صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۸
کد خبر: 4586
گزارشگر: 213
۳۷۰
۰
۰
۱۱
سومین آتش‌سوزی در تاسیسات

«انفجار» مشکوک در کارخانه فولاد زرند

«انفجار» مشکوک در کارخانه فولاد زرند
گزارش‌ها حاکی است یک آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داده است و این آتش‌سوزی با صدای انفجار تقریبا شدیدی همراه بوده است.
به گزارش‌ آسیانیوز،  یک آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داده است. این آتش‌سوزی با صدای انفجار تقریبا شدیدی همراه بوده است.ساعاتی پس از انتشار این خبر در ساعات اولیه بامداد یک‌شنبه،‌علی صادق‌زاده٬ فرماندار زرند با تاکید بر این که آتش‌سوزی خسارت جانی نداشته از مهار آتش خبر داد.

به گفته علی صادق‌زاده، سرریز یکباره حجم مواد مذاب در کوره بلند فولادسازی باعث به‌وجود آمدن آتش و دود شده و خساراتی به کابل‌های اطراف محوطه کوره وارد شده است.

علی صادق‌زاده همچنین اظهار داشت: برای جلوگیری از حوادث احتمالی، گروه‌های نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس در محل حادثه حاضر هستند.

فولاد زرند ایرانیان در زمینی به مساحت ۳۷۶ هکتار در هفت کیلومتری جاده زرند کرمان قرار دارد. پس از آتش‌سوزی در ناو خارک که منجر به غرق شدن آن شد و آتش‌سوزی گسترده در پالایشگاه تندگویان تهران، این سومین آتش‌سوزی در روزهای اخیر محسوب می‌شود.

از تابستان گذشته چندین مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع ایران و نیز حوادثی در برخی مراکز هسته‌ای و موشکی و نیروگاه‌ها از جمله کارخانه صنایع شیمی در حومه قم رخ داده است./
اخبار مرتبط
در حالی که اخبار و گزارش ها از شعله‌ور شدن دوباره آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران و انفجار یکی از مخازن بزرگ این پالایشگاه خبر می‌دهند، روابط عمومی این پالایشگاه، انفجار را تکذیب می‌کند.
پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۳
پالایشگاه تندگویان تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شد و دود بسیار غلیظ ناشی از آن در آسمان جنوب تهران مشاهده شده است.
چهارشنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۵۳
ناو ایرانی خارک صبح روز چهارشنبه، ۱۲ خردادماه، در آب‌های خلیج فارس غرق شد.
چهارشنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۲
مقام دفاعی آمریکایی مدعی شد تحقیقات اولیه نیروی دریایی آمریکا به این نتیجه رسیده است که شناور توقیف‌شده در دریای عرب، از ایران آمده است.
دوشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۱
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید