صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۱
کد خبر: 4513
گزارشگر: 213
۵۴۷
۰
۰
۸
برپایی نمایشگاه مد و لباس در استان

پوستر رویداد «مد و لباس» در یزد رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر «رویداد مد و لباس» در یزد با حضور فرماندار یزد و مدیر کل دفتر امور بانوان و اعضای استانداری یزد برگزار شد.

کارگروه مد و لباس استان یزد به منظور ترغیب و تشویق عموم مردم برای بهره‌وری از الگوهای ایرانی اسلامی و طراحی و دوخت نمونه‌های جدید چادر و مقنعه نماز و جانماز، با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اقدام به برگزاری دومین رویداد مجازی مد و لباس با موضوع «نماز و عفاف و حجاب» می‌کند.

«مجید جوادیان زاده» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در مراسم رونمایی از پوستر رویداد مد و لباس یزد که امروز با حضور «سید محمد رستگاری» فرماندار یزد و «اعظم کاظمی» مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به حوزه مد و لباس به عنوان یکی از صنایع فرهنگی، گفت: متاسفانه در حال حاضر بخش قابل توجهی از ارز کشورمان صرف واردات مد و لباس می‌شود در حالی که با استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم استقلال فرهنی کشورمان در این حوزه را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اقدامات موثر کارگروه مد و لباس یزد با توجه به پتانسیل‌های والای نساجی و ذائقه‌های فرهنگی موجود در استان، از فعالیت ۳۰ خانه مد ثبت شده در یزد خبر داد و افزود: امسال دومین رویداد مجازی مد و لباس با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با موضوع «نماز و عفاف و حجاب» به صورت مجازی برگزار می‌شود.

جوادیان ابراز امیدواری کرد که هنرمندان استان و فعالان حوزه مد و لباس، ایده‌های خود را به این رویداد ارائه کنند تا بیش از پیش ظرفیت‌های استان به نمایش درامده و مورد بهره ‌برداری قرار گیرد.

این رویداد فرهنگی از کلیه هنرمندان و طراحان حوزه مد و لباس استان دعوت کرده تا ۱۰ تصویر از چادر نماز، مقنعه و جانمازهای طراحی و دوخته شده خود را با ذکر مشخصات کامل تولیدکننده و حداکثر تا پایان روز ۲۰ خرداد ماه جاری به دایرکت @roydadhaye_honari_yazd ارسال کنند با این توضیح که تصاویر چادر و مقنعه باید از سه وجه روبرو، پشت و پهلو تهیه شود.

بهترین تصاویر ارسالی پس از داوری در صفحه اینستاگرام ذکر شده به مدت یک هفته به نمایش گذاشته می‌شود تا تصاویری که در صفحه اینستاگرام ذکر شده بیشترین تایید را از مخاطبان داشته باشد به نحو شایسته‌ای تقدیر شود.

زمان برگزاری تجلیل از برگزیدگان متعاقبا اعلام خواهد شد و جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان نیز شامل رتبه اول؛ لوح تقدیر به همراه تندیس جشنواره و مبلغ یک میلیون تومان وجه نقد، رتبه دوم؛ لوح تقدیر به همراه تندیس جشنواره و مبلغ هفتصد هزار تومان وجه نقد و برای رتبه سوم نیز لوح تقدیر به همراه تندیس جشنواره و مبلغ پانصد هزار تومان وجه نقد خواهد بود./


سید محمدجواد عرفانفر
اخبار مرتبط
رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه نمی توان عدالت را فدای برخی از مسائل کرد گفت: پرهیز از محافظه کاری در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد؛ چرا که هیچ مصلحت و ملاحظه ای بالاتر از اجرای عدالت نیست.
دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۱:۱۲
مهجور ماندن صنایع دستی ایران در داخل کشور با وجود شهرت جهانی آنها، یکی از موضوعات مورد اشاره در نخستین نشست شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی در میبد استان یزد بود.
شنبه / ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۴
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، گفت: برخی از تفاوت های فرهنگی و اختلاط های قومی در مهاجر پذیری شهرستان، تبعات اجتماعی و مشکلات فرهنگی را ایجاد کرده است.
پنج شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۹
رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار با مجموعه روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد، گفت: شناخت و درک متقابل با دریافت ها و ارتباطات دو سویه به منظور دستیابی به اهداف سازمانی از اصول اساسی مدیریت است که روابط عمومی ها از عوامل مؤثر در تحقق این امر مهم هستند.
چهارشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۱
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: ایجاد اشتغال باید برای خانواده های زندانیان به گونه ای صورت بگیرد که به صورت مستمر و دائمی باشد تا به مرور زمان آسیب پذیری این خانواده ها کاهش یابد.
دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۳:۰۹
رضا طلایی پور، عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: آموزش در تمامی بخش های مرتبط با صنعت ساختمان در رشته برق امری ضروری است و اقدامات خوبی از سوی سازمان در این زمینه شروع شده که در سال جاری تکمیل می شود.
دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۱:۱۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: گرچه شیوع ویروس کرونا ، اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ چراغ فعالیت‌ های فرهنگی و هنری استان را کم رنگ کرد ولی نتوانست آن را کاملا خاموش کند.
جمعه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۱:۲۰
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به برگزاری 40 برنامه محرومیت زدایی در کنار برگزاری کنگره شهدا گفت: رویکرد برگزاری کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد گفتمان سازی و محرومیت زدایی است که امید به تحقق آن داریم.
پنج شنبه / ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۳
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید