صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۷
کد خبر: 3979
گزارشگر: 213
۳۴۳
۰
۰
۷
فعالان جنسیتی گفته های کارگردان تئاتر را محکوم کردند

سخنان «نفرت‌ برانگیز» قطب‌الدین صادقی علیه اقلیت های جنسی

در پی سخنان قطب‌الدین صادقی،‌ کارگردان تئاتر، علیه همجنسگرایان و به بهانه حمایت از حصارکشی محوطه تئاتر شهر تهران، جمعی از فعالان حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی این «نفرت‌پراکنی» را محکوم کردند.
در پی سخنان قطب‌الدین صادقی،‌ کارگردان تئاتر، علیه همجنسگرایان و به بهانه حمایت از حصارکشی محوطه تئاتر شهر تهران، جمعی از فعالان حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی این «نفرت‌پراکنی» را محکوم کردند.

ده‌ها نفر از کنشگران حامی حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی (کوئیر) با صدور بیانیه‌ای که تاکنون توسط بیش از ۴۰۰ نفر از شهروندان امضا شده، اعلام کردند سخنان اخیر قطب‌الدین صادقی درباره حضور همجنسگراها در محوطه تئاتر شهر «ادامه سیاست جرم‌انگاری حیات همجنسگرایی» است.

آن‌ها نوشته‌اند «پتک را بر سر این بخش از جامعه کوبیدن و تقاضای طرد او امن‌ترین سیاست ممکن در فضای تبعیض و نابرابری است.» صادقی روز ۱۸ مهرماه در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر،‌ گفته بود: «محیط پیرامون تئاتر شهر مکانی برای حضور اراذل و اوباش، خلاف‌کاران و دگرباش‌ها شده است که قداست فرهنگی این مجموعه را رعایت نمی‌کنند.»

این کارگردان و نمایشنامه‌نویس بر همین اساس خواستار حصارکشی اطراف مجموعه تئاتر شهر شده بود. اکنون کنشگران حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی در بیانیه خود رویکرد او را «ضد انسانی» خوانده و از جامعه هنرمندان، فعالان مدنی،‌ سیاسی و رسانه‌ای خواسته‌اند در برابر آن سکوت نکنند.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: «این یعنی سیاست دیگرسازی،‌ سیاست شبه‌فاشیستی که می‌گوید.. من مشکلی دارم و برای حل آن مشکل دنبال گناهکار می‌گردم. گناه‌کار چه کسی است؟ آنکه به او انگ اراذل و اوباش، خلاف‌کار و ناامن‌کننده فضای جامعه را زده است،‌ گناه‌کار از نظر آن‌ها جامعه کوئیر است...»

امضاکنندگان به «داغ ننگ» علیه دگرباش‌های جنسی و جنسیتی اشاره کرده و نوشته‌اند «تابو و داغ ننگ‌هایی که قرار است هر مساله و مشکلی را،‌ از ویروس کرونا تا واکسن کرونا تا فضای ناامن شهری، به جامعه ال‌جی‌بی‌تی ربط دهد.»  در ایران همجنس‌گرایی را به رسمیت نمی‌شناسد./
اخبار مرتبط
حضور زنان در میدان انتخابات نه از جهت جنسیت؛ بلکه بایست از منظر انسانیت مورد استقبال همگان قرار گیرد ، استقبالی برای انتخاب شوندگان و همچنین انتخاب کنندگان چرا که امروزه در جامعه‌‌ی جهانی، دیگر موضوع جنسیت مطرح نبوده و هر انسانی می‌تواند هر تخصص و یا حتی شغلی را که بخواهد با اختیار کامل برگزیند.
دوشنبه / ۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۸
پژو ۲۰۸ که بهترین خودروی شهری منتخب زنان شده، سال گذشته هم خودروی سال اروپا معرفی شده بود.
پنج شنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۰:۴۴
اپلیکیشن پشتیبانی اضطراری از زنان (KADES) که توسط وزارت کشور ترکیه برای حمایت و یاری‌رسانی به بانوان در برابر هرگونه خشونت، خطر و تهدید در سال 2018 راه اندازی شده‌است، اکنون به شش زبان ترکی، انگلیسی، فارسی، عربی، فرانسوی و روسی خدمات ارائه می‌کند.
سه شنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۳
فقر زنان یکی از مسائل مهم در دنیای امروز است. فقر زاییده‌ی مناسبات اجتماعی نابرابر است که به توزیع نابرابر منابع، حق و حقوق و مسئولیت اجتماعی می‌انجامد. مناسبات اجتماعی دربرگیرنده‌ی منابعی است که در جامعه وجود دارد و فقرا به ویژه زنان فقیر غالبا از دسترسی به منابع یا مالکیت آن محروم‌اند و به ناچار وابسته به مناسباتی می‌شوند که ایشان را تحت سرپرستی و نیازمند حمایت نگه می‌دارد.
دوشنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۳:۴۲
همچنانکه که اظهارات برخی مقام‌های دولت و همچنین جامعه‌شناسان ایران حاکی از افزایش خشونت خانگی و خودکشی‌ میان زنان و کودکان است و رییس سازمان امور اجتماعی گفته است در حوزه خشونت خانگی از سال ۹۰ تا ۹۸ افزایش مشاهده می‌کنیم و ۲۴ درصد معاینات، موارد خشونت خانگی افزایش داشته است، معصومه ابتکار این موضوع را رد کرده و گفته است آمار در ایران بالا نیست.
دوشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۵
دون ژوان فردی است که قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق و عشق ورزیدن به شریک جنسی خود نیست و یکی از مهمترین اختلالات شخصیت که منجر به دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در مردان می شود اختلال شخصیت خودشیفته (narcissistic) است.
دوشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۳
خشونت علیه زنان دارای معلولیت به ندرت گزارش می‌شود و هنگامی هم که گزارش می‌شوند، موانع متعددی اجرای عدالت را تهدید می‌کند؛ همچنین به نظر می‌رسد مسئولان اجرای قانون، ابزار و تجهیزات لازم برای مقابله با خشونت علیه این زنان را ندارند.
دوشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۹ / ۰۲:۰۸
نه فقط ما؛ که باقی مردم جهان هم درباره‌ی هیچ کشوری کمتر از کره شمالی نمی‌دانند و سرزمینی که مدت‌هاست انگار حساب خودش را از جهان جدا کرده و چنان محصور است و دیکتاتوری سرسختی دارد که حتا به زحمت می‌توانیم تصور کنیم به دور از چهار تصویر کلیشه از میدان‌های اصلی پیونگ‌یانگ که بزک و دوزک شده‌اند، این سرزمین واقعا چه شکل و شمایلی دارد و به همان میزان از زندگی مردم عادی و زنان کره شمالی هم بسیار اندک می‌دانیم.
پنج شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۵
برخی زنان ایرانی تبار آمریکایی که به دلایلی به دلیل مهاجرت خود یا خانواده شان هم اکنون در آمریکا زندگی می کنند، نقش های کلیدی و تعیین کننده ای در برخی کرسی های سیاسی اجتماعی ایالات متحده ایفا کرده اند.
سه شنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۶
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید