صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۳
کد خبر: 3678
گزارشگر: 213
۱۶۰
۰
۰
۲
در نشست فعالان و تشکل‌های اقتصادی خراسان‌رضوی:

رئیس اتاق بازرگانی: فقط بخش خصوصی می تواند به اشتغال زایی کمک کند

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت بدون بخش خصوصی قادر به رفع مشکل اشتغال در کشور نبوده و نخواهد بود و بدون تعامل سازنده با بخش خصوصی اصلا امیدی به اصلاح روش‌های اشتغال وجود ندارد.

غلامحسین شافعی در نشست صمیمانه فعالان و تشکل‌های اقتصادی خراسان‌رضوی که شب گذشته در سالن جلسات اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌رضوی برگزار شد، خطاب به وزیر صمت با اشاره به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: در سطح ملی شاهد عملکرد قابل توجه شورای گفت‌و گو بوده‌ایم که برخواسته از دیدگاه شما است. بسیاری از مدیران باید باور شما را داشته باشند اما ندارند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور را بخش خصوصی اداره می‌کند، ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته علی‌رغم شدیدترین تحریم‌ها نرخ اشتعال بخش خصوصی از ۷۷ به ۸۴ درصد ارتقا پیدا کرده است. این نشانه مستند و قابل اتکایی که می‌تواند کارنامه بخش خصوصی را نشان دهد که ما اقتصاد کشور را اداره می‌کنیم.

اشتغال و بخش خصوصی

شافعی با اشاره به اینکه دلیل اصلی بسیاری از مشکلات ما در مسائل اقتصادی به عدم اهلیت حرفه‌ای در بسیاری از تصمیم گیران کشور در بخش اقتصاد برمی‌گردد، تصریح کرد: تعییرات بنیادی کار بسیار سختی است. مقاومت در برابر این تعییرات در کشور بیداد می‌کند، ما می‌دانیم که شما این را قبول دارید که دولت بدون بخش خصوصی قادر به رفع مشکل اشتغال در کشور نبوده و نخواهد بود. بدون تعامل سازنده با بخش خصوصی اصلا امیدی به اصلاح روش‌های اشتغال وجود ندارد. کسانی که مرتبا شعار معیشت سر می‌دهند باید بدانند رسیدگی به معیشت مردم با تمرکز بر روی توسعه اقتصادی کشور صورت می‌گیرد و این در سایه حمایت از فعالان اقتصادی روی خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خاطر نشان کرد: ۱۳ سال از تحریم‌ها می‌گذرد. مقام معظم رهبری بر روی اقتصاد مقاومتی بسیار تاکید دارند. ما برای مشکل عدم فروش نفت ماتم گرفته‌ایم. قرار بر این بود تا کار مولد جای این مساله را بگیرد. تا چند سال دیگر نفت در دنیا جایگاهی نخواهد داشت. در کشور ما که متکی به نفت است باید فکر اساسی صورت گیرد.

به گزارش آسیانیوز، نقل از اکونومیست، در ادامه علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه این نشست، اظهار کرد: خراسان رضوی قطعه‌ای از بهشت است. همواره به اینکه بخش خصوصی مرا نماینده خود بداند افتخار کرده‌ام. امیدوارم در سمت جدید خود که با عنایت و اعتماد جناب آقای رزم‌حسینی، حمایت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بوده، گام مهمی بردارم.

وی در مورد شهرک‌های صنعتی افزود: در شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنایع کوچک با بخش خصوصی مشورت خواهیم کرد. تلاش می‌شود تا شورای مشورتی با حضور بخش خصوصی شکل گیرد. مسئولیت ما توسعه صنعت است. باید تلاش شود تا زیر ساخت‌های شهرک‌ها را بهبود دهیم و نیاز به سرمایه‌گذاری که وجود دارد را تامین کنیم. باید دستگاه‌ها به ما کمک کنند. به عنوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی این مساله را مطالبه خواهم کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مورد تفویض اختیارات بیان کرد: هدف ما این است که به جز مواردی که قانون اجازه آن را نمی‌دهد هیچ اختیاری را در مرکز نگه نداشته و با نظارت و کنترل به مدیران استان‌ها تفویض اختیار نماییم.

وی با اشاره به شرکت‌های دانش‌بنیان و اصناف کوچک در حوزه تولید خاطر نشان کرد: توافقاتی با معاون محترم وزیر علوم و رئیس اتاق اصناف ایران صورت گرفته تا زمین‌هایی که در نزدیک شهرهای بزرگ است به شرکت‌های دانش بنیان و بنگاه‌های کوچک اختصاص یابد و از فرصت شهرک‌های صنعتی برای تولید استفاده شود.

رسولیان تصریح کرد: همیشه در خراسان‌رضوی مطالبه جدی برای صدور چند پروانه بهره برداری در یک پلاک وجود داشت که خوشبختانه با دستورات جناب آقای رزم حسینی این مساله پیگیری خواهد شد. این مساله به شدت در استفاده بهینه از زمین‌های مازاد واحدهای تولید کمک می کند./


اخبار مرتبط
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه تک نرخی کردن ارز در شرایط فعلی امکانپذیر نیست، گفت: در صورت اعلام یک شبه ارز تک نرخی، دقیقا همان اتفاقی می‌افتد که با ارز ۴۲۰۰ تومانی رخ داد.
چهارشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۷
رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امروز دولت علاوه بر مالیات مستقیم، در بخش عمده نیاز مردم نزدیک به 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده به صورت غیرمستقیم دریافت می‌کند. با تلفیق این دو دولت 12 تا 15 درصد از مایحتاج مردم به غیر از اقلام محدود مانند نان برداشت می‌کند؛ در حالی که در بسیاری از صنایع نرخ دستمزد عدد قابل توجهی در قیمت تمام شده است که باید هم به حال کارگر و هم به حال کارفرما گریست.
دوشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۱
رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات متحده عربی گفت که عدم تصویب لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف) باعث خواهد شد که ایران از فضای تحریم خارج نشود.
جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۲
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت:‌ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید طرح‌های معیشتی برای حمایت از افرادی که نیازمند پشتیبانی هستند در نظر گرفته شود.در شرایط التهاب اقتصادی تعیین نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان توسط مجلس ما را به راهبرد معینی برای آینده بازارها و اقتصاد نمی‌رساند مگر آنکه مولفه‌های اثرگذار در اقتصاد مانند پارامترهای سیاسی که بسیار تعیین‌کننده است از شرایط التهابی به پایدار برسد.
جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۲
براساس گزارش دیوان محاسبات طی سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص یافته است تا قیمت‌ها در کشور کنترل شود و خلاصه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۸ نشان می‌دهد که ۱۴.۸ میلیارد یورو ارز صادراتی از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۰ آبان امسال به کشور بازنگشته است.
سه شنبه / ۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۵
رییس جمعیت هلال احمر ایران اعلام کرد این سازمان از سوی وزارت بهداشت مامور شده تا یک میلیون دوز واکسن کرونا از چین خریداری کند. این در حالی است که رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس تاکید کرده واکسن‌هایی که ایران خواهد خرید از چین و روسیه نخواهد بود.
یکشنبه / ۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۲
اتاق های مشترک بازرگانی بر پایه قوانین مصوب کشورها و با رویکرد تعامل محور تاسیس می‌شوند، ولی سازماندهی و مدیریت آنها به‌صورت خود انتظام و از طریق مدیران صنایع، کارآفرینان اقتصادی، بنگاه‌های بازرگانی و تجار فعال در صفحه بین المللی صورت می‌پذیرد.
چهارشنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۹ / ۰۱:۱۴
رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: تنها نتیجه ممنوعیت طرح ممنوعیت تیلیفات در اینستاگرام این است که راه ارتباطی با کسب و کار از دست می‌رود و برقراری ارتباط بین مشتری و کسب‌کار سخت‌تر می‌شود ولی تاثیری به مراجعه مردم به شبکه اجتماعی نخواهد داشت. در بهترین حالت یک قانون تصویب می‌شود اما کارکرد مدنظر قانون‌گذار تامین نمی‌شود.
پنج شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۲
رییس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در نشست خبری «وبینار بین المللی گردشگری و اقتصادی» با اشاره به دشواری ها و موانع کار در عرصه گردشگری در ایران گفت: واضحا توسعه صنعت گردشگری به بودجه ارزی کمک می کند و در آمار نشان داده شده که به طور متوسط هر ۸ گردشگر یک شغل ایجاد می کند.
یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۱
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید