اقتصاد سیل زده

شنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۵
کد خبر: 484
گزارشگر: 1
۱۸۷
۰
۰
۰

گسترش فقر و بسیاری دیگر از بحران‌ها و معضلات افزوده شد و حال سوال این است که کشتی اقتصاد ایران چه زمانی می تواند به ساحل امن و ارامش خود برسد؟
اینکه چرا توان و دانش مهندسی کشور در سد سازی نتوانسته در سیل اخیر پاسخگو باشد و اینکه چرا یک دره در شیراز به اتوبان تبدیل شده است و هزاران چرای دیگر همگی خبر از مدیریت کج دار مریز ستاد بحران در استانها و کیفیت نامناسب اکثر زیر ساختها و ناپایداری بسیاری از طرحهای عمرانی است.
پس از سیل اخیر به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی سیل و زلزله و بلایایطبیعی قابل رویتند و ملموس برای تمامی انسانها اما نتایج جبران ناپذیر تصمیمات اشتباه و نادرست اقتصادی که میلیون ها ایرانی را در معرض خطر قرار میدهد ملموس نیست ! بلایی که کاهشارزشپولملی بر تک تک ایرانیان اورد کم از چندین سونامی بر روی کل ایران را ندارد و جالب اینکه تاثیر موسساتمالیاعتباریغیرمجاز بر اقتصاد ایران ٣٥ برابر خسارت وارد شده به گلستان بوده است و متاسفانه باید گفت که تحریم ها، تخصیص غیر بهینه منابع در پروژههایعمرانی، پرداخت یارانه نقدی غیر بهینه، عدم انجام به موقع پروژه ها! همه و همه چه میزان خسارت برای کشور به ارمغان خواهد آورد.
سخن آخر اینکه کشتی اقتصاد ایران در سیلاب های اخیر سیاسی و اجتماعی شدیدا در گل و لای تصمیمات نابجای اقتصادی گیر کرده است و نیاز به بازسازی اساسی دارد.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید