صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۵
کد خبر: 3941
گزارشگر: 213
۲۳۴۳
۱
۰
۱۲
یادداشت

حذف ترقه های چهارشنبه سوری/صد درصد تضمینی!

حذف ترقه های چهارشنبه سوری/صد درصد تضمینی!
کوتاه ترین ، به صرفه ترین و در عین حال مؤثرترین روش برای کنترل حوادث چهارشنبه سوری این است که کنترل مواد اولیه ساخت ترقه های پرخطر شامل اکلیل سرنج ، مواد آتشزا، فتیله و... را به مسئول "نظارت بر بازار روغن" بسپاریم ، خواهیم دید که به طرفة العینی طول نخواهد کشید که بساط ترقه‌ در سراسر بازار برچیده می‌شود و به دنبال آن، شهر از ترقه های پرخطر در امان خواهد ماند.

کوتاه ترین ، به صرفه ترین و در عین حال مؤثرترین روش برای کنترل حوادث چهارشنبه سوری این است که مواد اولیه ساخت ترقه های پرخطر شامل اکلیل سرنج ، مواد آتشزا، فتیله و... را به مسئول "نظارت بر بازار روغن" بسپاریم ، خواهیم دید که  به طرفة العینی طول نخواهد کشید که بساط ترقه‌ در سراسر بازار برچیده می‌شود و به دنبال آن، شهر از ترقه های پرخطر در امان خواهد ماند.

حذف ترقه های چهارشنبه سوری/صد درصد تضمینی!

و یا مسئولان در روش دیگری می‌توانند مواد اولیه ترقه را در "سبد بورس" به ثبت رسانیده و بدین طریق دریای ترقه های پرخطر را خشک نمایند ؛ هرچند که این روش در مقایسه با روش نخست، زمان بیشتری خواهد برد لکن تضمینی است.

از دیگر روش‌های تضمینی برای حذف ترقه‌های پرخطر ، اختصاص ارز دولتی به واردات این چنین محصولات است تا در کوتاه ترین زمان، شاهد کُن فیکون شدن بازار ترقه های بمبی و کمیاب گشتن مواد اولیه باشیم.

نگارنده متن فوق بعنوان آخرین راهکار پیشنهاد می‌دهد که مسئولان محترم هدف را به برگزاری هرچه شلوغ‌تر و خطرناک‌تر این آیین قرار دهند تا طبق روال همیشگی برنامه‌ریزی های ضعیفشان نتیجه‌ی عکس دهد و بساط این مراسم های پرخطر "کلهم اجمعین" لغو و همچنین برچیده شوند./

نویسنده: سیدمحمد شاهزاده صفوی 

اخبار مرتبط
سلامتی، عبارتی است نام‌آشنا که در گذشته در پاسخ به پرسش "چه خبر" بکار می رفت؛ حال می خواست آن فرد سلامت باشد و یا بیمار ، پولدار باشد و یا فقیر ، خوشحال باشد و یا اندوهگین! به هر روی آن شخص با گفتن عبارت "سلامتی" موجی از انرژی مثبت را به سمت و سوی پرسشگر القا می‌کرد،اما این روزها است اگر از شخصی بپرسیم چه خبر؟ شاید پاسخ هایی متفاوت تر از گذشته بشنویم.
شنبه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۵
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ندا برازنده
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
5
0
1

واقعا مطلب بینظیر و عالی و بجایی بود


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید