صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۷
کد خبر: 3785
گزارشگر: 213
۲۴۸
۰
۰
۳
گفته هایی از مقام وزارت تعاون

شستا؛ سود ۲۴ هزار میلیارد تومانی و اظهارات امانتداران بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی!

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری و شستا بهترین مدیریت را در ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کنند و امروز بنگاه غیرضروری و کاغذی در این مجموعه‌ها وجود ندارد.

حجت الله میرزایی در نشست هم اندیشی مدیران واحدهای اقتصادی زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت کشت و دامداری فکا اصفهان افزود: در گذشته تعداد زیادی بنگاه به شدت زیانده و غیر ضروری در این مجموعه‌ها وجود داشت که با ساماندهی و تجدید ساختار سازمانی و صنعتی در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تعداد بنگاه‌های زیانده به حداقل ممکن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بنگاههای غیرضروری ادغام و یا منحل شدند، ادامه داد: وجود موارد معدودی شرکت زیانده کنونی اجتناب ناپذیر بوده یا در کوتاه مدت رفع مشکل آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سوددهی امسال با تعدیل آثار قیمتی در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری بی‌سابقه است اظهارداشت: سال ۹۵ و ۹۶ بیشترین سود شستا یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود، اما امروز به ۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده و میزان سوددهی در صندوق کشوری نیز با بازدهی سود از حدود سه هزار میلیارد تومان در سال گذشته در سال جاری به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده این است که مساله اصلی در این بنگاهها، ثبات مدیریت است و مدیریت خوب حرف اول و آخر را می‌زند و در صورتیکه همه عوامل محیطی کنار هم گذاشته شود به اندازه مدیریت تاثیرگذار نیستند.

میرزایی گفت: شفافیت و جوانگرایی بعنوان برنامه اصلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبانماه سال ۹۷ اعلام شد که این مجموعه در بین سایر وزارتخانه‌ها و در زمینه بنگاه داری جایگاه اول در زمینه شفافیت را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: امروز شستا، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق روستاییان و صندوق فولاد شش سامانه شفافیت دارند که همه آنچه که در این بنگاه‌ها می‌گذرد بطور کامل مورد رصد قرار می‌گیرند و‌ای کاش ۵۰ درصد این شفافیت در سایر بنگاههای بخش عمومی از جمله بنیادهای تعاون و بنگاههای بانک‌ها اتفاق می‌افتاد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شفافیت و جهش تولید ارتباط بسیار تنگاتنگی با هم دارند و بعنوان دو بال همزمان برای پرواز در زمینه عملکرد در مدیریت محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ بعنوان جهش تولید، اظهار داشت: برنامه ریزی برای تحقق این امر مهم با حضور سازمان‌های وابسته و بنگاه‌ها در اوج تحریم و اوج کرونا در این مجموعه‌ها تکمیل شده و امروز بطور تقریبی جهش تولید در همه بنگاههای زیر مجموعه شستا و صندوق بازنشستگی اتفاق افتاده است.

میرزایی بیان کرد: جشنواره جهش تولید را در انتهای سال جاری یا ابتدای سال آینده با حضور شرکت‌های بزرگ زیر مجموعه برگزار خواهیم کرد و شرکت‌هایی را که جهش‌های بزرگی را در تولید محصول و بازسازی بخشی از خط تولید آسیب دیده داشتند معرفی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همه ما امانتدار بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، تامین اجتماعی و شستا هستیم و هم افزایی به بازگشت منافع به درون سازمان کمک می‌کند.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اصفهان از حیث تعداد پروژه‌های صندوق‌های بازنشستگی، عنوان سومین استان کشور را دارد، گفت: اصفهان پس از تهران و خوزستان بعنوان سومین استان دارای بیشترین شرکت وابسته به شستا از نظر تعداد و دارایی است.

به گفته وی شرکت‌های اصلی وابسته به شستا در اصفهان ۹ مورد هستند و مجموع این شرکت‌ها با احتساب بقیه شرکت‌هایی که دارای سهم اندکی از صندوق‌ها هستند و یا زیر مجموعه‌های سایر صنایع به هجده شرکت می‌رسند.

وی افزود: هیچکدم از این شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری برنامه ریزی شده توسط صندوق بازنشستگی کشوری و سرمایه‌گذاری مستقیم تامین اجتماعی ایجاد نشده است و در مرحله اول همه این شرکت‌ها بعنوان شرکت‌های واگذار شده از طرف دولت بوده و برخی از آن‌ها خریداری شده بودند.

میرزایی تاکید کرد: این شرکت‌ها در قالب تهاتر با دولت و دریافت برخی از مطالبات راه اندازی شده، اما سرمایه‌گذاری تکمیلی و توسعه‌ای در این شرکت‌ها بطور قطع محصول تلاش مدیران در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری بوده است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظام بنگاه داری بزرگ در اصفهان یک پدیده نهادینه شده و جا افتاده است که از پیشکسوتان نسل‌های گذشته صنعت در این استان انسانهای بزرگ، صنعتگر، متخصص و ملی با روحیه خیر جمعی زیادی بودند که در کنار فعالیت‌های صنعتی، بنگاههای خیریه هم داشته‌اند.

وی اظهار داشت: مسوولیت اجتماعی باید شفاف باشد و در هزینه‌ها دیده شود و نمی‌توان از محل سود برای مسوولیت اجتماعی هزینه کرد؛ بلکه سود مربوط به بازنشسته و سهامداران است، اما باید نظام نامه‌ای در این زمینه تدوین شود تا بنگاه‌ها بتوانند کمک‌های موثر خود را در زمینه مسوولیت‌های اجتماعی ارائه دهند./

اخبار مرتبط
ایران در سال ۹۹ روزگار متفاوتی را پشت سر گذاشت و روند حوادث به گونه‌ای غیرقابل‌پیش‌بینی پیش رفت؛ ویروس کرونا که البته تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داد، زندگی ایرانیان را هم با دشواری‌های فراوان روبه‌رو کرد، اما هجوم مردم به سمت بورس و راه‌یافتن اصطلاحات بازار سرمایه به زندگی روزمره مردم یکی از پدیده‌های سال ۹۹ در جامعه ایران بوده‌ است؛ در حالی که از ماه‌ها پیش ورق برگشت و نه‌تنها سودهای حاصل‌شده که حتی سرمایه مردم هم از بین رفت.
یکشنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۲
چندی پیش علی دهقان‌دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر دامنه نوسان توسط شورای عالی بورس خبر داد و گفت:مقرر شده تا دامنه نوسان خرید و فروش سهام از ۲۵ بهمن ماه از منفی دو تا مثبت ۶ درصد تغییر کند.
شنبه / ۲ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۲
مدیر عامل شرکت فرابورس ایران گفت: اکنون سه شرکت در مرحله عرضه اولیه هستند اما براساس پیش بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال شاهد عرضه اولیه حتمی دو شرکت در فرابورس خواهیم بود.
چهارشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۳
معاملات هفته گذشته چندان با روند امیدوار کننده همراه نبود ولی کارشناسان عقیده دارند بورس در هفته پیش‌رو در وضعیتی رو به رشد قرار خواهد گرفت.
شنبه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۲:۵۳
مذاکره شرکت سپرده گذاری مرکزی با بانک ها برای ارائه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت در جریان است و پیش بینی می شود قبل از پایان سال برخی بانک ها بتوانند این کارت های اعتباری را ارائه دهند؛بر این اساس هم افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند و هم افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند می توانند با طی مراحل قانونی با وثیقه کردن همان ۶۰ درصد سهامی که آزاد شده، کارت اعتباری دریافت کنند.
جمعه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۶
شرکت تولیدی و صنعتی درخشان تهران با نماد پدرخش اطلاعیه‌ای مبنی بر صدور مجوز افزایش سرمایه در سامانه کدال منتشر کرد. براساس این اطلاعیه تقاضای افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت تولیدی و صنعتی درخشان تهران در سازمان حسابرسی مورد بررسی قرار گرفت.
دوشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۶
با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد؛ اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک ها طی هفته پیش رو عملیاتی شود.
یکشنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۳
هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور روان سازی و تعدیل معاملات در بازار سرمایه، هشت بند را به تصویب رساند.
شنبه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۳
در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس تهران با افتی ۱٫۹ درصدی مواجه شده تا همچنان روند نزولی هفته گذشته خود را دنبال کند؛ در حالی که شب گذشته خبرهایی در خصوص حمایت از بازار سهام به گوش رسیده بود.
شنبه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۴
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید