صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۴
کد خبر: 4829
گزارشگر: 280
۲۰۲
۰
۰
۸

🔴 آخر هفته با ایرج جمشیدی 🔻 خاطرات ر. اعتمادی از مرگ تختی

➖ ر. اعتمادی در ادامه خاطرات با چهره‌ی اول ورزش ایران در دهه‌ی ۳۰ و ۴۰، از همراهی با تختی در مسابقات جهانی آمریکا می‌گوید. از لحظاتی که تختی دیگر تابِ به دوش کشیدن بار خواسته‌های جامعه‌ را نداشت؛ جامعه‌‌‌ای ناتوان، که به جای پذیرش مسائل و ساخت راهکاری برای تغییر، همه را به دوش قهرمانی که در خیال‌پردازی‌هایش ساخته می‌گذارد. در این مسئاله‌ی کهنه قهرمان یا تسهیل‌گرِ اوامرِ «دولت» می‌شود، یا بر خودش می‌شورد و یا راه سومی برای بقا خواهد ساخت، و این راه سوم جز از مسیر امر اجتماعی نمی‌گذرد؛ فسخِ شرم و آری‌گویی به تفاوت‌ها: تختی حق داشت «خاک» شود. 
➖فریبا هشترودی به ادامه‌ی بورسیه زلاند نو می‌پردازد و از فیلم سینمایی «متری شیش‌و‌نیم» که به تازگی در یکی از فستیوال‌های پاریس اکران شده  می‌گوید.
➖ آقای مهندس عطاردیان ساخت کارگاه پروژه‌ی راه‌آهن بافق-بندرعباس می‌گوید. کارگاه فاضلیه که با باغ‌ها و درختان پسته، انار، خرما و دیگر میوه‌ها بخش اعظم آذوغه‌ی کارکنان را تامین می‌کرد و سرآمد کارگاه‌های راه‌سازی کشور بود.

 

 پنجشنبه ( ۳ تیر ۱۴۰۰)

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید