع بودن ترخیص کالا به گمرک اعلام شده است.

معاون گمرک ایران ادامه داد: در جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار هم موضوع دپوی کامیون‌های حاوی موز در گمرکات مرزی کشور و لزوم تعیین تکلیف این کامیون‌ها مطرح شد و نهایتا با مصوبه این کارگروه اجازه ترخیص موزهای وارد شده و دپو شده در گمرکات و محموله‌های آتی به شرط صادرات سیب و تایید منشا ارز حاصل از صادرات تصویب و ابلاغ شده است.

ارونقی تاکید کرد: بنابراین واردکنندگان می‌توانند در قبال صادرات سیب در سال جاری، نسبت به اخذ موافقت وزارت صمت و با تایید منشا ارز حاصل از صادرات، مانند گذشته به واردات موز اقدام کنند.

ارونقی اظهار داشت: به نظر می‌رسد با تصمیم اتخاذ شده و پیگیری‌های انجام شده برای ترخیص موزهای دپو شده پشت مرز و گمرکات مرزی و توزیع این کالا در سطح کشور شاهد کاهش قیمت آن در روزهای آتی در بازار باشیم.

وی ادامه داد: تاکنون از مرز بازرگان بیش از ۶۰ کامیون موز ترخیص شده و در صورت مراجعات صاحبان کالا و به شرط رعایت مقررات اشاره شده ، این روند ترخیص ادامه خواهد داشت./

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید