صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۱
کد خبر: 4615
گزارشگر: 213
۳۳۸
۰
۰
۸
مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان یزد خبر داد:

یک هفته فرصت تبلیغات برای نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا

یک هفته فرصت تبلیغات برای نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا
مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که اعلام اسامی نامزدها به منزله آغاز فعالیت تبلیغاتی آن‌ها نیست، گفت: ماراتن تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها از ۲۰ خرداد آغاز می‌شود.

به گزارش آسیانیوز، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که اعلام اسامی نامزدها به منزله آغاز فعالیت تبلیغاتی آن‌ها نیست، گفت: ماراتن تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها از ۲۰ خرداد آغاز می‌شود.

«علی صالحی» با بیان این که فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها هشت روز قبل از روز اخذ رای آغاز می‌شود، گفت: بر این اساس نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از پنجشنبه هفته جاری تا روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه، به مدت یک هفته فرصت تبلیغات دارند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل تبلیغات انتخابات از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و طرفداران آن ها، خاطرنشان کرد: براساس قانون استفاده از هر گونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ۷۰ ×۱۰۰ سانتی متر ممنوع است.
صالحی ادامه داد: درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت های نامزدها در آثار تبلیغاتی آن ها باید مستند به مدارک باشد، تا درصورت لزوم مدارک و مستندات در اختیار هیات اجرایی قرار گیرد.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که جهت تشکیل ستاد تبلیغات، محل ستاد و نام مسئول آن باید به صورت کتبی از سوی نامزد انتخاباتی به هیات اجرایی اعلام شود، تصریح کرد: نامزدهای شوراهای اسلامی می‌توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر کنند.
وی ادامه داد: دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در روستاها توسط داوطلبین و طرفداران آن ها ممنوع است.
صالحی اعلام نظر شخصیت‌ها در تایید نامزدها انتخاباتی و بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن‌ها را مجاز دانست و گفت: به طور کلی انتشار اعلام نظر شخصیت‌ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز، در تایید نامزد انتخاباتی با ارائه مستند و مدرک کتبی و امضا شده مربوط به تایید و حمایت آن ها از نامزد انتخاباتی بلامانع است.
مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان خاطرنشان کرد: مجامع و گروه‌های هر حوزه انتخابیه می توانند حمایت خود را از نامزد مورد نظر کتبا به وی اعلام و نامزد مزبور می تواند حمایت اقشار و گروه های مختلف را در ذیل دو نوع پوستر مجاز و زندگی‌نامه منتشر کند.

وی همچنین اظهار کرد: در راستای جلوگیری از هتک حرمت مقدسات، شایسته است نامزدها جهت تبلیغات از اسماء جلاله، آیات قرآنی و ادعیه در طراحی و تبلیغات مجاز پوسترها و تراکت هایی که در معابر یا مراسم توزیع می‌شود، استفاده نکنند زیرا ممکن است اسامی مذکور در معابر و در زیر پا قرار گیرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، صالحی با بیان این که تبلیغات زود هنگام نامزدها و طرفداران آن‌ها در فضای مجازی نیز خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی و لوح های فشرده با رعایت اخلاق انتخاباتی و نیز قانون نحوه فعالیت در فضای مجازی بلا مانع است./


سید محمدجواد عرفانفر
https://www.asianews.ir/u/2rd
اخبار مرتبط
رئیس سازمان زندانهای کشور در مراسمی که به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای همزمان در سراسر زندان های کشور برگزار شد، گفت:دلیل حضور بسیاری از زندانیان در زندان، همین عدم کنترل هوای نفس است که در لحظات حساس نتوانسته اند بر آن غلبه کنند و موجب ارتکاب جرم شده اند و پرورش روح و جسم، مد نظر ورزشکاران زورخانه ای است.
مراسم رونمایی از پوستر «رویداد مد و لباس» در یزد با حضور فرماندار یزد و مدیر کل دفتر امور بانوان و اعضای استانداری یزد برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه نمی توان عدالت را فدای برخی از مسائل کرد گفت: پرهیز از محافظه کاری در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد؛ چرا که هیچ مصلحت و ملاحظه ای بالاتر از اجرای عدالت نیست.
مهجور ماندن صنایع دستی ایران در داخل کشور با وجود شهرت جهانی آنها، یکی از موضوعات مورد اشاره در نخستین نشست شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی در میبد استان یزد بود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، گفت: برخی از تفاوت های فرهنگی و اختلاط های قومی در مهاجر پذیری شهرستان، تبعات اجتماعی و مشکلات فرهنگی را ایجاد کرده است.
رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار با مجموعه روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد، گفت: شناخت و درک متقابل با دریافت ها و ارتباطات دو سویه به منظور دستیابی به اهداف سازمانی از اصول اساسی مدیریت است که روابط عمومی ها از عوامل مؤثر در تحقق این امر مهم هستند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: ایجاد اشتغال باید برای خانواده های زندانیان به گونه ای صورت بگیرد که به صورت مستمر و دائمی باشد تا به مرور زمان آسیب پذیری این خانواده ها کاهش یابد.
رضا طلایی پور، عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: آموزش در تمامی بخش های مرتبط با صنعت ساختمان در رشته برق امری ضروری است و اقدامات خوبی از سوی سازمان در این زمینه شروع شده که در سال جاری تکمیل می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: گرچه شیوع ویروس کرونا ، اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ چراغ فعالیت‌ های فرهنگی و هنری استان را کم رنگ کرد ولی نتوانست آن را کاملا خاموش کند.
راب مَک‌ایر، سفیر بریتانیا با انتشار عکسی توییت کرد: با توجه به وضعیت پاندامی، سیزده بدر را داخل باغ سفارت با خانواده‌ام می‌گذرانم. این روز یادآور اهمیت حفظ طبیعت است برای همه.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید