صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۷
کد خبر: 42
گزارشگر: 1
۳۳۴
۰
۰
۰

خاطرات انیمیشن های قدیمی زنده می شود

بسیاری از فیلم های مهم دیزنی مثل مولان، شیرشاه و علاء‌الدین در دوران رنسانس مشهور کمپانی که در سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نسلی از مخاطبان را با ترانه ها و شخصیت های آن تا به امروز شیفته کرد، ساخته شدند و امروز مشاهده می کنیم کمتر از سه دهه بعد روسای کمپانی به ساخت نسخه بازسازی شده این آثار ترغیب شده اند.
روسای کمپانی دیزنی به سمت ساخت نسخه های جدیدی از انیمیشن های خاطره انگیز خود در قالب لایواکشن رفته اند.
بسیاری از فیلم های مهم دیزنی مثل مولان، شیرشاه و علاء‌الدین در دوران رنسانس مشهور کمپانی که در سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نسلی از مخاطبان را با ترانه ها و شخصیت های آن تا به امروز شیفته کرد، ساخته شدند و امروز مشاهده می کنیم کمتر از سه دهه بعد روسای کمپانی به ساخت نسخه بازسازی شده این آثار ترغیب شده اند.
دامبو (۲۹ مارس ۲۰۱۹)
تیم برتون بازسازی لایواکشن «دامبو» را برای دیزنی کارگردانی می کند. 
علاء‌الدین (۲۴ می ۲۰۱۹)
فیلم لایواکشن علاء‌الدین بازسازی انیمیشن ۱۹۹۲ کمپانی دیزنی است که جوایز اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه را برای آلن منکن به دست آورد. این اثر به کارگردانی گای ریچی ۲۴ می ۲۰۱۹ به نمایش در خواهد آمد. 
شیرشاه  (۱۹ ژولای ۲۰۱۹)
سیمبا، نالا و موفاسا شخصیت های دوست داشتنی در نسخه لایواکشن/سی‌جی‌آی «شیرشاه» برخواهند گشت. بازسازی این انیمیشن محصول ۱۹۹۴ که از بزرگترین انیمیشن های ساخته شده در زمان خود بود توسط جان فاورو کارگردان «کتاب جنگل» با حضور ستارگان مطرحی چون بیانسه، دونالد گلاور، چویتل اجیوفور و جان اولیور ساخته می شود. این فیلم لایواکشن ۱۹ ژولای ۲۰۱۹ به سینماهای دنیا راه می یابد. از نکات جالب فیلم حضور جیمز ارل جونز صداپیشه شخصیت موفاسا در نسخه اصلی است که بار دیگر برای این نقش انتخاب شده است.  
مولان (۲۱ مارس ۲۰۲۰)
مولان داستان یک زن چینی است که خودش را در پوشش یک مرد برای مبارزه به جای پدرش در خلال جنگ جا می زند. این اثر ۲۱ مارس  ۲۰۲۰ به سینماها برمی گردد. 
نیکی کارو کارگردان فیلم نیز بر جنبه رزمی بودن این اثر تاکید کرده و گفته است که بر خلاف نسخه سال۱۹۹۸ شاهد یک فیلم موزیکال نخواهیم بود. بلکه باید منتظر یک فیلم حماسی رزمی باشیم.
مالیفیسنت ۲ (۲۹ می ۲۰۲۰)
چهار سال پس از آن که «مالیفیسنت» ۷۵۸ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی بدست آورد، آنجلینا جولی و ال فانینگ برای قسمت دوم آن برمی گردند. میشل فایفر، چویتل اجیوفور، اد اسکرین، جونو تمپل  و هریس دیکینسون از دیگر بازیگران فیلم هستند.
 
 
کروئلا (۱۰۱ سگ خالدار)
شخصیت بدذات کروئلا دویل موضوع اصلی این فیلم لایواکشن است. بنا به گزارش هالیوود ریپورتر، اما استون بازیگر اسکاری در حال مذاکره برای بازی در نقش کروئلا دویل است. 
پیترپن
دیزنی درحال توسعه یک فیلم لایواکشن در مورد پیتر پن، شناخته شده ترین کاراکتر جی ام بری به کارگردانی و نویسندگی دیوید لووری است. به گزارش انترتینمنت ویکلی، شخصیت پیتر پن در طول این سال ها در چندین فیلم لایو اکشن شامل «هوک» (۱۹۹۱)، «پیترپن» (۲۰۰۳) و «درجستجوی ناکجاآباد» (۲۰۰۴) دیده شده است.
تینک
بنا به گزارش ها، ریس ویترسپون نقش دختر دوست داشتنی که دلباخته پیتر پن می شود بازی می کند. همچنین قرار است ویکتوریا استروس که به صورت مشترک فیلمنامه انیمیشن «در جستجوی دوری» را نوشته است فیلمنامه این لایواکشن دیزنی را بنویسد.
شمشیر در سنگ
برایان کاگمن یکی از نویسندگان و تهیه کنندگان سریال «بازی تاج و تخت» فیلمنامه لایو اکشن بازسازی «شمشیر در سنگ» محصول ۱۹۶۳ کمپانی دیزنی را به رشته تحریر در خواهد آورد. «شمشیر در سنگ» داستان شاه آرتور جوان را روایت می کند. 
پینوکیو
پینوکیو عروسک چوبی ای که در آرزوی تبدیل شدن به یک پسر واقعی است ممکن است شانس این را داشته باشد که در اقتباس آزاد دیزنی از این داستان اخلاقی به یک پسر واقعی مبدل شود. پیتر هدج نویسنده این پروژه خواهد بود و  اخیرا نیز اعلام شده پل کینگ که تجربه ساخت فیلم های «پدینگتون» را در کارنامه دارد کارگردانی این پروژه را بر عهده می گیرد.
گل قرمزی (سفید برفی)
دیزنی تصمیم دارد در این فیلم لایواکشن، جزییات داستان گل قرمزی، خواهر سفید برفی را مورد بازبینی قرار دهد. شاهزاده رویایی (سیندرلا)
شاهزاده رویایی قصه های پریان در فیلم لایواکشن آتی کمپانی دیزنی زنده می شود. با این حال مشخص نیست که طرح داستان با محوریت سفید برفی است یا سیندرلا، چون شخصیت شاهزاده رویایی خوش سیمای هر دوی این آثار نام مشترکی دارند.
 
https://www.asianews.ir/u/1yR
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید