چهارشنبه / ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۸:۰۶
کد خبر: 385
گزارشگر: 2
۹۷۰
۲
۰
۰
محمد طحان پور،رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی

سال آینده بلا‌استثنا افزایش قیمت خواهیم داشت!

عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی گفت: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر خود درباره گران تر شدن لوازم خانگی در سال آینده، بازار را بهم ریخت، مردم را نگران کرد و با این وجود، شرایط لازم برای ریاست اتحادیه را ندارد.

حسن پور: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر شرایط ریاست اتحادیه را از دست داد
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی دو روز پیش در اظهارات جنجالی گفته بود، "سال آینده بلا‌استثنا افزایش قیمت خواهیم داشت، شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آنها می‌گویم منتظر نباشند و کالاهایشان را در بازار بخرند."
این اظهارات روز گذشته با واکنش تند نمایندگان مجلس مواجه شد و نمایندگان ضمن التهاب آفرین خواندن این سخنان خواستار برخورد قانونی با این موضوع شدند.
در همین باره علی لاریجانی رئیس مجلس هم در پاسخ به اعتراض نمایندگان به اظهارات رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: مصاحبه‌ای که رئیس اتحادیه راجع به لوازم خانگی کرده، قطعاً خلاف است.
وی با بیان اینکه "از آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستم که این موضوع را پیگیری کنند"، افزود: این‌که گفته شود 40 درصد به قیمت لوازم خانگی اضافه می‌شود، حتماً خلاف است. چرا رئیس اتحادیه لوازم خانگی چنین اظهاراتی داشته و ایجاد نابسامانی و التهاب کرده است؟Ettehadiyeye Lavazeme Khanegiرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم در این باره گفت: نگرانی در مورد تولید لوازم خانگی وجود ندارد و صادرات لوازم خانگی امسال و سال آینده تقویت خواهد شد، بنابراین اظهارنظر واحد صنفی غیرکارشناسی بوده و مجلس پیگیری می‌کند که مشکلات صنف لوازم خانگی برطرف شود.
پورابراهیمی افزود: گویا ایشان اعلام کرده بودند که قیمت لوازم خانگی در سال 98، 40 درصد افزایش خواهد یافت لذا بررسی این موضوع از سوی ریاست مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
در همین باره غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفانه برخی روسای اتحادیه های اصناف به ویژه در تهران به جای اینکه آرامش ایجاد کنند، التهاب آفرینی می کنند و با انجام برخی مصاحبه ها، خطایی را مرتکب می شوند که بخشودنی نیست.
وی افزود: اظهارات اخیر آقای طحان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی که گفته بود، "مردم فکر نکنند قرار است سال بعد اتفاقی بی افتد، سال آینده حتماً اجناس گران خواهد شد و مردم امسال خریدشان را انجام دهند"، موجب بروز التهاب در بازار شده و مردم را نگران کرده است.
عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور با بیان اینکه خوشبختانه رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته به این موضوع ورود کرده و و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را مامور رسیدگی به این اظهارات خلاف واقع کرده اند، گفت: پس از اظهارات التهاب آفرین رئیس اتحادیه لوازم خانگی، در برخی از بازارهای کشور حتی از تهران تماس می گیرند که هر چه لوازم خانگی دارید ما می خریم.
حسن پور تاکید کرد: به عنوان عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی از رئیس کمیسیون نظارت و رئیس سازمان صنعت استان تهران می خواهیم موضوع سخنان رئیس اتحادیه را در جلسه ای فوق العاده بررسی کنند و به دلیل اینکه وی با این اظهارات بازار را بهم ریخت، بنابراین شرایط ریاست بر اتحادیه را از دست داد، موضوع تغییر وی را در دستور کار قرار دهند.
وی با بیان اینکه وقتی رئیس اتحادیه که باید خودش بر بازار نظارت کند و بازوی نظارتی دولت باشد، از گرانی دم می زند، دیگر شرایط ریاست بر اتحادیه را ندارد، افزود: قیمت لوازم خانگی در سال جاری به اندازه ای افزایش پیدا کرده که بیش از این نمی توان در باب گرانی به مردم فشار آورد.
رئیس سازمان بسیج اصناف افزود: به نظر می رسد اطلاع رسانی در اتاق اصناف هم باید نظام مندتر شود، اتاق اصناف باید در این زمینه پاسخ گو باشد و نظارت بیشتری بری روسای اتحادیه های صنفی داشته باشد.

آج
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
0
0
0

حالا یک نفر یک سخن واقعی را اعلام کرده می شود جلو موج ایستاد نمی شود جلو موج را گرفت نمایندگان اگر راست می گویند وضعیت اکنون را از دولت بخواهند درست کند اگر میشود!؟

مدیر سایت
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
0
0
0

سپاس از اظهار نظر شما.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید