صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۳
کد خبر: 4365
گزارشگر: 213
۳۷۶
۰
۰
۶
برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا

جزییات «سفر به استان ها» در تعطیلات عید فطر

برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه وزارت کشور سفر در تمام جاده‌های ایران از ساعت ۱۴ امروز (سه‌شنبه) تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت محدود می‌شود و مسافران در تعطیلات ‌عید فطر جریمه خواهند شد.
از امروز و در آستانه تعطیلات عید فطر، سفر، محدود و رانندگان برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار تومان اعمال قانون می‌شوند.

برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه وزارت کشور سفر در تمام جاده‌های ایران از ساعت ۱۴ امروز (سه‌شنبه) تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت محدود می‌شود و مسافران در تعطیلات ‌عید فطر جریمه خواهند شد.

براساس اعلام وزیر بهداشت این بار نه‌تنها ویروس جهش‌یافته انگلیسی که‌ ویروس‌های دیگری هم در برخی استان‌ها سلامت جامعه را تهدید می‌کنند؛ کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی که احتمال سرکشی آن در پایان تعطیلات پیش رو وجود خواهد داشت. بر این اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت و جریمه سفر از امروز تا ابتدای هفته آینده با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا اجرا خواهد شد و بخش زیادی از دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف در جاده‌های استان بارگذاری شده‌اند.

همچنین نیروهای راهور با استقرار در جاده‌ها و مبادی ورودی و خروجی شهرها رانندگان را از سفر و ورود به شهرها منع خواهند کرد و درصورت عدم‌تمکین به مقررات و اصرار، سفری گران را برایشان رقم خواهند زد. جریمه تردد در جاده‌های استان طی ۵ روز آینده برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان، برای ورود به شهرهای گروه نارنجی و زرد ۵۰۰هزار تومان و تردد شبانه ۲۰۰هزار تومان خواهد بود.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه تمام شهرهای کشور فارغ از رنگ‌بندی شامل این طرح هستند، عنوان کرد: از مردم انتظار می‌رود در هیچ شرایطی سفر نکنند تا بتوانیم گامی برای مهار موج چهارم کرونا در کشور برداریم. سرهنگ هادی امیدوار افزود: برنامه‌ریزی‌ها طوری است که هم در ورودی و هم خروجی شهر اعمال قانون صورت خواهد گرفت.

همکاران ما هم در مبادی شهرها مستقر هستند و سعی می‌کنیم از شروع سفر جلوگیری کنیم و سفری شکل نگیرد. این مسئول با تأکید بر اینکه سامانه‌ها چند برابر دفعات قبل بارگذاری شده‌اند و سفرها باید به حداقل ممکن برسد، بیان کرد: البته درگیری با رانندگان وجود نخواهد داشت و تنها توصیه ما جلوگیری از سفر است. در این‌باره هم جریمه‌های سنگین پیش‌بینی شده است و با فعال شدن سامانه‌های نظارتی در جاده‌های استان هزینه سفر برای رانندگان در تعطیلات پیش به واسطه جریمه‌ها بسیار گران خواهد بود.

امیدوار درباره شرایط ضروری و اصرار رانندگان به انجام سفر هم گفت: هر ۲۴ساعت یک‌بار جریمه برای پلاک به وسیله سامانه‌ها انجام می‌شود. اما در مقاطعی که همکاران ما مستقر هستند سیاست کلی بر محدودیت و عدم‌ورود است. در بیش از ۱۹۰۰نقطه، همکاران ما مستقر می‌شوند و بیش از ۷۰۰سامانه زیر بار ترافیکی است. تمام ظرفیت ما به‌کار گرفته شده تا محدودیت سفر در سراسر کشور و در بین تمامی شهرها به درستی اجرا شود.

رئیس اداره آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت:‌ اجازه هیچ ترددی داده نمی‌شود و درصورت تردد هم جریمه‌های قانونی اعمال خواهد شد. به‌گفته سرهنگ افشین مهر‌آفرین، نظارت بر تردد رانندگان هم محسوس و هم نامحسوس انجام خواهد شد و بیشترین نظار‌ت‌ها به‌صورت نامحسوس و اعمال جریمه است.
سرهنگ سجاد نامور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی خراسان شمالی هم با تأکید بر اینکه پلیس استان با توجه به بسته بودن جاده‌ها به مناسبت عید سعید فطر در ۱۷ نقطه از محورهای استان مستقر می‌شود و ورود و خروج خودروها را کنترل می‌کند، گفت: بیش از ۳۰۰‌ نیروی پلیس در طول ۲۴ ساعت به‌کار گرفته می‌شوند و ورودی و خروجی‌های شهرستان‌ها را کنترل خواهند کرد.

سرهنگ حسین میش‌مست، رئیس پلیس راه خراسان‌رضوی هم با اشاره به جریمه ۲۰۲ دستگاه خودرو در جاده‌های استان، عنوان کرد: این تعداد خودرو پیش از آغاز طرح محدودیت کشوری در راستای اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی جریمه شدند و با توجه به اینکه دیروز شهری با وضعیت قرمز در استان نداشتیم این خودروها جریمه ۵ میلیون ریالی شدند.رئیس پلیس راه ایلام از ثبت تخلف تردد غیرضرور خودروها در جاده برون شهری توسط دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف خبر داد و گفت: دوربین‌های هوشمند از امروز فعال و خودروهایی که تردد غیرمجاز در محورهای برون شهری داشته باشند به‌صورت اتوماتیک‌وار جریمه می‌شوند. سرهنگ رضا همتی‌زاده تأکید کرد: با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان، این پلیس در راستای صیانت و سلامت شهروندان از کلیه ابزارها برای قطع زنجیره ویروس استفاده می‌کند.

محمد علی محمدی، فرماندار همدان هم با بیان اینکه تردد در روزهای منتهی به عید فطر با پلاک غیر‌بومی در همه شهرهای قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است، گفت: در روزهای گفته‌شده هیچ مجوز ترددی برای خودروها صادر نمی‌شود و سامانه صدور مجوز ترددهای ضروری غیرفعال خواهد بود. برای برخی از شهروندان همدانی که خودرو با پلاک غیربومی دارند، تردد ممنوع و مشمول جریمه خواهد شد.

به‌گفته رئیس پلیس راه مازندران هم تمام مجوزهای صادر شده برای سفرها باطل خواهد شد. سرهنگ علیرضا قدمی گفت: شناسنامه و سایر مدارک هویتی دیگر به‌عنوان مجوز ورود به مازندران مورد تأیید نیست. وی تأکید کرد: علاوه بر مبادی ورودی اصلی مازندران، همکاران ما در ۵۷ نقطه ورودی شهرهای استان نیز مستقر هستند و رفت‌وآمدها با اجرای ممنوعیت‌ها پایش می‌شود.

محمود قاسم‌نژاد، جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای گیلان هم با بیان اینکه پلیس در مبادی ورودی استان حضور دارد و با خاطیان برخورد خواهد شد، اظهار کرد: قطعاً در این ایام از ورود مسافران و تورهای گردشگری به استان ممانعت به عمل خواهد آمد و افرادی که بخواهند این ممنوعیت‌ها را نادیده بگیرند و از مبادی فرعی وارد استان شوند مشمول جریمه می‌شوند.
محمود قاسم‌نژاد، جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونای گیلان هم از مسدود شدن تمامی سواحل و تفرجگاه‌های برون‌شهری استان در پایان هفته خبر داد و گفت: در ورودی‌های استان، پلیس مستقر خواهد شد و از ورود مسافرین به استان حتی در شهرهای زرد هم جلوگیری می‌کند./
اخبار مرتبط
براساس سندی که محققان آمریکایی به آن دست یافته‌اند، دانشمندان چینی در ۶ سال گذشته خود را برای جنگ جهانی سوم با سلاح‌های بیولوژیکی و ژنتیکی از جمله ویروس کرونا آماده کرده‌اند؛ در حالی که این بمب خبری که وزارت خارجه آمریکا هم به آن دسترسی یافته، اصرار دارد که این سلاح‌ها در حقیقت «سلاح اصلی برای پیروزی» در چنین نبردهایی خواهند بود؛ پکن در ابتدا سعی کرد با مجازات پزشکانی که ویروس را کشف کرده‌اند، انتشار این ویروس را لاپوشانی کرده و منکر آن شود که ممکن است از فردی به فرد دیگر منتقل شود.
دوشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۸:۳۴
اولین و مهم ترین سوالی که در خصوص آئین تشریفاتی در چنین موقعیت هایی که به اصطلاح پاندمیک (یا بیماری عمومی) نام دارند ، مطرح می شوند این است که ، آیا الزامی به رعایت اصول تشریفاتی در دوره بیماری های همه گیر وجود دارد ؟ جواب مثبت است، اصول تشریفاتی در تمامی شرایط حتی شرایط بحرانی چون پاندمیک بیماریهایی چون کرونا با تغییراتی، لازم الاجرا است.
یکشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۳:۴۳
جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان گیلان گفت: سفر به گیلان در تعطیلات عید فطر ممنوع بوده و با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.
یکشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۳
تزریق واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت از اسفند سال گذشته آغاز شد و این واکسیناسیون بر اساس ردیف شغلی و سنی در ایران صورت می گیرد.
جمعه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۳:۱۰
جمعی از پزشکان معتقدند هنوز نتیجه مطالعات بالینی واکسن‌های ایرانی مشخص نیست؛ در حالی که به اعتقاد برخی کارشناسان صدور مجوز واردات واکسن گران و نایاب کرونا برای شرکت های بخش خصوصی، حکایت‌های کهنه ای را درباره رانت‌خواری از کنار واردات دارو را فعال خواهد کرد.
سه شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۲:۲۳
واکسن‌های موجود کرونا در حال حاضر برای افراد زیر ۱۸ سال، در دوره بارداری و شیردهی، سابقه واکنش‌های حساسیتی شدید و وجود هر گونه بیماری حاد با تب یا بدون تب ممنوعیت مصرف وجود دارد.
سه شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۳
شیوع ویروس کرونا به متأثر شدن شدید تقاضای کل و عرضه کل در اقتصاد ایران منجر شده است؛ به صورتی که در بخش تقاضا مصرف خانوار به علت کاهش درآمد، عدم تمایل برای خرید، افزایش پس‌انداز به دلیل نا اطمینانی از آینده و کاهش صادرات؛ به دلیل ملاحظات تحریمی و بهداشتی کشورهای طرف تجاری به‌شدت کاهش پیدا کرده است.
سه شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۸:۰۰
حمید حسینی، عضو هیات رییسه اتاق ایران و عراق، درباره خرید واکسن کرونا با بخشی از پول‌های مسدودشده تهران در بغداد، گفت: توافق شده که از محل مطالبات صادرات برق و گاز به عراق، واکسن استرازنکا و اسپوتنیک خریداری شود؛ این در حالی است که حتی با تلاش های رییس بانک مرکزی در اواخر سال گذشته، وضعیت پول های بلوکه شده ایران در عراق، کره جنوبی و کشورهای دیگر هنوز نامشخص است.
یکشنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۵
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید