صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۴
کد خبر: 4798
گزارشگر: 213
۹۹۵
۰
۰
۱۳
در ادامه افت چندین باره قیمت بیت‌کوین

رابطه بیت‌کوین و «صلیب مرگ» چیست؟

رابطه بیت‌کوین و «صلیب مرگ» چیست؟
اصطلاح بد یمن «صلیب مرگ»، به شرایطی گفته می‌شود که میانگین تغییرات ۵۰ روزه قیمت بیت کوین از میانگین ۲۰۰ روزه‌اش بیشتر شود و برخی تحلیل‌گران این شاخص را نشانه‌ای از بر هم خوردن ثبات بازار پس از مدت‌ها می‌گیرند؛ از جمله نمونه‌های مهم رویداد صلیب مرگ در بازارهای دیگر سرمایه افت وال استریت در سال ۱۹۲۹ و بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ است.

در روند کاهشی هفته اخیر، بیت‌کوین بیش از ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد
به گزارش آسیانیوز، درست پیش از وقوع صلیب مرگ سال ۲۰۱۹، قیمت بیت‌کوین ۴۷ درصد کاهش یافته بود و پس از آن ۵۲ درصد افزایش یافت و افت چندین باره قیمت بیت‌کوین در هفته‌های اخیر نشان داد بازار این رمزارز بار دیگر دچار الگوی به اصطلاح «صلیب مرگ» شده است.

---------------------------------------

بیشتر بخوانید:

آیا «استخراج بیت کوین» در «دور زدن تحریم ها» موفق خواهد بود؟!

 دونالد ترامپ بیت‌کوین را «غیرقانونی» اعلام کرد

رمز ارز را در خانه استخراج کنیم

«جزییات» افزایش چند برابری منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان

مردان «دون ژوانی» چه رفتاری با زنان دارند؟/از خودشیفتگی تا هرزه گری جنسی

رقیب جدید بیت کوین کدام رمزارز است؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------

ایندیپندنت نوشت این اصطلاح بد یمن به شرایطی گفته می‌شود که میانگین تغییرات ۵۰ روزه قیمت این رمزارز از میانگین ۲۰۰ روزه‌اش بیشتر شود (نمودار زیر را ببینید). برخی تحلیل‌گران این شاخص را نشانه‌ای از بر هم خوردن ثبات بازار پس از مدت‌ها می‌گیرند. از جمله نمونه‌های مهم رویداد صلیب مرگ در بازارهای دیگر سرمایه افت وال استریت در سال ۱۹۲۹ و بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ است.

قیمت بیت‌کوین هم‌اکنون ۶۴ هزار دلار است یعنی حدود نصف بالاترین قیمت تاریخ خود در آوریل امسال (۲۰۲۱). به‌رغم افت شدید قیمت بیت‌کوین، تحلیل‌گران بازار رمزارز دو نوع گمانه‌زنی می‌کنند: عده‌ای می‌گویند روند کاهش قیمت در پاییز امسال نیز ادامه خواهد داشت و عده دیگری می‌گویند این چند ماه تنها در حکم وقفه کوتاهی بوده است و سپس قیمت به سرعت بالا می‌رود و به حد نصاب جدیدی خواهد رسید.

در روند کاهشی هفته اخیر، بیت‌کوین بیش از ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد و کاهش بیشتر قیمت در روز دوشنبه (۳۱ خرداد) باعث شد مرز شرایط هولناک صلیب مرگ را نیز پشت سر بگذارد. این وضعیت ناگزیر بر بازار سایر رمزارزها نیز اثر منفی داشته است. روند قیمت اتریوم (اتر)، کاردانو (آدا) و دوج‌کوین نیز درست مشابه تغییرات ارزش بیت‌کوین است.

برخی حتی می‌ترسند بازار در سطح وسیع‌تر نیز وارد وضعیت «زمستان رمزارزی» شود، مشابه اتفاقی که پس از دوره اوج بازار در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ افتاد.

البته شاید در این مورد نتوان به صراحت کامل اعلام کرد که بازار قرار است دچار افت طولانی‌مدت شود، مخصوصا چون پای ارز بی‌ثباتی مانند بیت‌کوین در میان است.

این اولین صلیب مرگ سال ۲۰۲۱ است اما تاریخ نشان می‌دهد روند افت بازار می‌تواند برعکس شود. پس از رویدادهای پیشین صلیب مرگ در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ دوباره قیمت این رمزارز در عرض چند ماه رو به افزایش گذاشت. برای نمونه در ماه مارس سال گذشته (۲۰۲۰) بازار به سرعت تکان خورد و قیمت بیت‌کوین از زیر ۵۰۰ دلار در عرض یک سال بیش از هزار درصد افزایش یافت.

چنین روندهای برعکسی نشان می‌دهد صلیب مرگ آخرین نشانه‌ منفی این تغییرات است و در واقع از روی الگوی تغییرات نیز می‌توانیم بفهمیم که بخش اعظم روند کاهشی را پشت سر گذاشته‌ایم.

یکی از تحلیل‌گران بازار در توییتر نوشت: «صلیب مرگ بر عکس نامش اغلب نشانه خوبی است از اینکه بازار بدترین وضعیت خود را پشت سر گذاشته است.»

او گفت: «درست پیش از وقوع صلیب مرگ سال ۲۰۱۹، قیمت بیت‌کوین ۴۷ درصد کاهش یافته بود و پس از آن ۵۲ درصد افزایش یافت. پیش از صلیب مرگ سال ۲۰۲۰ نیز ۶۴ درصد کاهش قیمت داشتیم و پس از آن قیمت دوباره به سرعت ۱۵۰ درصد افزایش یافت.»

یکی دیگر از الگوهای قیمت که نشان می‌دهد پس از این صلیب مرگ ممکن است شاهد افزایش قیمت باشیم، الگوی «سهام به جریان» است که تحلیلش بر اساس نمودار قیمت بیت‌کوین در برابر کمبود ذاتی تعداد آن است.

تحلیل‌گر هلندی با نام مستعار پلن بی که خالق این الگو است همچنان بر پیش‌بینی قبلی خود اصرار دارد. وی گفته بود قیمت بیت‌کوین پیش از پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

صلیب مرگ از راه می‌رسد

این نمودار نشان می‌دهد در دو رویداد پیشین صلیب مرگ یعنی کیو۴-۲۰۱۹ و کیو۱-۲۰۲۰ چه اتفاقی افتاده است.

افت بیت کوین عبور از صلیب مرگ

توییتر پلن بی ۱۹ ژوئن ۲۰۲۱


او در میانه افت قیمت‌ هفته پیش توییت کرد: «تاکید می‌کنم که بر اساس هر دو الگوی سهام به جریان و سیگنال زنجیره‌ای، روند بازار دوباره مثبت خواهد شد.»

وی در ادامه باز هم بر پیش‌بینی آخر هفته پیش خود تاکید کرد و نوشت به گمانش «در بدترین حالت» در سال ۲۰۲۱ قیمت تا ماه اوت به ۴۷ هزار دلار، تا سپتامبر به ۴۳ هزار دلار، تا اکتبر به ۶۳ هزار دلار، تا نوامبر به ۹۸ هزار دلار و ۱۳۵ هزار دلار خواهد رسید.

عوامل زیادی مانندر وضع مقررات، شرایط نهادها و موسسات، توصیه‌های افراد سرشناس و احساسات عمومی بر قیمت بیت‌کوین اثر می‌گذارد و این یعنی هیچ‌یک از الگوهای پیش‌بینی شده قطعیت ندارد. بنابراین پیش‌بینی روند آینده بیت‌کوین بسیار دشوار است و بر اساس رویدادهای گذشته، می‌توان گفت احتمال افزایش یا کاهش قیمتش به یک اندازه است./


https://www.asianews.ir/u/2w5
اخبار مرتبط
قرار است شبکه اتریوم کلاسیک الگوریتم خود را برای حفظ امنیت تغییر دهد و این شبکه در سال گذشته در برابر ۵۱ درصد حملات آسیب‌پذیر بود و برای همین می‌خواهد امنیت خود را بالا ببرد. این عمل می‌تواند اعتماد بیشتری به سرمایه‌گذاران اتریوم کلاسیک تزریق کند.
معروف ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین با ذهنیت و هدفی خاص ایجاد شد و آن هم به وجود آمدن یک واحد پول جهانی و کنار رفتن شخص ثالث و واسطه‌ها میان معامله گران در سرتاسر دنیا ارزهای دیجیتال تحولی در دنیای مالی به حساب می‌آید، از این رو افراد بسیار زیادی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود کشانید و اکنون سرمایه گذاران بزرگ و کوچک این بازار مالی را برای سرمایه گذاری کردن انتخاب کرده‌اند. در این مطلب قصد د اریم با ارزهای دیجیتال به صورت خلاصه آشنا شویم و نحوه خرید و فروش آن را فرا بگیریم.
بن آرمسترانگ، معامله‌گر سرشناس رمزارز و فعال یوتیوب اعلام کرد با توجه به رشد عجیب اکوسیستم اتریوم، احتمال اتریوم چندده هزار دلاری وجود دارد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه فاکس‌نیوز بیت‌کوین را کلاهبرداری خواند و تاکید کرد که همچنان بر مواضع قبلی خود نسبت به بیت‌کوین استوار است و هوادار این رمزارز پرطرفدار نیست.
شرکت خدمات ضد ویروس نورتون اکنون این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا رایانه‌های‌شان را به استخراج‌کننده رمزارز تبدیل کنند.
بازار کریپتوکارنسی منتظر است تا بیت‌کوین مقاومت ۴۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد و تمام ارزها در شرایط خوبی قرار دارند اما بازار با صعود بیت‌کوین رشد و با نزول این ارز ریرش می‌کند.
استخراج رمزارزها در ایران افزایش یافته است؛ تا آنجا که بسیاری می‌گویند یکی از علت‌های اصلی قطع مکرر برق، افزایش مراکز استخراج رمزارز در ایران بوده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد استخراج رمزارزها در ایران جدی است.
تحقیقات جدید نشان داده است که هم سیستم بانکداری سنتی و هم صنعت طلا، بیش تر از شبکه بیت کوین انرژی مصرف می کنند.
مطالعات جدید نشان می‌دهد استخراج بیت کوین در ایران باعث شده تا یک مسیر جدید برای پرداخت پول کالاهای وارداتی و صادراتی برای کشورمان باز شود.
وزیر نیرو گفت: استخراج هر بیت کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این رقم بیش از متوسط الگوی مصرف یک خانواده است و به عبارتی ۱۲۰۰ ماه برق مصرفی یک خانوار را شامل می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید